Tani modem z EDGE - jaki???

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tompey

Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Tompey »

chcialbym sie dowiedziec jaki modem powinienem kupic; mam laptopa i iPlusa?
Ma dzialalac z najwieksza mozliwa predkoscia EDGEa. Jaki modem z tego typu jest najtanszy?
czy do takich modemow mozna podlaczyc antene zewnetrzna jakby byla potrzeba?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi
Tomek
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: kemott1 »

Na 6810 osiągnełem 154kbs/s.

Jeszcze będzie potrzebny kabelek do nokii(najlepiej by odrazu miał ładowanie przez usb, by się nie rozładowywał co chwile telefon), i magnetyczny konektor z antenko kierunkowo. :D

a jesli jeszcze "troche" dołożysz pieniędzy to można mieć nokie 6230i z edge klasy 10,lecz wtedy bym już myślał nad sony ericssonem gc85. pozdro
Ostatnio zmieniony 2006-01-18, 17:55 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Ronam

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Ronam »

Czytam tu i uwdzie ze dobra i tania jest Nokia 6020 lub 6021 :D
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: magmike »

Ronam pisze:Czytam tu i uwdzie ze dobra i tania jest Nokia 6020 lub 6021 :D
6021 ma bluetooth więc można ją bezprzewodowo "podpiąć" ;-)
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: kemott1 »

Ronam pisze:Czytam tu i uwdzie ze dobra i tania jest Nokia 6020 lub 6021 :D
Imformacje z strny prducenta :)
"Transmisja danych:
- Wieloszczelinowa transmisja EDGE klasy 6, do 177,6 Kb/s
- Wieloszczelinowa transmisja GPRS klasy 10, do 80 Kb/s "

Te nokie maja EDGE klasy 6,ale Bezprzewodowa technologia Bluetooth daje dużego plusa
Ostatnio zmieniony 2006-01-18, 17:59 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: magmike »

Albo 3220
pozdrawiam, magmike
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: krecikson »

kemott1 pisze:Chyba polecił bym nokie 3200 ,lecz ma EDGE klasy 6 i nie osiągniesz maksymalnych transferów lecz 120kbs/s pownno być, ja na 6810 osiągnełem 154kbs/s.

Jeszcze będzie potrzebny kabelek do nokii(najlepiej by odrazu miał ładowanie przez usb, by się nie rozładowywał co chwile telefon), i magnetyczny konektor z antenko kierunkowo. :D

a jesli jeszcze "troche" dołożysz pieniędzy to można mieć nokie 6230i z edge klasy 10,lecz wtedy bym już myślał nad sony ericssonem gc85. pozdro
poleciłbyś??? zastanów się co ty wogółe mówisz!!! wprowadzasz ludzi w błąd, używaleś tego telefonu jako modem EDGE albo GPRS??? ciekawe bo ten telefon nie ma żadnego modemu, tym EDGE można jedynie przegladać strony we wbudowanej przegladarce xhtml i tyle (kompletna głupota nokii - kompromitacja, ciekawe ile osób nabrało się na ten EDGE), wiem bo miałem to "cudo" dodatkowo upewniłem się w serwisie nokii, wątpie żeby jakieś modele z serii 3 jakimi są 3200 albo 3220 miały modem, nie tak klasa telefonów


poza tym ten temat wiąż powraca a już był poruszany np. tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=779 warto przejrzeć forum zanim zacznie się tą samą dyskusję od nowa
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:35 przez krecikson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: kemott1 »

krecikson pisze:
poleciłbyś??? zastanów się co ty wogółe mówisz!!! wprowadzasz ludzi w błąd, używaleś tego telefonu jako modem EDGE albo GPRS??? ciekawe bo ten telefon nie ma żadnego modemu,



