Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

Witam forumowiczów. Z racji, że mój obecny wydzierżawiający kartę od T-Mobile z nielimitowanym LTE zarządał 63zł za kartę, postanowiłem zrezygnować z tej ofety, na początku (z rok temu) działało to z downloadem 100mbps więc nawet git, a teraz za 30-40 na sekundę. Podkreślę, że ten internet działa bez żadnych anten obecnie.

Powiem, że mam w bloku światłowody Orange i druty TOYA. Najlepszą ofertę, jaką otrzymałem to 600mbps za 55zł miesięcznie w T-Mobile (oferta "ambasadorska") i 98,40zł Brutto za MagentaBIZNES do 200mbps.

Pytanie do kolegów forumowiczów jest takie czy mają koledzy wiedzę/dostęp do jakichś innych ciekawych ofert operatorów na światłowód lub LTE. LTE może być droższe, bo na wieś jakiś stały w miarę "normalne" łącze muszę zorganizować (mówię o ofercie z kilkoma kartami SIM). Dopowiem, że logika mi wskazuje, abym brał ten światłowód za 55zł, ale jakoś mam ten głupi sentyment do LTE i faktu, że zawsze brałem internet ze sobą. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: bartex03 »

Bierz światłowód jeśli masz taką możliwość.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kedi »

Ja na wsi w domu jednorodzinnym w ubiegłym roku wybrałem światłowód od T-Mobile ( ze względu na cenę nie bedąć ich klientem w pseudo promocji średniomiesięcznie 60 złoty ) ale na kablach Inei dzięki temu mam symetryka 300/300 Mbit i w realu praktycznie tak jest najczęściej z jednocyfrowym pingiem.
Ty też nie kombinuj za dużo. Dostałeś super cenę. Natomiast na jakość tego netu T-mobile będzie miał ograniczony wpływ jeśli to nie jego kable.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: matek451 »

T-mobile jako jedyny nie posiada własnej infrastruktury swiatłowodowej, dzierżawi ją od innych operatorów, po prostu oszczędza na tym ale jeśli działa na tym Orange u ciebie OK i do tego masz propozycję oferty dla twoich potrzeb to bierz, mobilny na wieś też jest w tym pakiecie?
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

matek451 pisze:T-mobile jako jedyny nie posiada własnej infrastruktury swiatłowodowej, dzierżawi ją od innych operatorów, po prostu oszczędza na tym ale jeśli działa na tym Orange u ciebie OK i do tego masz propozycję oferty dla twoich potrzeb to bierz, mobilny na wieś też jest w tym pakiecie?
Nie, ta cena 55zł to goły światłowód bez żadnych promocji. Opłata aktywacyjna 0zł, nie wiem jak dobrze ten internet działa u mnie w bloku, choć nie słyszałem by komuś działał słabo. Na wsi nie mam żadnej infrastruktury, więc tylko LTE. Oferta za 98,40zł brutto to jest ta oferta tylko 10zł mniej (ale chyba bez tych trzech miesięcy za 2zł). Pytanie do kforumowiczów jest takie czy mają dostęp do innych ciekawych ofert.

Obrazek
stefano
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: stefano »

Apropos stacjonarnego światłowodu z UPC, czy wiecie czemu nie da się kupić umowy na sam NET, tylko zawsze dowalają na fakturze podstawowe 30 kanałów telewizji, co wyzwala konieczność płacenia abonamentu TV, nawet gdy ktoś nie korzysta z tradycyjnej TV(Operatorzy podobno są zobowiązani przekazywać dane klientów płacących za kablówkę do Poczty Polskiej) :\
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: piotrzet »

Co za bzdury? Jeśli już to konieczność płacenia abonamentu wynika z tego, że masz tv, a nie ofertę.
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

