6230i internet z PC

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MotyF

6230i internet z PC

Post autor: MotyF »

Trochę w drugą strone. Chcę mieć internet w komórce (Nokia 6230i) poprzez Bluetooth z PC. Mam adapter (do 100m). W siemensie SX1 to robiłem, 6630 ma inny moduł BT i nie da rady tego już zrobić. A w 6230i? Proszę o podpowiedź jak. Dzięki
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i internet z PC

Post autor: dreamoftheviper »

Nie cuduj z bluetooth to strata czasu, kupiłem też na allegro i nie działał z nokia 6230, a kupiłem na allegro ORYGINALNY kabelek DKU-2 do nokii za 40 zł zainstalowalem najnowsze PCSIUTE i problem sie rozwiazal mam transfer EDGE bez problemu, przez bluetooth nikt nie umial mi pomoc. Pozdrawiam

Dla zainteresowanych download mam w granicach 20 - 30 kilo
Gość

Re: 6230i internet z PC

Post autor: Gość »

Potwierdzam :P
Kabel rozwiązuje sprawę u mnie też!!!!
NOKIA 6230i + kabel i na wsi mam EDGE!!!
Tompey

Re: 6230i internet z PC

Post autor: Tompey »

mam nokie 6230i laptopa i bluetooth BlueSoleil, wsadzilem bluetooth windows XP go wyktyl i zainstalowal (z dodanymi na plytce sterownikami nie chcial dzialac).
wgralem oprogramowanie nokii, uruchomilem bluetooth w telefonie
w komputerze wcisnij ikone bluetooth i dodaj telefon jako urzadzenie, uwierzytelnij i o co Cie tam poprosi.
pozniej w oprogramowaniu nokii na samym dole jest "uzyskaj polaczenie"... z tym sobie poradzisz... jakby nie chcialo isc to w "panelu sterowania" w "opcjach telefonu i modemu" daj wykrywanie modemu... to chyba wszystko... powinno byc dobrze. Moj dziala, co prawda fatalnie, jak wlacza sie EDGE to sie co chwila resetuje, przez IRDA to samo, wiec to raczej nie jest wina polaczenia... komorka jest zwalona, podobno oprogramowanie winne.

Powodzenia
Tomek

P.S. Do tych co im dobrze chodzi, prosze, napiscie mi jaka macie wersje oprogramowania w nokii 6230i (by sprawdzic trzeba wpisac *#0000#) tu albo na [email protected]
MotyF

ale czy piszemy o tym samym

Post autor: MotyF »

Nie chce mieć w kompie neta poprzez telefon gsm tylko w telefonie GSM z komputera PC (LAN). Po co mi EDGE?
MotyF

Czy ktoś

Post autor: MotyF »

mi pomoże .....
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i internet z PC

Post autor: dreamoftheviper »

a po co Ci net w komorce przez kompa? nie rozumiem ? jesli chcesz miec neta w komorce nie trzeba cudowac przez podlaczanie go z kompem ustawiasz wedlug swojej sieci GPRS i laczysz sie normalnie oczywiscie jesli twoj telefon ma jakas przegladarke wap i gprs oplaty sa nie wielkie
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i internet z PC

Post autor: dreamoftheviper »

aha masz nokie 6230i to nie bedzie problemu wejdz na strone swojego operatora i tam <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> znajdziesz konfiguracje telefonu i wysylasz sobie ze stronki cala komfiguracje GPRS i laczysz sie i masz neta w komorce
MotyF

nie chodzi

Post autor: MotyF »

o fakt łaczenia się ogólnego z netem przez bt, tylko czy jest szansa skonfigurowania tego
ODPOWIEDZ