Pytanie lamera na temat sim+

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kop1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-15, 22:33
Lokalizacja: Ipswich

Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: kop1 »

Witam,
Potrzebuje internet na mazurach na 2tyg.Mam karte pre paid sim+ zwykła z przed 7lat moge mieć dowolny telefon z EGDE no i mam Laptopa z wbudowanym zwykłym modemem
Przegrzebałem forum co nieco, wiem jak skonfigurować telefon z lapkiem,wiem jakie ceny w simdacie ale czyja tej swojej zwykłej karty mogę uzywac , czy musze koniecznie kupić iplusa?
Jaka jest różnica w cenach za 100kb?Mam kilkadziesiat zł na koncie i wolałbym w sumie to zuzyc nawet gdybym miał płacić 2x drozej za połaczenie. Bo:
1. nie musiałbym kupować nowej karty iplus
2. zawsze wcześniej trace ważność konta na połaczenia wychodzace niz kase na koncie, kóra niezmiennie od kilku lat mi się kumuluje i jest wykorzystywana "na siłę".
A może wpiąć sie po prostu w gniazdko Tepsy? Bo zdaje się jest tam tel stacjonarny...
Połaczenie bedzie głównie do poczty i www, żadnego ściągania filmów itp.
Dzięki za wszelkie uwagi
Marek
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: Mikolaj211 »

Bez problemu możesz używać simplusa - kupujesz pakiet 50MB za 10zł. Gdy go zużyjesz - kupujesz następny. Wychodzi to taniej, niż w simdacie! Pakiet aktywujesz kodem: *121*11*04#. Jest też pakiet 20mb za 5zl, ale jest to mniej opłacalne. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2007-12-15, 23:16 przez Mikolaj211, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: regedit »

Oczywiście MB a nie mb... To bardzo duża różnica!
//widzę, że już zmieniłeś ;)

Pakiet 20MB starczy na 1 dzień ;) Poza tym trzeba się bardzo pilnować, żeby nie przekroczyć pakietu, bo poza pakietem jest bardzo drogo.
kop1 pisze:A może wpiąć sie po prostu w gniazdko Tepsy?
Lepiej nie. Będzie dużo drożej i wolniej, no i na kablu.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
kop1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-15, 22:33
Lokalizacja: Ipswich

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: kop1 »

Mikolaj211 pisze:Bez problemu możesz używać simplusa - kupujesz pakiet 50mb za 10zł. Gdy go zużyjesz - kupujesz następny. Wychodzi to taniej, niż w simdacie! Pakiet aktywujesz kodem: *121*11*04#. Jest też pakiet 20mb za 5zl, ale jest to mniej opłacalne. Pozdrawiam!
Dzięki za błyskawiczną pomoc,
Rozumiem że jak sobie odblokuje wychodzace to wklepuję z klawiatury podany kod i mi 10zł z konta zdejmą? 50Mb za 10zł to faktycznie niedrogo no i pewnie mi wystarczy na tydzień przynajmniej. Szkoda tylko że się bede meczył z małym transferem jak się przyzwyczaiłem do 4Mb...Ale chwała plusowi i za to.
Marek
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: Mikolaj211 »

Masz rację, oczywiście MB, a nie mb. Już poprawiłem. A co do kontroli - wystarczy netmeter. Sprawdzamy sobie co jakiś czas, ile wykorzystaliśmy. Jak będzie mniej więcej 50MB, czy 20MB (zależnie od pakietu), to wtedy się rozłączamy i wciskamy w telefonie kod: *121#. Wtedy sprawdzamy, czy pakiet się skończył, lub ile jeszcze go zostało. Jak się skończył - aktywujemy kolejny. Bardzo proste wg mnie...
kop1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-15, 22:33
Lokalizacja: Ipswich

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: kop1 »

kop1 pisze:A może wpiąć sie po prostu w gniazdko Tepsy?
regedit pisze:Lepiej nie. Będzie dużo drożej i wolniej, no i na kablu.
To ze na kablu to aż tak bardzo by nie bolało, bo i tak z lapkiem w domu bede siedział,
gorzej że to przeciez zwykły modem więc realnie coś 10-20kb
Co do ceny to nie jest coś ok 1zł za 1h przy standartowym?
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie lamera na temat sim+

Post autor: regedit »

kop1 pisze:Co do ceny to nie jest coś ok 1zł za 1h przy standartowym?
nie nie :) ~7,2zł w szczycie za godzinę, połowę tego poza szczytem. (plan 60 minut free)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
ODPOWIEDZ