FAKTYCZNIE NIE MA MODEMU :!: PRZEPRASZAM ZA BŁĄD :!:
Ostatnio zmieniony 2006-01-18, 18:00 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: krecikson »

kemott1 pisze:FAKTYCZNIE NIE MA MODEMU :!: PRZEPRASZAM ZA BŁĄD!!
spoko, moja reakcja wynikała bardziej z zawodu jaki sprawiła mi moja 3200 :) nie chcę żeby inni dali sę nabrać na chwyty marketingowe
Ostatnio zmieniony 2006-01-16, 19:02 przez krecikson, łącznie zmieniany 3 razy.
Ronam
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-01-16, 18:20
Lokalizacja: PZ

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Ronam »

Dobrze ze jest te forum bo joz chcialem szukac tej 3200 na ALLEGRO
czekam na dalsze propozycje uzytkownikow albo zwolenikow laczenia sie z netem przy pomocy GPRS lub EDGE Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: magmike »

Ja stosuję następującą metodę: ściągam instrukcje obsługi telefonów Nokia (z ich strony), które mają EDGE (EGPRS) i szukam czy są w nich zapisane ustawienia modemu, jeśli tak to komórka jako modem posłuży i właśnie 3220 ma wbudowany modem.
Drugim sposobem na sprawdzenie tego, co posiada w sobie dany telefon jest strona Ery.
Jeśli ktoś cały czas jest w zasięgu EDGE to raczej 6230 jest najlepszym rozwiązaniem bo ma EDGE klasy 10.
pozdrawiam, magmike
Tompey

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Tompey »

Ale mowilem o modemie nie o telefonie z modemem... telefon mam Nokie 6230i, tyle, ze nie chce dobrze dzialac jako modem, wiec pomyslalem o normalnym modemie, najlepiej wsadzany do komputera, cos takiego jak daja przy blue connect - jest taki?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Szadzik »

krecikson pisze: poleciłbyś??? zastanów się co ty wogółe mówisz!!! wprowadzasz ludzi w błąd, używaleś tego telefonu jako modem EDGE albo GPRS??? ciekawe bo ten telefon nie ma żadnego modemu, tym EDGE można jedynie przegladać strony we wbudowanej przegladarce xhtml i tyle (kompletna głupota nokii - kompromitacja, ciekawe ile osób nabrało się na ten EDGE), wiem bo miałem to "cudo" dodatkowo upewniłem się w serwisie nokii, wątpie żeby jakieś modele z serii 3 jakimi są 3200 albo 3220 miały modem, nie tak klasa telefonów
No akurat 3220 ma modem.
Back to the Future ;)
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: krecikson »

Szadzik pisze:
krecikson pisze: poleciłbyś??? zastanów się co ty wogółe mówisz!!! wprowadzasz ludzi w błąd, używaleś tego telefonu jako modem EDGE albo GPRS??? ciekawe bo ten telefon nie ma żadnego modemu, tym EDGE można jedynie przegladać strony we wbudowanej przegladarce xhtml i tyle (kompletna głupota nokii - kompromitacja, ciekawe ile osób nabrało się na ten EDGE), wiem bo miałem to "cudo" dodatkowo upewniłem się w serwisie nokii, wątpie żeby jakieś modele z serii 3 jakimi są 3200 albo 3220 miały modem, nie tak klasa telefonów
No akurat 3220 ma modem.
napisałem że co do 3220 to wątpie żeby miała modem ale jeśli twierdzicie ze ma to ok, jedynie do 3200 jestem pewnien że nie ma ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Szadzik »

krecikson pisze: napisałem że co do 3220 to wątpie żeby miała modem ale jeśli twierdzicie ze ma to ok, jedynie do 3200 jestem pewnien że nie ma ;)
I dobrze że jesteś pewien, bo tak jest, ona nie ma modemu.

