iPlus Globetrotter PCMCIA EDGE - rozłącza :((

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vego21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-02, 13:19
Lokalizacja: ?yrardów

iPlus Globetrotter PCMCIA EDGE - rozłącza :((

Post autor: vego21 »

Witajcie.
Otóż jak w tytule tematu korzystam z internetu za pomocą Option Globetrottera PCMCIA EDGE w iPlusie. Problem polega na tym, iż połączenie jest bardzo często zrywane (dioda na modemie przestaje mrygać) Wcześniej modem działał w laptopie (problem był ten sam), w tej chwili jest zainstalowany poprzez przejściówkę PCI-PCMCIA na komputerze stacjonarnym.
Wyrzuciłem całkowicie iPlus menagera i skonfigurowałem połączenie Dialup, no cóż jest trochę lepiej, modem rozłącza nieco rzadziej, jednak najczęściej mnie ''wywala'' gdy chcę wysłać plik (upiąć na serwie, czy wysłać maila), po prostu klikam na ''upload'' i rozłąka :(
Mój zasięg to 4-6 kresek.
Proszą Was o pomoc i sugestie dotyczące mego problemu. Nie wiem czy to wina modemu, sim czy może sieci.
Pozdrawiam vego21

[ Dodano: 2007-12-02, 21:40 ]
Kolejnym problemem jest to, iż modem czasami loguje się do sieci, jest zasięg, lecz dioda mryga pojedyńczo (podejrzewam że jest to GPRS jednak w tym momencie nie mogę połączyć się z internetem), muszę trochę poczekać aż dioda na modemie zacznie mrygać dwukrotnie.
Dzwoniłem do działu pomocy technicznej (601101101) i powiedzieli mi abym udał się z laptopem i modemem do punktu plusa, jednak nie mogę tego uczynić.
ODPOWIEDZ