Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
james
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-22, 20:07
Lokalizacja: wlkp

Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: james »

witam wszystkich! zastanawiam się nad kupnem karty do mobilnego internetu pre-paid. stąd moje pytanie - która oferta jest lepsza Plus czy Orange? Często jeżdżę pociągiem i tam też chciałbym używać neta. Szczególnie trasa Poznań-Wrocław-Kraków-Zakopane.
Jakie są wasze doświadczenia z korzystania z takiego internetu w pociągu i w wymienionych miastach(i na trasie)? Z góry dzięki za odp:)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Sundance_kid »

Najlepiej sprawdź sam. To nie jest duży wydatek.
james
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-22, 20:07
Lokalizacja: wlkp

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: james »

Sundance_kid pisze:Najlepiej sprawdź sam. To nie jest duży wydatek.
wiem:) ale głównie potrzebuje to już niedługo żeby pracować w pociągu...
patrzyłem na zasięg i jest "dużo" UMTS w Plusie we wszystkich miastach w których tego chcę, jednak po drodze pociągu jest tragedia w Plusie, mało EDGE... W Orange mniej UMTS za to prawie na całej długości trasy EDGE...
Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś info prosze o odp:)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Jaco »

Nie zdziw się nawet będzie zasięg UMTS a w pociągu będziesz miał EDGE/GPRS ponieważ nawet na tych mapkach piszą że zasięg na zewnątrz nie wewnątrz pomieszczeń (wagonu) na dodatek ciągły ruch i zmiana nadajników to udręka.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: pidsud »

poza obszarem zabudowanym w pociagu czesto brakuje zasiegu.. wyciagam telefon na stacji w jakiejs dziurze a tu szukanie sieci. tak bylo np na trasie warszawa-siedlce. na mazurach jest jeszcze gorzej. ja wybralbym orange bo maja lepsza kompresje, w plusie szybko zjechalem na zero uzywajac tylko gprs
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: wojteks »

należy jeszcze uwzględnić to, że wagony są metalowe czyli ekranują fale radiowe, przydałaby się antenka zewnętrzna
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: de_stroy »

wojteks pisze:przydałaby się antenka zewnętrzna
I do tego prywatny wagon w pociągu :D
james pisze:patrzyłem na zasięg i jest "dużo" UMTS
Ale po co Ci UMTS? Ten typ transmisji danych daje większa szybkość, co oznacza, że więcej kasy wydasz... Pytasz o pre-paida, więc domyślam się, że masz już modem... Więc może zastanowisz się nad internetem na umowę na czas nieokreślony?
pidsud pisze:poza obszarem zabudowanym w pociagu czesto brakuje zasiegu..
No i racja. Przetestowane na Orange... A Plus ma gorszą infrastrukturę... Która dodatkowo jest zapychana przez playowców i takich tam :D
james pisze:która oferta jest lepsza Plus czy Orange?
Tak jak Sundance_kid wcześniej napisała, to nie jest drogie rozwiązanie, wziąć i przetestować. Ja polecam Orange (ehh... tyle, że jest droższe), bo z iPlusem nie mam miłych wspomnień.
Komu w drogę, temu notebook...
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Engelbert »

de_stroy pisze:A Plus ma gorszą infrastrukturę... Która dodatkowo jest zapychana przez playowców i takich tam
Trochę bzdury piszesz. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to przynajmniej wg informacji publikowanych przez UKE Plus prowadzi w liczbie stacji 900, 1800 i 2100 MHz.

A co do obciążenia przez MVNO, to wygląda (a w większości będzie wyglądało) tak:
Plus - Gadu-Gadu, mBank Mobile i Play w roamingu krajowym. (2+1)
Orange - myAvon, WPMobil, MNI Mobil, Aster i Centernet (5)
Era - Cyfrowy Polsat i MEC (2)

Więc jakoś argument o słabej infrastrukturze do mnie nie trafia. Jasne, to może być czyjeś subiektywne odczucie w danej lokalizacji, ale nie generalizujmy, proszę.

de_stroy pisze:Ten typ transmisji danych daje większa szybkość, co oznacza, że więcej kasy wydasz...
A ja myślałem, że 1MB przy prędkości 384kbps jest równy 1MB przy prędkości 53kbps. O ja głupi.

Niestety, drogi james, nikt Ci nie powie która sieć lepiej będzie się sprawowała w lokalizacjach które będziesz zwiedzał w pociągu. Cenniki masz na stronach, więc to sam możesz przeanalizować.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Darecky »

Polecam kupić Simdatę i Orange Free na Kartę, albo wykupić pakiety w prepaidach tych sieci [jak tam sobie wolisz] i najpierw poużywać trochę Plusa, potem trochę Orange [albo odwrotnie :] ] no i wtedy się przekonasz, co jest lepsze, chociaż na cuda bym nie liczył od żadnego operatora...
james
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-22, 20:07
Lokalizacja: wlkp

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: james »

dzieki za odp, kupilem Orange Free i zobaczymy jak się bedzie sprawowac... na razie w mojej "wiosce" nie moge polaczyc sie z siecia albo chodzi b.b.b.b. wolno... ale do tego juz sie przyzwyczailem:) jak wroce zdam relacje...

