Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
montagros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-26, 11:17
Lokalizacja: Ldzań

Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: montagros »

Witajcie. Zastanawiam się nad zakupem oferty net box w Play bez limitu transferu, ale nie chcę korzystać z użyczonego sprzętu.
Mam w domu zestaw Huawei B818 + dwie anteny zewnętrzne (agregują się 4 pasma), do nadajnika Play 7km w linii prostej i transfery 200Mb/30Mb, co mi wystarcza, natomiast 500GB transferu to dla mnie mało. Na infolinii nie wiedzą i podają sprzeczne informacje, czy karta z netboxa zadziała w innym modemie czy nie, a obawiam się, że na tym wypożyczonym zestawie będę miał gorsze parametry niż teraz, a z resztą nie chce mi się znowu montować czegoś nowego. Czy ktoś próbował może, albo wie jak jest z tym naprawdę?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: matek451 »

Kup sobie kilka starterów odNowa i odpal 200GB na pre-paidzie za 15 zł jak 500GB nie wystarcza, dwie karty to 400GB za 30 zł, będzie taniej niż placić im za to bez limitu i sprzęt na użyczenie.Na MF258k mozesz mieć problemy , 7 km do którego BTS-a. Karta powinna działać w kazdym routerze.
montagros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-26, 11:17
Lokalizacja: Ldzań

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: montagros »

Ciągnę z BTSa w Przygoniu koło Dobronia. Generalnie śmiga przyzwoicie na moim zestawie dlatego nie chcę działać na tym pożyczonym sprzęcie, bo tam chyba agregowane są tylko 2 częstotliwości jeśli się nie mylę. Nie wiem czemu w obsłudze klienta twierdzą, że trzeba korzystać z ich modemu i inaczej nie będzie działać, ale już wiele razy się przekonałem, że oni tam straszne głupoty plotą, dlatego wolę dopytać na forum :)
Dzięki za rade z tymi prepaydami - da się to jakoś ustawić cyklicznie, czy ten bonus działa tylko dla nowych kart sim, bo na stronie playa nie widzę takiego info? Jeśli miałbym co miesiąc kupować i rejestrować ileś starterów to dla mnie za dużo zachodu, bo potrzebuję stabilne łącze do pracy i cena nie ma aż takiego znaczenia jak stabilność. Do tego B818 ma jakieś wyjątkowo liche złącza antenowe i boję cię, że jak będę ciągle żonglował kartami to się powyłamują.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: matek451 »

Nie karty trzeba zmieniać, jesli nie chcesz to nie masz nic do stracenia , masz zawsze czas na testy i sprawdzisz czy zadziała na tej karcie z MF258k, no i to no limit ale proponuje poczytać regulaminy promocji i RŚUT żeby potem nie było jak dostaniesz lejek 1Mb/s.
Jaka masz antenę do B818 , z okolic Ldzania /Talara połączenie z Orpelowem na pasmach pojemnościowych LTE Play to niełatwy teren. Znam bo działałem w tamtych stronach.
montagros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-26, 11:17
Lokalizacja: Ldzań

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: montagros »

Tak, w razie czego zawsze jest czas, żeby potestować i zwrócić. W regulaminach promocji nic nie ma o lejku w okresie umowy terminowej, a w RŚUT to teraz już nie wiem czy jest coś o FUP czy nie - sprawdzę. Anteny to ATK504 z Telkoba na dachu około 10m nad gruntem. Wcześniej miałem Huaweia B535, to wyciągało koło 60Mb z tymi antenami. Na B18, w ciągu dnia trzyma 200-230Mb, wieczorami potrafi trochę spaść, ale raczej nie schodzi poniżej 100. Tu pomiar sprzed chwili: https://www.speedtest.net/my-result/a/8924778849 . Zauważyłem, też, że jeśli jako 'główną' częstotliwość złapie 2100 lub 2600 to są leprze wyniki niż przy 1800, ale nie potrafię na to wpłynąć
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: matek451 »

A jakie masz parametry sygnału na LTE2600/2100/1800 na B818 z tymi antenami ale widać ze stacja bazowa na tym sektorze, stacja Orpelów z 4CC CA LTE ma 4 sektory, dosył na światełku i 5G2100 w DSS z LTE2100, co ciekawe tak samo jest we Wronowicach.
pancer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-13, 18:45

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: pancer »

U mnie karta z Netbox działa bez problemu ma moim B818.
montagros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-26, 11:17
Lokalizacja: Ldzań

Re: Play Net Box - czy sim zadziała z innym modemem?

Post autor: montagros »

Właśnie Hmanager mi nie działa z jakiegoś powodu. Niby nie ma błędów, ale nie wyświetla danych. Jest jakaś nowsza wersja HManager niż 1.3? huactrl nie pozwala z kolei wymusić częstotliwości w wersji free. Wstawie screeny jak to ogarnę.
pancer pisze:U mnie karta z Netbox działa bez problemu ma moim B818.
Dzięki za informację. A porównywałeś działanie tego ich wypożyczonego ZTE z B818?
ODPOWIEDZ