Huawei b525s-23a - problem z prędkością LAN

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukas.z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-10-01, 08:45

Huawei b525s-23a - problem z prędkością LAN

Post autor: lukas.z »

Cześć, mam dziwny problem z routerem Huawei B525s-23a od T-Mobile. Podłączam bezpośrednio do portów LAN serwer Synology oraz komputer i wygląda to tak jakby prędkość połączenia była obcięta o połowę, tzn. do 500Mb/s (załączam zrzut z menegera zadań). To jest dosyć problematyczne, bo kopiowanie plików na/z NAS'a leci 52-56MB/s. Podłączam te same urządzenia używając tych samych przewodów do portów routera Netgeara i mam komunikację z NASem ~105MB/s (ograniczenie samego NASa / dysków twardych).
Spotkał się ktoś z czymś takim?
lan1.png
lan2.png
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei b525s-23a - problem z prędkością LAN

Post autor: key »

Wyglada jak limit predkosci routera, najwyrazniej siec sie nie wyrabia.
Nie pomagam na PW.
yaroprymus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-12-22, 23:15

Re: Huawei b525s-23a - problem z prędkością LAN

Post autor: yaroprymus2 »

Też mam podobny problem z routerem B525-23a. Rzekomo porty ma 1000 Mbit/s a transfer do NAS zaledwie 336 Mbits/s (42 MBajt/s). Gdy laptopa połączę bezpośrednio z NAS, to transfer jest na zadowalającym poziomie 800 Mbits/s (10 MBajt/s).
Z WIFI tez dziwna sprawa. W 5GHz, będąc przy routerze osiągam około 160 Mbit/s (20 MBajt/s), a powinno być przynajmniej 300 Mbits/s. Kartę sieciową w laptopie mam taką, co powinna wyciągać 433 Mbit/s

Dlaczego ten router obcina prędkości o około 50% ?
_cheetah_

Re: Huawei b525s-23a - problem z prędkością LAN

Post autor: _cheetah_ »

yaroprymus2 pisze:Rzekomo porty ma 1000 Mbit/s a transfer do NAS zaledwie 336 Mbits/s (42 MBajt/s).
Może procek w routerze nie wyrabia. Bo to, że porty mogą łączyć na 1G to jedno, a to, czy router może przepuścić przez siebie kilkaset Mbps ruchu to druga sprawa.
Wyłącz na 525 wifi i wtedy sprawdź. Tak z ciekawości.
yaroprymus2 pisze:Z WIFI tez dziwna sprawa. W 5GHz, będąc przy routerze osiągam około 160 Mbit/s (20 MBajt/s), a powinno być przynajmniej 300 Mbits/s. Kartę sieciową w laptopie mam taką, co powinna wyciągać 433 Mbit/s
Typ karty i screeny z widmem kanałów wifi, np. z InSSIDer-a lub Acrylic Wifi Home (Win) albo WifiAnalyser (Android):
1. przy samym B525
2. w miejscu używania wifi
ODPOWIEDZ