Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kmy »

Maciek764 pisze:wynikło praktycznie to samo.
a już myslałem, że jestem "jedynakiem", ale po dzisiejszych testach uważam, że modem jest do opanowania, trzeba go tylko skutecznie wylogować z LTE :)

Dzięki wiedzy autora programu TnI i zaangażowaniu w udzielaniu porad dało się to opanować :ok:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

jamtomek pisze:zawiesił, się i pewnie nie obsługuje tego pasma. dziękuję, pozdrawiam
Nie zapomnij teraz przywrócić poprzednie ustawienia modemu, czyli:
- Preferowany UMTS/HSDPA,
- Pasma pracy modemu: Wszystkie
bo modem zapamiętuje wymuszone na nim ustawienia.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

jamtomek pisze:zawiesił, się i pewnie nie obsługuje tego pasma. dziękuję, pozdrawiam
Niedługo ukaże się wersja programu z jeszcze jednym specyficznym ustawieniem WCDMA 900 dla modemów Huawei, może dzięki temu ustawieniu uda się namówić ten modem do pracy w tym paśmie.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

PIN ERROR & 3G

Post autor: unpublished »

Witam po krótkiej przerwie...

Taka drobna uwaga, zauważyłem że od wersji 3.63 powstał delikatny problem z nawiązywaniem połączenia, tzn. trzeba klikać 2-3 razy "połącz" gdyż pojawia się problem z przyjęciem pinu. W załączniku zrzut ekranu. Zwiększałem czas (wcześniej miałem 200ms i chodziło bez zarzutu za pierwszym podejściem), ale mimo to załapuje połączenie dopiero za drugim podejściem, nawet gdy zwiększę tą wartość do 1000ms. Nie dokonywałem też międzyczasie żadnych zmian w ustawieniach systemu, a modem jest ten sam (ZTE).

Zauważyłem jeszcze jeden mankament, obecnie jak włączam wymuszanie technologi UMTS to wyskakuje błąd że modem prawdopodobnie nie obsługuje tej komendy, a we wcześniejszych wersjach było OK i działało to poprawnie.

Do tego często dość następuje "zawieszka" w przesyłaniu danych. Odpaliłem orange soft (niestety stare wersje TNI ubiłem) by sprawdzić czy to nie jest przypadkiem wina tego że np. sprzęt się sypie, ale nie na ich sofcie działa OK, więc podejrzewam że to jednak wina ostatnich modyfikacji w TNI.

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie i serdeczne dzięki dla autora za wspaniałe narzędzie jakim jest TNI, z całą stanowczością stwierdzam że obecnie nie zamienię go na nic innego, gdyż jak do tej pory działał mi bez problemu z różnymi operatorami na kilkunastu laptopach i kilku różnych modemach które przewinęły się przez moje ręce. Dzięki również za wprowadzenie sugestii o które prosiłem, mam nadzieję że przydały się nie tylko mi:)

PS. Czemu w okienku identyfikacja SIM nic się nie wyświetla?
Ostatnio zmieniony 2012-03-04, 02:35 przez unpublished, łącznie zmieniany 2 razy.
jamtomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-27, 14:38
Lokalizacja: Ostrowiec św

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: jamtomek »

Chris-Kr pisze:
jamtomek pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Jeśli na pudełku pisze tylko UMTS 2100, to faktycznie chyba nie obsługuje pasma UMTS 900.
Dla pewności możesz jeszcze przeprowadzić jeden eksperyment:

Ustawienia > GPRS/UMTS > Wybierz modem: Huawei universal.
Wymuszaj technologię: Tylko UMTS/HSDPA (WCDMA)
Pasma pracy modemu: Wybrane poniżej.
Zaznaczyć: WCDMA: W900 (pozostałe niezaznaczone).
Kliknąć: Zastosuj.
Jeśli modem się powiesi, to znaczy że faktycznie nie obsługuje UMTS 900 i trzeba go odłączyć od złącza USB.
Jeśli się nie powiesi, to spróbować wykonać połączenie.
Witam ponownie, wykonałem tak ja wyżej napisane i modem nie odbiera w tym paśmie ,,co gorsza teraz nie mruga na zielono i nie daje żadnego sygnału po podłączeniu ,,nie wiem co z tym zrobić ,czy da się go jakoś odblokować ?
dziekuję

