D-Link DSL-G604T

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

witam, jestem posiadaczem routera D-Link DSL-G604T. Podłączyłem do niego dwa komputery lecz istnieje pewien problem. Mianowicie, gdy próbuję wejść z obu komputerów na ten sam serwer gry wyskakuje odmowa. Gra wychwytuje moje oba komputery jako jedno IP i nie pozwala wejść z obu PC’tów na ten sam serwer. Czy da się temu zaradzić ? Jeżeli tak to był bym niezmiernie wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: Jo_gurt »

Jesli faktycznie limit jest na IP to niestety nic nie zrobisz. IP kosztuje, wiec operatorzy nie rozdaja zbyt chetnie. A na pewno nie jest tak, ze np. wchodzisz z tym samym kluczem (CD-Key) czy cos takiego?
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

niee. Pisze że z tego samego IP komputeru nie można wejść na serewer ...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: Jo_gurt »

No to faktycznie nic sie nie da z tym zrobic, chyba, ze twoj operator (no wlasnie - co to za operator?) przewiduje przyznanie wiekszej ilosci IP.
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

netia
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: Jo_gurt »

No niestety, musze podtrzymac moja wypowiedz. Pomyslalem, ze jesli to jest jakis lokalny "osiedlowiec" to moznaby sie z nim dogadac. Wielcy (netia, tpsa, dialog, ...) maja jasne zasady ktorych sie trzymaja.
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

okej :( powiedz mi jedno ;p czy router który wybrałem jest dobry ? mam jeszcze możliwość wymiany :D
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: Jo_gurt »

Kwestia troche gustu, troche doswiadczenia, ciezko odpowiedziec jednoznacznie. :) Ja osobiscie zwolennikiem D-Linkow nie jestem, raczej wole Linksysy (mam i chwale). Ale oczywiscie D-Linki maja rzesze zwolennikow a i wadliwego Linksysa sie znajdzie :) Twojego konkretnego modelu nie znam, kiedys mialem problem w D-Linku (zdaje sie 52x-costam) z WiFi - za grzyb mi nie chcial wspolpracowac z karta Planet'a, po prostu brak kompatybilnosci. Ale jesli ci wszystko smiga i jestes zadowolony to po co kombinowac? :mrgreen:
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

pytam ponieważ opis aukcij zawierał zdanie "Funkcja konfigurowania serwera wirtualnego umożliwia współużytkowanie jednego, widocznego z zewnątrz adresu IP przez serwery FTP, WWW i gier wieloosobowych."
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: Jo_gurt »

To chodzilo o inna sytuacje niz twoja, a konkretnie oznacza to tyle, ze to ty mozesz pod jednym adresem IP postawic serwery na paru roznych kompach.
lobosk8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-12-27, 23:44
Lokalizacja: do k?d

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: lobosk8 »

a istnieje jakiś program czy czuś do maskowania tego jednego adresu ? :cry:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link DSL-G604T

Post autor: wojteks »

lobosk8 pisze:a istnieje jakiś program czy czuś do maskowania tego jednego adresu ?
Nie.
Masz usługę typu neostrada więc masz do dyspozycji tylko 1 IP zewnętrzne. Do usługi typu DSL można zakupić dodatkowe IP zewnętrzne.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