Co do tanich modemów.
Ja dłuuugo rozważałem zakup modemu lub telefonu.
Podstawowe kryterium oceny to był maksymalny transfer EDGE, więc w grę wchodziła tylko N6230 i SE GC85 bo oba są najtańsze w swojej klasie modemów mających EDGE klasy 10.
Wybrałem modem PCMCIA SE GC85, tylko z jednego powodu, baterii w telefonie.
Często zostawiam komputer włączony i pozostawienie go z telefonem jako modemem oznaczałoby ciągłe wkurzanie się, że po 2 czsy 3 godzinach telefon się rozładował i połączenie nie działa. Oczywiście można podłączyć telefon do ładowarki na stałe, jednak wiadomo, że bateria po dość krótkim takim uzytkowaniu by padła.
Modem PCMCIA natomiast zostawiam na dowolnie długi czas i działa.
2 miesiące temu kupiłem modem na gwarancji z Orange za 670, obecnie myślę, że można go kupić sporo taniej, a taka nokia 6020/21 kosztuje 400zł minimum a 6230 jeszcze więcej.
Back to the Future ;)
Tompey

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Tompey »

dzieki za odpowiedz, ciagle mam podlaczony telefon do ladowarki... sadzilem, ze lepiej tak, niz ladowac i rozladowywac w kolko

pozdrawiam
Tomek
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: krecikson »

czy uzywał ktoś MODEM'u EDGE na złączu PCI, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82153100 ten jest w cenie 499 zł
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: zDaleKi »

Tompey pisze:dzieki za odpowiedz, ciagle mam podlaczony telefon do ladowarki... sadzilem, ze lepiej tak, niz ladowac i rozladowywac w kolko
Na temat ładowanie i rozładowania, to są dwie grupy. Jedni mówią, że lepiej
cały czas na zasilaczu a inni, że lepiej ładować i rozładować.

A tak BTW, to może dlatego Ci sie ten telefon resetuje? Bo jest jakiś problem na zasilaniu?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Tompey

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Tompey »

nie BliSki, bez zasilania tez sie resetuje... przed chwila kupilem kabel, ciekawe czy to cos pomoze. watpie, ale moze... przetestuje...
jednen smieszny fakt. to ze dali mi czysta plyte z nadrukiem PC SUSITE... widac nokia mnie nie lubi;)
Pozdrawiam
Tomek
Gość

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Gość »

Ronam pisze:Dobrze ze jest te forum bo joz chcialem szukac tej 3200 na ALLEGRO
czekam na dalsze propozycje uzytkownikow albo zwolenikow laczenia sie z netem przy pomocy GPRS lub EDGE Pozdrawiam. :)
a ja kupilem ten telefon i walcze ale wciaz nie jestem pewien z tym modemem
Gość

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Gość »

krecikson pisze:
kemott1 pisze:Chyba polecił bym nokie 3200 ,lecz ma EDGE klasy 6 i nie osiągniesz maksymalnych transferów lecz 120kbs/s pownno być, ja na 6810 osiągnełem 154kbs/s.

Jeszcze będzie potrzebny kabelek do nokii(najlepiej by odrazu miał ładowanie przez usb, by się nie rozładowywał co chwile telefon), i magnetyczny konektor z antenko kierunkowo. :D

a jesli jeszcze "troche" dołożysz pieniędzy to można mieć nokie 6230i z edge klasy 10,lecz wtedy bym już myślał nad sony ericssonem gc85. pozdro
poleciłbyś??? zastanów się co ty wogółe mówisz!!! wprowadzasz ludzi w błąd, używaleś tego telefonu jako modem EDGE albo GPRS??? ciekawe bo ten telefon nie ma żadnego modemu, tym EDGE można jedynie przegladać strony we wbudowanej przegladarce xhtml i tyle (kompletna głupota nokii - kompromitacja, ciekawe ile osób nabrało się na ten EDGE), wiem bo miałem to "cudo" dodatkowo upewniłem się w serwisie nokii, wątpie żeby jakieś modele z serii 3 jakimi są 3200 albo 3220 miały modem, nie tak klasa telefonów

Co z tego jesli temat byl poruszany a nie skonczony
Kupilem wczoraj nokie3220 i czytajac to forum chcialem go juz sprzedac
bo faktycznie nie chodzilo. Ale troche pogrzabalem i zasiegnalem pomocy tez z forum i wszystko dzila pieknie. Ten tel ma MODEM i EDGE.
Pozdr dla tych co sie jeszcze mecza jakby co moge pomoc [email protected]
vinthund
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-03-25, 15:10

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: vinthund »