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2012-03-03, 10:49 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-03-04, 10:03 przez jamtomek, łącznie zmieniany 2 razy.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

jamtomek pisze:Witam ponownie Panie Krzysztofie
Na forum zwracamy sie do siebie per "Ty" :)
Wykonałem tak ja wyżej napisane i modem nie odbiera w tym paśmie ,,co gorsza teraz nie mruga na zielono i nie daje żadnego sygnału po podłączeniu ,,nie wiem co z tym zrobić ,czy da się go jakoś odblokować ?
Czy mam rozumieć że modem nie działa, chociaż przywróciłeś go do ustawień pierwotnych tak, jak to napisałem tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=389185#389185 ?
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.64p test (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip?364p
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z pobranego archiwum ZIP, w tym czasie program musi być wyłączony.
Zmiany:
1.
unpublished pisze:od wersji 3.63 powstał delikatny problem z nawiązywaniem połączenia
Z tego co mi się wydaje to nie jest wina wersji. Przypuszczam że został zmniejszony czas "Opóźnienie odczytu odpowiedzi AT" lub karta SIM została wymieniona na wolniejszą lub modem wolniej działa... W ww. wersji testowej do czasu "Opóźnienie odczytu odpowiedzi AT" dołożono 200 milisekund - dotyczy to tylko tej komendy, tylko podczas wybierania połączenia. Mam nadzieję że to jest wina tylko zbyt krótkiego czasu oczekiwania na odpowiedź modemu i że problem został rozwiązany.

2. Zmieniono listę modemów Huawei w Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wybierz modem
3. Zmieniono sposób ustawiania technologii i pasma dla modemów Huawei a także umożliwiono ustawienie innych parametrów, takich jak roaming.

[ Dodano: 2012-03-04, 18:45 ]
unpublished pisze:załapuje połączenie dopiero za drugim podejściem, nawet gdy zwiększę tą wartość do 1000ms.
Tego nie doczytałem... Za każdym razem komunikat jest taki jak na screenie?
Pozdrawiam
Janek
pawelarc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-04, 18:53
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: pawelarc »

coś się chyba powaliło niechcący przy ostatnich szybkich aktualizacjach...
program znam "na wylot", od dawna jestem użyszkodnikiem...
modem huawei 169, aero2
działało bez zarzutu, ostatnio zaczyna dziwnie się zachowywać... modem świeci na zielono (brak umts 900!), program głupieje, nagle nie widzi portów, odmawia współpracy!
co pomaga? wywalenie .ini, .dbd, .dba, tni_errors.txt!
program śmiga, łaczy, kom. AT działa... aż do następnego uwalenia, które ma na ogół miejsce po zimnym restarcie kompa!
poza wymienionym patentem nie działa nic - aktual. firmware, reinstalacja sterowników, reset modemu ... nic go nie rusza!
pzdr
pawelarc
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

pawelarc pisze:coś się chyba powaliło niechcący przy ostatnich szybkich aktualizacjach...
Proszę sprawdzić wersję:
TNI 3.64p test (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip?364p
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z pobranego archiwum ZIP, w tym czasie program musi być wyłączony.
Przed połączeniem sprawdzić ustawienia lub ponownie ustawić: Ustawienia -> GPRS/UMTS
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

pawelarc pisze: aż do następnego uwalenia, które ma na ogół miejsce po zimnym restarcie kompa!
Nie zauważyłem u siebie takich objawów. W7 32bit, C2D 2GB RAM często 2 modemy równocześnie obecne w systemie.
Nie pomagam na PW!
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

wojteks pisze:Nie zauważyłem u siebie takich objawów.
Może chodzi o jakieś ustawienie, jakiś inny program działający w procesach coś miesza...
Niestety u mnie też jest wszystko dobrze, u Chrisa-Kr przypuszczam że też bo gdyby nie to bym o tym wiedział.
pawelarc pisze:wywalenie .ini, .dbd, .dba, tni_errors.txt!
Jeżeli już to raczej tylko ini... ale z samoistnymi zmianami ustawień nie miałem nigdy problemów. Warto spróbować odznaczyć ustawienia w: Ustawienia -> Auto modem i port (na wypadek gdyby automatyka szwankowała...).
Ostatnio zmieniony 2012-03-04, 19:17 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

janek222 pisze:może automatyka szwankuje
Może, ja mam wszystko ręcznie skonfigurowane (TNI w 2 różnych katalogach, 2 różne połączenia dial-up, dla każdego modemu osobno)
Nie pomagam na PW!
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

pawelarc pisze:przy ostatnich szybkich aktualizacjach
W przedostatniej wersji testowej, która pojawiła się ok. dwa dni temu wymuszanie UMTS900 inaczej działało ale nie wiem czy o tą wersję chodzi czy o poprzednie?
Pozdrawiam
Janek
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kmy »

pawelarc pisze:coś się chyba powaliło
u mnie działa z modemem e353u-2 :ok:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

kmy pisze:u mnie działa z modemem e353u-2 :ok:
O ile chodzi o LTE to zapomniałem o jednej zmianie. Teraz jest tak że wymuszanie nie działa podczas wybierania połączenia - dotyczy to tylko modemów Huawei LTE. Technologię na LTE można zmienić tylko za pomocą przycisku "Zastosuj".
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

janek222 pisze:u mnie działa z modemem e353u-2 :ok:
U mnie też :ok:

Dlaczego w pliku lacclist.txt dane odnośnie połączeń nie są pisane po kolei?