To zakończę niejako temat ze swojej strony. Wziąłem Ten światłowód od T-M i do tego internet 100GB za 10zł. Razem jest 65zł/msc, a oferta spełnia moje oczekiwania.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: radius »

kokosan-lol pisze:...Wziąłem Ten światłowód od T-M...
Na jakim to sprzęcie działa?
Pokaż jak wygląda traceroute do bez-kabli.pl
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
stefano
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: stefano »

piotrzet pisze:Co za bzdury? Jeśli już to konieczność płacenia abonamentu wynika z tego, że masz tv, a nie ofertę.
Heehh Polska... Skoro płacisz za kablówkę na FV to domniemają, że masz odbiornik zdolny do odbioru tego sygnału! Osoby wprowadziły się do nowego mieszkania i nie rejestrowały TV, ponieważ używały go tylko do konsol i streamingu. Założyli Internet (chciały tylko NET) np. UPC czy TELP0L w zwykłych pakietach, w których na siłę dodawane są podstawowe kanały. Na fakturze powinien być sam NET za 50zł ale rozbijają to w praktyce na NET za 25zł i TV pakiet standard za 25zł (tym to powinien się UOKiK zająć!). Po dwóch latach zgłosił się oddział Poczty zajmującej się ściąganiem należności za abonament TV z niezłą karą! Nie uwierzyłbym jakbym nie widział tych wezwań do zapłaty.....
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: piotrzet »

Musieli mieć zarejestrowany odbiornik i go nie wyrejestrowali lub wpuścili pracownika poczty do domu.
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

stefano pisze:
piotrzet pisze:Co za bzdury? Jeśli już to konieczność płacenia abonamentu wynika z tego, że masz tv, a nie ofertę.
Heehh Polska... Skoro płacisz za kablówkę na FV to domniemają, że masz odbiornik zdolny do odbioru tego sygnału! Osoby wprowadziły się do nowego mieszkania i nie rejestrowały TV, ponieważ używały go tylko do konsol i streamingu. Założyli Internet (chciały tylko NET) np. UPC czy TELP0L w zwykłych pakietach, w których na siłę dodawane są podstawowe kanały. Na fakturze powinien być sam NET za 50zł ale rozbijają to w praktyce na NET za 25zł i TV pakiet standard za 25zł (tym to powinien się UOKiK zająć!). Po dwóch latach zgłosił się oddział Poczty zajmującej się ściąganiem należności za abonament TV z niezłą karą! Nie uwierzyłbym jakbym nie widział tych wezwań do zapłaty.....
Żeby coś naliczyli to:
1. NA PODSTAWIE KONTROLI
1.1 Pracownik musiał wejść do domu/mieszkania (czyli został wpuszczony) i zweryfikować czy odbiornik JEST i czy jest zdolny do ODBIORU telewizji.
1.2 Odbiornik nie mógł być wcześniej zarejestrowany.

2. WCZEŚNIEJ ZAREESTROWANY
2.1 Tu poprostu ktoś wcześniej miał zarejestrowany odbiornik i go nie wyrejestrował.
stefano pisze:Heehh Polska... Skoro płacisz za kablówkę na FV to domniemają, że masz odbiornik zdolny do odbioru tego sygnału!
Nie istnieje żadne domniemanie, że jak podmiot wystawia na moje dane FV za telewizję to mam ODBIORNIK (odbiornik czyli telewizor a nie dekoder). Abonament jest za ODBIORNIK. Nie róbmy ludziom wody z mózgów i nie insynuujmy im, że jak mają kablówkę/SAT to, że im przyjdzie jakiś rachunek od Poczty Polskiej!!!
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

radius pisze:
kokosan-lol pisze:...Wziąłem Ten światłowód od T-M...
Na jakim to sprzęcie działa?
Pokaż jak wygląda traceroute do bez-kabli.pl
Sagemcom Fast 5670 https://www.t-mobile.pl/c/binaries/cont ... me_box.pdf
radius pisze:
kokosan-lol pisze:...Wziąłem Ten światłowód od T-M...
Pokaż jak wygląda traceroute do bez-kabli.pl
Spoczko, jak zamontują (po 20.01 raczej) to wtedy prześlę. Btw jest to na kablach Orange
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: onken »

Jaką prędkość chcesz brać ?