//edit: własnie znowu polaczylem sie z internetem i smiga dobrze, stronki laduja sie w ok. 2-3sek. do kupna Orange sklonil mnie duzy zasieg EDGE, zobaczymy jak bedzie w pociagu...
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: de_stroy »

Engelbert, dziękuję za szczerą krytykę i ironię, taka też się przyda. Zastanawiam się tylko, czy bardziej sieć obciąży wirtualny taki jak myavon, czy play? Przykładem może być rozmowa przez telefon w playu, kiedy słyszałem oprócz mojego rozmówcy, ile ktoś tam chciał kartonów czegoś od chińczyków. A nakładanie się rozmów to nie jedyny problem przy plusie... Czasem nie warto patrzeć na statystyki, tylko na realia.
Engelbert pisze:A ja myślałem, że 1MB przy prędkości 384kbps jest równy 1MB przy prędkości 53kbps. O ja głupi.
No cóż... widocznie nie zrozumiałeś o czym piszę. Często korzystając z internetu na kartę, zależy nam na tym, żeby nie jak najwięcej danych pobrać, ale żeby jak najwięcej na tym zaoszczędzić. Podzieliłem się tu moją opinią, że Edge wystarcza w zupełności do w miarę szybkiego ładowania stron, rozmowy na gg i sprawdzenia poczty. Engelbert, zrozum, że nie każdego stać na rozmawianie na simdacie przez skype :D Umts to droższy modem, a tak szybka transmisja jest przy karcie moim zdaniem niepotrzebna. Poza tym, james wygląda na początkującego usera mobilnego internetu, więc pewne kwestie związane z tą dziedziną mogą nie być mu znane.
Myślę, że to jest forum gdzie wszyscy mogą się wypowiedzieć i nie znaczy to, że należy wypowiedzi kwitować ironią.

Pozdrawiam bardzo serdecznie a koledzejames życzę przyjemnego korzystania z mobilnego internetu.
Komu w drogę, temu notebook...
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Engelbert »

Drogi de_stroy, uwierz mi, naprawdę nie chodziło mi o wywyższanie którejkolwiek z sieci, pisałem o tym, żeby nie uogólniać tylko dlatego, że (jak sam przyznałeś) miałeś złe doświadczenia z danym operatorem.
de_stroy pisze:Czasem nie warto patrzeć na statystyki, tylko na realia.
A no właśnie - czy byłeś wszędzie w Polsce, żeby wypowiadać się na temat "realiów" funkcjonowania jakiejkowiek usługi?
de_stroy pisze:No cóż... widocznie nie zrozumiałeś o czym piszę.
Zrozumiałem doskonale, dlatego pozwoliłem sobie na nieco ironii. Ale dalej, nie przemawia do mnie argument, gdzie im mniejszą masz prędkość, tym miej danych będziesz transmitował. Jak masz 5MB załączników w mailu, to niezależnie czy ściągniesz je przez GPRS czy HSDPA będzie to stale 5MB i za tyle zostaniesz policzony, prawda? Więc czemu nie skorzystać z lepszej technologii, jeśli byłaby ona dostępna?
de_stroy pisze:Myślę, że to jest forum gdzie wszyscy mogą się wypowiedzieć i nie znaczy to, że należy wypowiedzi kwitować ironią.
Czyli jednym słowem powinienem patrzeć jak (i tu podtrzumuję to, co napisałem wcześniej) piszesz bzdury uogólniając i kreując sądy bez potwierdzenia.
Mavie

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Mavie »

Nie powiem jak na Twojej trasie, ale na trasie Krakow - Lublin na sporej czesci jest EDGE i calkiem przyzwoicie dziala. Pingi srednio po kilkanascie sekung, do 25 s max. Wczoraj w nocy sprawdzalem, ale to przez to ze jest tunel i sa przestoje w "dziurach" zasiegu.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: NewWalk »

Engelbert pisze:Plus - Gadu-Gadu, mBank Mobile i Play w roamingu krajowym. (2+1)
Orange - myAvon, WPMobil, MNI Mobil, Aster i Centernet (5)
Era - Cyfrowy Polsat i MEC (2)
Tyko nie można porównywać myAvon do Playa...
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: DJ1910 »

patrzac na mapy zasiegów Plusa i Orange, mozna smialo wysnuc dosc prawdziwą teorie, ze w miastach lepiej sie sprawuje Iplus, a na wsi Orange Free
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: canidy »

Na trasie Warszawa - Mińsk Maz. mam cały czas zasięg w pociągu. HSDPA jest mniej więcej do Halinowa, a potem EDGE. Bardzo rzadko zdarza się żebym zgubił zasięg
Na trasie Warszawa - Katowice i Warszawa - Kraków praktycznie nie zrywa zasięgu.
Korzystam z Orange i z iPlusa i z obydwu jestem zadowolony, choć jak powszechnie wiadomo, w różnych miejscach sieci działają różnie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez canidy, łącznie zmieniany 1 raz.
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: jj_1985 »

A ja proponuje nową oferte Orange Orange Free na próbe. Podpisujesz normalnie umowe i masz 6 dni na przetestowanie internetu i możesz zrezygnować z umowy jesli Ci nie będzie odpowiadało, albo tak jak ktoś napisał umowe bez modemu i na czas nieokreślony. Przy pierwszej opcji jedyne koszta jesli będziesz chciał zrezygnować to 61 zł za aktywacje.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: Engelbert »

jj_1985, słaba propozycja, biorąc pod uwagę, że:
james pisze:zastanawiam się nad kupnem karty do mobilnego internetu pre-paid
:hyhy:
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: jj_1985 »

Chodziło mi bardziej o sprawdzenie możliwości zasięgu i prędkości z jakich by mógł korzystać , a nie o samo podpisanie umowy :)
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: DJ1910 »

tylko ze pre-paid najtanszy kosztuje 20 zł, a za wyprobowanie w orange na zasadach tej oferty trza zaplacic 61 zł za aktywacje i ni ma juz zwrotu :P wiec finansowo cienko to wyglada :P
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na kartę?Orange czy iPlusa SimData? (+pociąg?)

Post autor: jj_1985 »

No wsumie masz racje. Nie pomyslałem o tym ;)
ODPOWIEDZ