Aktualne połączenie mam na początku listy a poprzednie na końcu
Czy ta kolejność zależy od czegoś?
Ostatnio zmieniony 2012-03-06, 06:39 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 2 razy.
pawelarc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-04, 18:53
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: pawelarc »

mam zwykłą 3.64...
te cztery pliki wywalam "na zapas", ale metoda działa...
przeglądałem dokładnie listę procesów, nic nowego i niepokojącego nie zauważyłem...
jutro rozpoczynam walkę z E367u-2 :)
pzdr
pawelarc
(wyłączę automatykę za chwilę i zobaczę, co rano się podzieje :) )
P.
(btw mam prawie 5 krzyżyków na karku a komputerami zawodowo zajmuję się od ponad 3 krzyżyków :) )

[ Dodano: 2012-03-05, 08:56 ]
po odznaczeniu automatyki i porannym odpaleniu kompa wszystko ok!
zobaczę, jak z nowym modemem będzie się działo...
TNI to świetne narzędzie jest! oszczędne w formie, bogate w treści! żadne tam mobile partnery albo (nikomu nie życzę) Vodafone Mobile Broadband! Zwłaszcza to ostatnie jest okropnym progsem, np. do rejestru wali 4400 wpisów z okładem!
(z podobnych powodów wieki temu porzuciłem gg na rzecz wtw2!)
pzdr
pawelarc

[ Dodano: 2012-03-05, 12:36 ]
no i pożegnałem się z E169! jego miejsce zajął E367...
nudna instalacja, nudne odpalenie netu :) (nudne, bo odpalenie aero2 potrafi sporo emocji dostarczyć!)
jedyne, co musiałem uczynić poza wpięciem modemu w przedłużkę USB, to kliknięcie na TNI!
i to wszystko! połączył się "z palca", w parametrach połączenia pojawiło się HSPA++
i działa - zarówno modem jak i dzielny TNI!
pzdr
pawelarc
jamtomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-27, 14:38
Lokalizacja: Ostrowiec św

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: jamtomek »

Chris-Kr pisze:Nie zapomnij teraz przywrócić poprzednie ustawienia modemu, czyli:
Cytat:
- Preferowany UMTS/HSDPA,
- Pasma pracy modemu: Wszystkie

bo modem zapamiętuje wymuszone na nim ustawienia

Powiem tak, modem gdy go podłączam do USB nie daje żadnych oznak, po właczeniu programu topnetifo nie wykrywa portu zero jakiejkolwiek reakcji,, :(
próbówałem dokonać tą zmianę i też nic
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

jamtomek pisze:Powiem tak, modem gdy go podłączam do USB nie daje żadnych oznak, po właczeniu programu topnetifo nie wykrywa portu zero jakiejkolwiek reakcji,, :(
W Menedżerze urządzeń Windows (menu górne TNI -> System -> Menedżer urządzeń) czy modem znajduje się w "Porty" i "Modemy"?
Jeżeli tak to to czy można go wybrać tu:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Port do komunikacji...
i zaznaczyć "Komunikacja AT..." ? Jako port do komunikacji (Huawei) powinien być ten z nazwą "UI Interface".
Co się przy tym dzieje?

[ Dodano: 2012-03-05, 14:57 ]
Polecam wyłączyć auto modem i port i postarać się ustawić program w miarę możliwości zgodnie z tym:
http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tu ... fo_ras.htm
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

jamtomek pisze:Powiem tak, modem gdy go podłączam do USB nie daje żadnych oznak
Otwórz Menedżer Urządzeń.
Podłącz modem do portu USB i sprawdź, jakie urządzenia pojawiły się w Menedżerze.
Dla pewności kilkakrotnie: odłącz modem, a potem podłącz go ponownie.

Przy podłączaniu modemu powinny się pojawiać:
- modem
- dwa porty COM
- stacja dysków
- napęd CD-ROM
- karta sieciowa

Podaj, co Tobie się pojawia, a co nie.
Krzysztof
Awatar użytkownika
olmeca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-23, 10:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: olmeca »

Ostatnio zauważyłem, że przy chwili braku aktywności nie jest podtrzymywane podłączenie - niby modem i program wskazują, że ono jest ale internet znika. Jest możliwość w programie ustawienie aby połączenie było na sztywno cały czas i to ja będe decydował kiedy chce się rozłączyć z siecią?