Pamietaj że jeśli max prędkość to w T-Mobile jest 900/300 ( Orange ma 1000/300 )

To co prawda "tylko" Mb/s ale nie wiedzieć czemu tak zrobili ofertę.

I adres IP przyznawany do sesji nie jest adresem publicznym, jest tylko prywatnym ( jak w LTE, 5G )

Taki adres dla mnie jest istotny, w Orange jest zmienny ale publiczny.

Więc w grach jesteś też na lepszej pozycji z NAT ( np w Xbox itp )

W T-Mobile jesteś za "totalnym" NATem

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: piotrzet »

Prędkość w T-Mobile to również 1000 Mb/s podają specjalnie taką maksymalnie ze względu na ograczenia urządzenia, które ma porty do 1 Gb/s. Zresztą każdy operator powinien podawać takie wartości jeśli urządzenie nie ma portów 2,5 Gb/s
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: onken »

Ograniczenie 1 Gbits to realne wyniki około 940 Mb/s

Nie do końca Piotrze w T-Mobile tak jest bo jak widziałem testy w sieci ( kilka ) i realne prędkości jakie tam były to download 840-860 Mb/s więc sugeruje jednak niższą ustawiona prędkość niż Orange.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: piotrzet »

Ja też widziałem ponad 900 Mb/s. Takie prędkości jak ty piszesz również mam często na 1 Gb/s w UPC chociaż spokojnie na tych samych urządzeniach o innej porze wyciągam ponad 900.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: onken »

Może jest 1, może nie.

W każdym bądź razie ja do biura wybrałem Orange, głównie ze względu na publiczny IP ( NAT ) i łatwiej jest sobie podmienić na własny sprzęt

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: piotrzet »

Ja mam UPC jedynie na co narzekam to przy 1 Gb/s pobierania 40 Mb/s ale gry śmigają, awarie brak od ponad 2 lat nie mogę narzekać.
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

onken pisze:I adres IP przyznawany do sesji nie jest adresem publicznym, jest tylko prywatnym ( jak w LTE, 5G )

Taki adres dla mnie jest istotny, w Orange jest zmienny ale publiczny.

Więc w grach jesteś też na lepszej pozycji z NAT ( np w Xbox itp )

W T-Mobile jesteś za "totalnym" NATem
Chcę brać 600/100, na co dzień nie jest mi potrzebny publiczny IP, cały czas korzystałem z LTE więc byłem za NATem. T-M kosztowałby mnie 55zł, Orange chyba 65zł + odpalenie tego neta 50zł, czekam na ofertę z Plusa bo coś u mnie szykują. Od podpisania umowy mają 270dni na montaż, więc do póki nie będę zdecydowany na 100% to nic nie wpuszczę montera ;) , nie płacę wtedy kary.

A patrząc na to publiczne IP w T-Mobile to nie ma jakiejś 100% pewnej informacji? Tu użytkownik "brtk" pisze, że mu dali https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.p ... 4de7b586d9 , post z kwietnia 2022r więc całkiem nie dawno.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: onken »

Nie mają takiej opcji w ofercie światłowodu.

A to że komuś się udało wywalczyć reklamacyjne.... To miał szczęście :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

To chyba wezmę 300/50 + Tel za 89,99zł w Orange z tymi dwoma miesiącami za darmo, IP bardziej mi potrzebny niż ta prędkość a nie chcę się bawić z VPN'ami.

PS: Niech ktoś zdejmie IP 5.173.104.75 i 5.173.104.251 (IP Play LTE) z listy blokowanych... To chyba znak, że publiczny IP jest konieczny :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: wojteks »

kokosan-lol pisze:Niech ktoś zdejmie IP 5.173.104.75 i 5.173.104.251 (IP Play LTE) z listy blokowanych.
Nie są na liście blokowanych więc nie wiem gdzie są blokowane.
Nie pomagam na PW!
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: Erbit »

Mam od Toya usługi od wielu, wielu lat. Mam dwa IP, w tym bez dodatkowych opłat jedno publiczne. Resztę można doczytać w ich ofercie. Pewno w upload będą słabsi od pozostałych.

