Przesyłanie internetu na jednym kablu.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbniew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-09-16, 13:01

Przesyłanie internetu na jednym kablu.

Post autor: zbniew »

Mam internet z routerów Huaweia b715 w sieci Orange i b818 z sieci Play,które mam ustawione na strychu na wschodniej stronie domu,gdyż z tej strony mam nadajniki sieci komórkowych.B818 jest podłączony do anteny .
Mam takie pytanie.Czy da radę przesłać na jednym kablu rj45 do routera Tp link Archer oba sygnały na stronę zachodnią domu?
Jeśli tak ,to co musiałbym zakupić (rozdzielacze,złączki ,kable),żeby Archer rozsyłał sygnały z obu routerów Huaweia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przesyłanie internetu na jednym kablu.

Post autor: wojteks »

Niby się da ale prędkość połączenia to maksymalnie będzie 100Mbps lub mniej.

Potrzebujesz coś w tym stylu ale istniejący kabel musi być zakończony gniazdami RJ45
https://allegro.pl/oferta/2pak-duttek-r ... 3273312097

Zapewne też są rozwiązania gdzie kabel główny może być zakończony wtykami rj45.
Nie pomagam na PW!
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Przesyłanie internetu na jednym kablu.

Post autor: Erbit »

zbniew pisze:....Czy da radę przesłać na jednym kablu rj45 do routera Tp link Archer oba sygnały na stronę zachodnią domu?
...
Da się ale najpierw odpowiedz na pytanie jak sobie wyobrażasz to poniżej:
zbniew pisze:....,żeby Archer rozsyłał sygnały z obu routerów Huaweia?
W Twoim wyobrażeniu w jednym WiFi miałyby być rozgłaszana dwa zagrogowane łącza zwiększając w ten sposób przepustowość czy chciałbyś rozgłosić dwa różne SSID, w każdym z nich osobno internet z b715 i z b818 czy może jeszcze inaczej?

Jakie prędkości uzyskujesz na każdym z tych routerów LTE ?
ODPOWIEDZ