Szadzik pisze: Wybrałem modem PCMCIA SE GC85, tylko z jednego powodu, baterii w telefonie.
Przeżywam podobną rozterkę. Ja z kolei chyba zdecyduję się na telefon. I tak mam mi służyć jako modem, a nie telefon do rozmów, więc żywotność baterii ma drugorzędne znaczenie. Zresztą zawsze można do kupic jakąś podrabiana baterię i ją zarzynać. Natomiast dlaczego nie pcmcia? jestem lekkim panikarzem i jakoś nie chcę siedzieć przy odbiorniku/nadajniku w laptopie tuż obok mnie (podobnie jak nie noszę komórki w kieszeni jeansów), wolę telefon, który będę mógł odstawić dalej. No, ewentualnie modem USB. ale prawdę mowiąc nie chce mi się już szukać i sprzwdzac co i za ile, każdy dzień z moim dotychczasowym dostawcą internetu kosztuje mnie zbyt wiele nerwów. jutro pewnie kupie więc 6230. Uff.

pozdrawiam,

marek
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Szadzik »

vinthund pisze:

Przeżywam podobną rozterkę. Ja z kolei chyba zdecyduję się na telefon. I tak mam mi słuzyc jako modem, a nie telefon do rozmów, więc żywotność baterii ma drugorzędne znaczenie. Zresztą zawsze można do kupic jakąś podrabiana baterię i ją zarzynać.
Zgadzam się, pomyśl tylko jeszcze nad tym że:
1. Jeśli podłączysz się i zaczniesz ssać, to może się okazać, że telefon i tak się wyłączy bo ładowarka nie da rady zapodawać prądu. Znaczy bateria będzie się szybciej rozładowywała niż ładowała.
2. W GC85 łatwo wymusić EDGE poprzez ustawienie odpowiedniego pasma w Wireless Managerze podczas gdy w telefonie będzie to sporo trudniejsze o ile w ogóle mozliwe (może za pomocą netmontora?).

Ja mieszkam w zasięgu kilku BTSów i część z nich ma EDGE a część nie. Ustawiam pasmo w WM na 1800 i mam EDGE nonstop. Jak zostawię na automatycznym to mi przeskakuje między EDGE i GPRS.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Tomekłódź »

No to ja napisze że nokia 3220 ma EDGE bo takiej używam. Transfer srednio z dobrego serwera to 18 KB/s. Skacze do 22 KB/s
:D

A co do tego że bateria się bedzie szybciej rozładowywać niż ładować to mi się jescze takie coś nie zdażyło. Mam baterie oryginalną ale guwno wartą trzyma max 2 dni normalnego użytkownia telefonu wyłączjąc z tego internet. I nawet gdy jest rozładowana i podłącze telefon jako modem to ładowarka wydala:) Mam oryginalną ładowarkę NOKI.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Demon »

Dodam jeszcze że TomekŁódż pisze prawde sam ostatnio testowałem takie rozwiązanie z Nokia 3220 na oryginalnej ładowarce i nie zdazyło mi się żeby telefon się rozłączył ani razu.
Ktoś tu pisze o zrywaniu połączenia ?
Dlaczego ?
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: siubul87 »

Zgadzam sie z poprzednikami. Ja tez mialem okazje testować Nokie 3220 i przy ładowaniu oryginalna ładowarka bateria bez problemy wydalala...
SPV C500 + SIMDATA
arek_inc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-04, 23:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: arek_inc »

A co myslicie o siemensie cf110 ?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: canidy »

Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości i komfortu użytkowania, to bym wybrał GC85 jeżeli nie potrzebujesz WLANu.
arek_inc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-04, 23:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: arek_inc »

Nie no rzeczy za 1500 to raczej mnie nie interesuja... za tyle to laptopa kupilem :P
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Tani modem z EDGE - jaki???

Post autor: Szadzik »

arek_inc pisze:Nie no rzeczy za 1500 to raczej mnie nie interesuja... za tyle to laptopa kupilem :P
Na allegro za 500zł GC85 vkupisz. Ja w grudniu za 600zł kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