Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: Artur_prezes »

Witam. Mam pytanie o moją usługę internetową w dokładnie o dostępność jej w Polsce. Ja w przyszłym roku powracam do Polski i fajnie by było mieć ten sam internet ale w Polsce. Czytałem parę artykułów o Clearwire w Polsce, ale oni nie mają ani swojej strony ani nawet numeru telefonu. Jeśli ktoś może mi udostępnić informacje na temat Clearwire w Polsce proszę o pisanie.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: mar_kow »

Nie słyszałem co prawda o Clearwire w Polsce ale na miejscu znajdziesz na pewno lepszą cenowo ofertę od Clearwire. Mówię tu oczywiście w stosunku do zarobków w Polsce ;) . Podejrzewam że koszty roamingu są na tyle okrótne że nasza rodzima simdata nawet przy nieograniczonym używaniu będzie o kilkaset procent tańsza.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: przewaks »

mar_kow pisze:Podejrzewam że koszty roamingu są na tyle okrótne
Z tego co się zdążyłem zorientować, to ta usługa nie działa w oparciu o telefonię GSM więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek roamingu.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: mar_kow »

Potocznie mówiąc nie "gryzłem tematu"... Możliwe. Ale nawet biorąc pod uwagę roaming jest znacznie droższy nasz za granicą jak i obcy u nas...
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: Artur_prezes »

Nie chodzi mi o roaming dla tej usługi, która nie jest usługą GSM. Po prostu chodzi mi o wykupienie tego samego neta w Polsce po powrocie i chodzi mi o kontakt z Polskim Clearwire.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: mar_kow »

Artur_prezes pisze:Nie chodzi mi o roaming dla tej usługi, która nie jest usługą GSM. [...]
Będzie problem bo nie namierzyłem takowej... Chyba że ktoś ma bogatsze doświadczenia w tym względzie.
Jeśli mogę doradzić to ewentualnie przyjeżdżając do Polski zaopatrzyć się w modem, telefon bez simlocka i skorzystać z ofert pre-paid GSM.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: Jo_gurt »

Artur_prezes, jesli wracasz na stale to zainteresuj sie dostepem "standardowym" czyli oferta operatorow telefonicznych/kablowych czy czyms bardziej lokalnym. Jak na krocej to faktycznie GSM+PrePaid to chyba dobre rozwiazanie.
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: Artur_prezes »

Mam w Polsce iPlusa, ale to było takie pytanie z ciekawości, bo tu ten internet jest taki, że tak powiem stacjonarny i przenośny. Bo po całym Dublinie i okolicach biorę kompa ze sobą i ten internet i zawsze jest zasięg i pingi 30-40 a nie 300-400 ms, jedynie trzeba podłączyć ten niby modem podłączać zawsze do prądu. Z tego powodu pomyślałem żeby coś takiego mieć u nas w Polsce jak przyjadę, ale widać, że tylko tutaj ludzie mogą zrobić konkretny internet, ale w Polsce opiera sie to tylko na wyzyskiwaniu biednych(niekiedy przesadnie w stosunku do wydatków) ludzi.
CLEARW'RE
Broadband
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: mar_kow »

Artur_prezes pisze:[...] ale w Polsce opiera sie to tylko na wyzyskiwaniu biednych(niekiedy przesadnie w stosunku do wydatków) ludzi.
Nie jest aż tak źle - powoli to się poprawia. :) A jeśli chodzi o Clearwire to jest oparta o technologię WiMax'ową która w Polsce jeszcze raczkuje.

artykuł IDG:
"Amerykańska firma Clearwire rozbudowuje swoje warszawskie biuro. Jego szefem jest od niedawna Roman Durka. Operator planuje uruchomić komercyjne usługi telekomunikacyjne w 2007 r. Chodzi przede wszystkim o budowę sieci dostępowych w technologii WiMAX."
BiznessPolsa.pl:
"10 mln złotych straty Clearwire'a
Clearwire polska spółka amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej zakończyła ubiegły rok stratą netto w wysokości 96 mln zł. Buduje ona bezprzewodową sieć telekomunikacyjną w technologii WiMAX ale jeszcze nie rozpoczęła detalicznej sprzedaży swoich usług (Internet i telefonia internetowa). Komercyjny start spóźnia się już około pół roku. Szefowie spółki nie przewidzieli jak trudno w Polsce lokować nadajniki radiowe. Do tej pory Clearwire wybudował infrastrukturę w sześciu miastach Polski (Warszawa Gdańsk Poznań Wrocław Katowice Kraków) ale nie zakończył formalnej procedury oddawania jej do użytku ani testów sieci."

Czyli jak widać coś się robi... :D
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: Artur_prezes »

Dalej kombinuje jak zdobyć numer żeby się z nimi skontaktować. Powodem ciągłego szukania est mn: ping stale wahający się między 40ms a 70ms, płace za łącze 1Mbit, a mam stale od dnia zakupu 1,5Mbit, niewygórowana cena (nawet po przeliczeniu na złote), tylko jest jeden wielki minus dla wielu użytkowników - blokowanie portów eMula itp.
CLEARW'RE
Broadband
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: zasiu »

z Telepolisa

WiMAX od Clearwire nie wypalił

2008-03-12 09:08 Drukuj RSS

Kilkudziesięciu milionów złotych inwestycji na początek i ostrej walki o klientów spodziewał się polski rynek telekomunikacyjny w związku z wejściem nań amerykańskiej firmy Clearwire. Z informacji, do jakich dotarła Rzeczpospolita, wynika, że nic z tego nie wyjdzie.

Spółka planowała budowę gęstej sieci radiowego dostępu do Internetu z wykorzystaniem technologii WiMAX. Okazało się jednak, że firma ma problemy z instalacją urządzeń radiowych (zresztą tak jak i inni operatorzy). Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Zapowiadany start z usługami na wiosnę zeszłego roku, ciągle był przesuwany.

Według informacji od byłych pracowników polskiego Clearwire'a już pod koniec ubiegłego roku koncern wstrzymał wydatki inwestycyjne na budowę sieci radiowej. Po odejściu w 2007 roku z Clearwire Polska Romana Durki koncern do dzisiaj nie obsadził stanowiska prezesa zarządu. Oficjalnie amerykańska centrala nie chce udzielić żadnych informacji na temat losów polskiej spółki, ale jak twierdzi pracownik konkurencyjnego telekomu, Clearwire planuje sprzedaż wszystkich operacji w Europie i koncentrację na rynku amerykańskim.

Clearwire wciąż ma w Polsce częstotliwość radiową i pozwolenia na kilkadziesiąt nadajników radiowych. Przy wyjściu firmy z Polski, na pewno znajdzie się operator chcący przejąć stworzoną sieć.

Dotychczas koncern zdobył na świecie niespełna 400 tys. użytkowników, a na koniec 2008 r. chce mieć pół miliona. (sirmark)


źródło: Rzeczpospolita



Czyli o Clearwire można zapomnieć...
bananowy

Re: Clearwire Polska - jest coś takiego ???

Post autor: bananowy »

Cześć!

Od wtorku działam na dostępie od Clearwire (w Polsce nazywa się to eznet). 1Mbit/s pingi około 60ms. Jestem bardzo zadowolony.

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać szczegóły.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