Sprzęt to mkerlin xu870 i orange free na karte.
pawelarc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-04, 18:53
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: pawelarc »

orange dziwne jest :)
sieć-ping(wymuszanie HSxPA)-ustaw jakiś adres (cztery ósemki np.), odstęp i wielkość pakietu i start
pzdr
pawelarc
Awatar użytkownika
olmeca
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-23, 10:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: olmeca »

Jak nie ma innego wyjscia to tak ustawie. Na pda udalo mi sie to ustwaic przez osobny program, nawyzej tutaj bede sobie pingal. Dzieki.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Andrzejz78 pisze:Dlaczego w pliku lacclist.txt dane odnośnie połączeń nie są pisane po kolei?

Aktualne połączenie mam na początku listy a poprzednie na końcu
Czy ta kolejność zależy od czegoś?
Bardzo trafne pytanie, sam też je kiedyś zadałem Autorowi :)
Taki sposób zapisu został przyjęty, żeby po pierwsze ta lista nie rozrosła się szybko do olbrzymich rozmiarów, a po drugie, żeby TNI tą czynnością nadmiernie nie absorbował zasobów komputera.
Kolejność wpisów zależy od siły sygnału.
Dla danej stacji bazowej TNI sprawdza, czy już istnieje wpis z aktualną siłą sygnału.
Jeśli jest, to TNI w tym wpisie tylko aktualizuje datę i godzinę, a jeśli nie ma, to na końcu dodaje nowy wpis do listy.
I tak to działa :)
Krzysztof
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Andrzejz78 »

Dla danej stacji bazowej TNI sprawdza, czy już istnieje wpis z aktualną siłą sygnału.
Jeśli jest, to TNI w tym wpisie tylko aktualizuje datę i godzinę, a jeśli nie ma, to na końcu dodaje nowy wpis do listy.
I tak to działa :)
A to takie buty... ;)
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: colombo »

Witam
Używam wersji 3.60
Mam dwie sugestie do ulepszenia TNI:
1. Jest możliwość wyłączenia komputera o zadanej godzinie - fajnie jakby była taka możliwośc dla hibernacji
2. Sprawdzanie poczty - super funkcja. Tylko TNI wciąż wyświetla mi kilkadziesiąt ostatnich mejli oraz podaje ich liczbę, która się zresztą nie zgadza(jest ich więcej). Wygląda na to że TNI nie potrafi zapamiętać emaili które już widział i za każdym razem sięga w głąb skrzynki odbiorczej - chwilę to trwa. Problemu pewnie nie ma jak ktoś usuwa stare emaile, ale ja mam ich na skrzynce kilaset.
Może dałoby się to ominąc w jakiś prostu sposób np. dodając jakiś filtr czasowy typu - nie sprawdzaj/pokazuj emaili starszych niż "wartość czasowa"?
Oczywiście program już jest rewelacyjny :ok:
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Witam,
olmeca pisze:Ostatnio zauważyłem, że przy chwili braku aktywności nie jest podtrzymywane podłączenie - niby modem i program wskazują, że ono jest ale internet znika.
nie wiem jak u innych operatorów, ale fakt też zauważyłem że orange ma tendencje do tego co wyżej opisałeś czyli swego rodzaju "usypiania" połączenia z internetem. Dzieje się tak po mimo aktywnej "transmisji" i nie jest to kwestia modemu bo sprawdzałem z ZTE mf192 i Huawei e173, również protokołu bo występuje zarówno przy edge jak i 3G, oraz jakości połączenia gdyż występuje ten objaw także przy bdb. sygnale.
pawelarc pisze:orange dziwne jest :) sieć-ping(wymuszanie HSxPA)-ustaw jakiś adres (cztery ósemki np.), odstęp i wielkość pakietu i start pzdr pawelarc
Nie jest to najlepsze rozwiązanie.... trzeba by się uśmiechnąc do autora programu może coś wymyśli w tej kwestii.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

unpublished pisze:trzeba by się uśmiechnąc do autora programu może coś wymyśli w tej kwestii
W tej kwestii wszystko już zostało wymyślone. To sieć steruje przełączeniem HSxPA/UMTS.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

wojteks pisze:W tej kwestii wszystko już zostało wymyślone. To sieć steruje przełączeniem HSxPA/UMTS.
Myślałem raczej nad generowaniem jakiegoś "impulsu" co jakiś czas przy bezczynności tak by stwarzać pozory aktywności:)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-03-13, 20:12 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 20:11 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

unpublished pisze:Myślałem raczej nad generowaniem jakiegoś "impulsu"
Takim impulsem jest "ping" o którym już wszystko napisano.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