Tak na marginesie - dziwi mnie ta zaściankowość ISP oferujących łącze niesymetryczne mimo, że oni i tak płacą za symetryczne.
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

wojteks pisze:
kokosan-lol pisze:Niech ktoś zdejmie IP 5.173.104.75 i 5.173.104.251 (IP Play LTE) z listy blokowanych.
Nie są na liście blokowanych więc nie wiem gdzie są blokowane.
To co to?

Obrazek

https://check.spamhaus.org/listed/?sear ... 173.104.75
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

U mnie wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie ;) . Zamówiłem światłowód 1gbps/300mbps w Orange (zależało mi na uploadzie), doradca z którym robiłem zamówienie (robiłem telefonicznie) obiecał, że bedę miał abonament za 69,99zł+3,99zł za router, poprosiłem też o zewnętrzne ONT na co on, że dopisze to jako notatkę dla montera. Jakiś czas później dostałem maila z informacją ile wszystko kosztuje, oczywiście rabatu nie było więc ja od razu za telefon i zacząłem wyjaśniać... koniec końców zamiast 10zł rabatu (podstawowy abonament przy 1gbps to 79,99zł) dostałem 3 miesiące za 0zł (wychodzi na to samo), przy okazji poruszyłem temat ONT i tu zaczęły się schody, jedna osoba mówila, że się nie da, inna że się da tam gdzie nie można pociągnąć światłowodu, (zacząłem wciskać im kit, że mam rozciągnięte ethernety i światłowód by mi musiał wisieć na ścianie i, że nie będę dostosowywał mieszkania do routera bo to absurd) inna kobieta, że "jeśli będę miał swój ONT to mi go monter założy!!!", po czym z lekkim przekąsem jej wytłumaczyłem czemu to jest niemożliwe, ostatecznie powiedziała aby poprostu zapytać montera zanim wejdzie do domu czy ma ONT i ewentualnie się o to upomnieć. Kobieta ta powiedziała też, że realizowała kiedyś z jakimś klientem podobne zamówienie przy czym on już miał funboxa, zrobili chyba w ramach usterki reklamację, przyjechał gościu i założył... . Ostatni typ z działu technicznego z jakim miałem przyjemność rozmawiać potwierdził możliwość instalacji ONT bo jest notatka, na zaś zapisałem jego imię i nazwisko oraz godzinę w której mi to powiedział.

Pytanie do kolegów czy to dobra oferta i jak wyglądały wasze przygody z zewnętrznym ONT od Orange. Jak zdobyć to ONT?
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: Erbit »

kokosan-lol pisze:... Jak zdobyć to ONT?
Nie wpuścić montera bez ONT, powołując się na zamówienie i notatkę.
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: kokosan-lol »

Erbit pisze:
kokosan-lol pisze:... Jak zdobyć to ONT?
Nie wpuścić montera bez ONT, powołując się na zamówienie i notatkę.
No dobra, załóżmy że nie ma. I co dalej? Jak nie dam zamontować to przyjdzie jeszcze raz czy od nowa infolinia, zamówienie... ?

Monter ma niby dzwonić przed wizytą więc na pewno informację żeby przyniósł zewnętrzne ONT powiem mu w taki sposób aby na 100% zrozumiał :D :cwaniak:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: wojteks »

kokosan-lol pisze: To co to?
Z poziomu do którego mam dostęp ten IP nie jest blokowany.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrać? Światłowód T-Mobile, LTE, DOCSIS?

Post autor: onken »

A czy Tmobile daje bez problemu login i hasło do usługi ?

Edit. Orange jednak jak widzę :)

Jeśli nie będzie miał to musisz zmienić termin montażu i to on musi oznaczyć że ma być ONT

Żadne "zaznaczenia" przy zamówieniu nic nie dają...
Pisze to z własnego doświadczenia które przerabiałem ostatnio :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