Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Szary »

Spoko zrobiłem tak jak mi podpowiedzieliście i myślałem że będzie ok postąpiłem zgodnie z instrukcją i zacząłem ściągać nowy firmware do Huawei E630 ale wystąpił błąd i nie dokończyło instalowania nowego oprogramowania i teraz ani nowego nie mogę wgrać ani starego też nie widzi pokazuje komunikat że urządzenie nie jest podłączone że to jest przenośne urządzenie magazynujące USB i wyskakuje ikona napędu płyty co jest co najmniej dziwne. Co mam robić??? Czy macie jakiś link żeby zainstalować starego softa do tego modemu ale czy to coś da skoro komp go teraz nie widzi. Z góry dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Jaco »

Teraz pomoże ci tylko serwis i lepiej żebyś miał gwarancję i nic nie mówił o próbach zmiany softu.
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Szary »

kurcze to co im powiedzieć że sam nagle przestał pracować? gwarancje mam bo kupiłem go tydzień temu. A samemu nie idzie tego zrobić? Podejrzewam że nie jestem pierwszy który porusza ten problem na forum. Najdziwniejsze jest to że ten nowszy firmware jest na stronie plusa a sprawia takie problemy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: wojteks »

Szary pisze:kurcze to co im powiedzieć że sam nagle przestał pracować?
dokładnie tak, wkładałeś do laptopa i zdechło (i nie możesz się przy tym zająknąć)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Jaco »

Szary pisze:kurcze to co im powiedzieć że sam nagle przestał pracować?
Bardzo dobra odpowiedź.
Szary pisze:gwarancje mam bo kupiłem go tydzień temu.
:ok:
Szary pisze:Najdziwniejsze jest to że ten nowszy firmware jest na stronie plusa a sprawia takie problemy
To jest tylko elektronika.Nowe również może być kupione nie sprawne. W obecnym tempie produkcji elektroniki wszystko się może zdarzyć.
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Szary »

i myślisz że dam im to i powiem że przestał działać i go wezmą do serwisu? Mam nadzieje że nie bedzie trzeba za to płacić nie wiesz ile ta gwarancja bedzie trwała? pewnie ze dwa tygodnie co?
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: McCool »

Szary pisze:pokazuje komunikat że urządzenie nie jest podłączone że to jest przenośne urządzenie magazynujące USB i wyskakuje ikona napędu płyty co jest co najmniej dziwne.
Przed serwisowaniem weź jeszcze spróbuj z poziomu Menedżera Urządzeń wywalić ze 'Stacji dysków przenośnych' tego Huawei'a i przy podłączonym modemie wybierz "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" dla komputera. Jeśli wykryje jakieś urządzenia z błędem (np. Masowe urządzenie magazynujące). Aktualizujesz driver wskazując mu ścieżkę w folderze z driverami iplusa dla Huawei'a. Jak to rozwiązanie nie pójdzie, to sprawdź czy w Kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej nie ma interpretuje go jako "otwarty kontroler hosta do USB NEC" - jeśli tak, to zrób z nimi to samo.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Jaco »

Szary pisze:pewnie ze dwa tygodnie
Co to jest dwa tygodnie :hyhy:
Szary pisze:myślisz że dam im to i powiem że przestał działać i go wezmą do serwisu?
A mają inne wyjście? Mogą sprawdzić na miejscu ale to im nic nie da.

I jeszcze jedna uwaga.

Zdania zaczynamy z dużej litery .
Awatar użytkownika
Szary
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-11-29, 17:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Szary »

McCool pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!.
Dzięki ziom pomogłeś mi już działa tak jak przedtem a nawet lepiej bo mam 7,2 Mb/s a nie 3,6 hsdpa dzięks!!!!!!! :ok: :) :brawa: :zdrowko:
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 22:17 przez Szary, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek no.1

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: Jarek no.1 »

Trzeba też pamiętać żeby podczas upgradu wyciągać kartę sim z modemu, bo też jaja wychodzą.
McCool
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-08-14, 23:38
Lokalizacja: 260-02 260-06

Re: Upgrade do Huawei E630 nie powiódł się!!!

Post autor: McCool »

Szary pisze:Dzięki ziom pomogłeś mi już działa tak jak przedtem a nawet lepiej bo mam 7,2 Mb/s a nie 3,6 hsdpa dzięks!!!!!!! :ok: :) :brawa: :zdrowko:
Cieszę się, że udało mi się Tobie pomóc! :)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