Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paolo997
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-15, 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: paolo997 »

Wczoraj sie uparłem i walczę z netem. Namierzyłem dwa najbliższe nadajniki EDGE jeden w promieniu 500m od domu a drugi ok 800m. A jeśli chodzi o 3G to co chwila modem przełącza
nadajniki, ale jedno co mnie dziwi, jest to że nadajnik HSDPA jest ode mnie oddalony jakies 1,5 km , a mój modemik łapie marne 3G .przy komendzie AT+CSQ wartość wynosi max 2,99 . Pewnie modem mój łapie 3G z bardzo daleka, że zasięg jest tak niski :/ Pytanko moje brzmi: Co zrobić, żeby modem połączył się z tym nadajnikiem HSDPA?? Mam jego LAC i CID ( znalazłem na btsearch.org) Pozdrawiam i czekam na porady :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: Jaco »

Jeśli to modem z możliwością wymuszenia 3G to je wystarczy uruchomić na modemie.Jedyna wada takiego sposobu to jeśli zasięg 3G będzie zanikał to modem będzie się rozłączał nie mając możliwości przełączenia się na EDGE przykładowo.
paolo997
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-15, 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: paolo997 »

Jaco pisze:Jeśli to modem z możliwością wymuszenia 3G to je wystarczy uruchomić na modemie.Jedyna wada takiego sposobu to jeśli zasięg 3G będzie zanikał to modem będzie się rozłączał nie mając możliwości przełączenia się na EDGE przykładowo.
No jasna sprawa że jak wymusze to będzie 3G, ale dalej zasięg 3G jest lichy.Ale Mi chodzi o to, jak wymusić połączenie z konkretnym BTs.[/b]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: Jaco »

paolo997
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-15, 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: paolo997 »

JESZCZE RAZ NAPISZE: CHCE WIEDZIEĆ JAK SIĘ POŁĄCZYĆ Z KONKRETNYM BTS'EM NA PODSTAWIE CID I LAC. A NIE CHCE WYMUSZAĆ POŁĄCZEŃ!

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2007-12-08, 12:13 ]
Nie piszemy postów dużymi literami, pogrubioną i podkreśloną czcionką.
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 12:12 przez paolo997, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: Jaco »

paolo997 pisze:CHCE WIEDZIEĆ JAK SIĘ POŁĄCZYĆ Z KONKRETNYM BTS'EM NA PODSTAWIE CID I LAC.
To są tylko parametry że odbierasz z tego nadajnika sygnał HSDPA i aby połączyć się z tym nadajnikiem musisz zaopatrzyć się w antenę tylko dla HSDPA na częstotliwość 2100 i skierować ja na ten nadajnik. Zablokować w modemie możliwość przełączania się na inne częstotliwości.

Jak dobrać antenę poszukaj w :faq:

I nie krzycz na forum bo dostaniesz ostrzeżenie. :nienie:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Zabawa z HyperTerminalem :) - Małe pytanko

Post autor: Ufo atakuje »

paolo997 pisze:JESZCZE RAZ NAPISZE: CHCE WIEDZIEĆ JAK SIĘ POŁĄCZYĆ Z KONKRETNYM BTS'EM NA PODSTAWIE CID I LAC. A NIE CHCE WYMUSZAĆ POŁĄCZEŃ!
Jedynym sposobem w przypadku UMTS/HSDPA jest antena kierunkowa+szczęście. W technokogi gprs/EDGE możliwe jest programowe wybieranie poszczególnych BTS-ów za pomocą netmonitora w telefonach Nokia. Być może dla najnowszych Noki przewidziana została taka opcja, ale my tego nie wiemy, bo nie odkryto jeszcze do nich netmonitorów.
ODPOWIEDZ