Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meterek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-03-23, 16:14

Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: meterek123 »

Elo plus oferował odu idu 300 dno miałem ,słabo łapało zasięg 5 lat temu adek4k nagrywał otym film na yt od tego czasu nic się nie zmieniło 1https://youtu.be/npg0_v1vlbo
https://youtu.be/ujcgyOxCu74
https://youtu.be/HVPnYwF4Egs
po przeróbce anteny sygnał był lepszy,tmobile oferuje podobny sprzęt antena zewnętrzna i router T-Mobile Internet 5G Home Office? dobre to ktoś z was używał,wiem że można kupić coś lepszego ale niestety w tmobile nie da się zawrzeć umowy na samą karte sim jeśli chodzi o ten nielimitowany,no chyba że mobilny z limitem to można samą karte,ktoś z was używał zestawu odu idu od tmobile jaki sygnal i zasięg? z plusa nażekają ludzie mieszkający w różnych lokalizacjach wystarczy poczytać komentarze pod filmami,więc problem nie dotyczy tylko mojej lokalizacji.
siedle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-04-02, 11:46

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: siedle »

Zestaw ZTE MC889 - ok 200/50 dn/up w miejscu gdzie pomarancza/t-mobile max 20/3 oczywiście u wszystkich operatorów odpalone 5G
Także konkretnie ten zestaw mogę polecić :)
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

Siedle - piszesz o PLAY?? U mnie Play ma dopiero w planach 5G-2100.

Czy T-Mobile lub Orange 5G-2100 mają sens?
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

Teraz mam 17 / 5 MBIT (ping 24 ms) - w domu, bez anteny. Jak bym się zdecydował na tego ZTE MC889 w T-Mobile, mogę liczyć na dużo większe transfery?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: wojteks »

Z domu bez anteny test się nie liczy.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

Bzdury które wypisuje @siedle, w Polsce tylko Plus ma dedykowane pasmo pod 5G czyli TDD 2600MHz, wynik 200Mb/s w Plusie na 5G to żadna rewelacja, ja mam lepsze wyniki w agregacji 4 pasm LTE u wszystkich operatorów.Dobór operatora i sprzętu zawsze na podstawie testów. T-mobile ze Żmijewka?
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

No tak, drugi raz się nabrałem - to nie jest nadajnik tylko nadajnik "w planach" (to jest informacja o pozwoleniu) :gwiazdki: :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

Na tym terenie operatorzy NetWorks nie istnieją.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

Ale co ciekawe na mapie Play mam na jasno fioletowo zaznaczony zasięg sieci PLAY 5G.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

matek451 pisze:Na tym terenie operatorzy NetWorks nie istnieją.
NetWorks jest:

T-Mobile (26002) ID: 32615 (N!)
Żmijewko - gm. Zbiczno, Żmijewko 24 - maszt P4 Play

Orange (26003) ID: T-32615 (N!)
Żmijewko - gm. Zbiczno, Żmijewko 24 - maszt P4 Play

....ale ma tylko GSM, UMTS i LTE800 wg, Mapa BTSearch.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

Ty na poważnie, 10MHz pasma na gołym LTE800 sprawia ze to operatorzy dla internetowych masochistów, dla znawców tematu nie istnieją. T-mobile w starszych ofertach sprzedawał nawet ludziom internet bez limitu danych w takich lokalizacjach. W NetWorks nędzy only LTE800 nie brakuje, sa całe rejony oparte na takiej infrastrukturze. Gorsze sa tylko BTS-y Plusa GUL900 z samym LTE900 na 5MHz.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

Dlatego napisałem, że "mają tylko....".

Przejrzałem sąsiednie maszty, oddalone o kilka km i tęż nędza. Więc nie tylko na wsi jest słabo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

Wg. moich kryteriów tam gdzie maja takie BTS-y nie istnieją, od lat robią sobie jaja z własnych abonentów oferując dostęp z takich BTS-ów których mają nadal około 10 % ze wszystkich lokalizacji. Takie BTS-y nigdy nie powinny powstać i już dawno powinny być zmodernizowane.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

No tak, ale to Polska. Robią sobie jaja niezłe, nie tylko z abonentów. Czytałem, że T-Mobile mimo wielomiliardowych przychodów odprowadza mniej podatku CIT niż przeciętny sprzedawca jaj na bazarku.

Sieci BTS z dobrym, szybkim Internetem IMHO powinno być lepiej zorganizowane właśnie na wsiach. W mieście wystarczy telefonia 3G / 4G. I tak prawie każdy w dużych miastach ma kabelek lub światełko. U mnie na klatce schodowej mam czterech operatorów (Bemowo).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: piotrzet »

Jak coś czytasz to dokładniej. Odpowadza tyle CITu, bo rząd pozwala sobie przez lata odpisywać podatek za zakup częstotliwości, więc miej pretensje do rządu, że daje takie ulgi.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

No tak, ale to robota poprzednich rządów (to sięga lat 90-tych), które ich wpuściły na znacznie zbyt dobrych warunkach. To samo stacje paliw, supermarkety, itd. itd.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

A co podatek ma wspólnego z golcami only LTE800. Te twory powstały od razu po aukcji na 800/2600MHz, NetWorks przyjął taki plan budowy sieci w oparciu o samo LTE800 co od razu skutkowało nędzą, niskie koszty takich stacji bazowych , wiele na wsiach i wzdłuż dróg krajowych. Rynek wymógł coraz większe limity danych i takie BTS-y szybko się zdegradowały przez nadmiar klientów, pojemność stacji nie spełniała podstawowych warunków ofert nawet z dużym limitem a T-mobile sprzedawał nawet takie bez limitu danych . Skutek był łatwy do przewidzenia, próbowano ratować się dowieszając na nich poczatkowo nawet LTE2600 a potem LTE1800 ale ten proces nigdy nie został dokończony, operatorzy zajęli się miejskimi stacjami i agregacja pasm na nich a te golce zostawiono nietknięte.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: CCpl »

Myślę, że im się już nie opłaca upgradować tych (starszych i gorszych) nadajników i czekają aż ruszy porządnie 5G którego wdrożenie nie będzie wiele droższe (???; tak mi się wydaje), a da kopa ich biznesowi. Bo praktycznie każdy klient woli 5G niż 4G, nawet jeśli obecnie jest to jak niektórzy piszą tylko "marketingowe 5G".
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: onken »

Nie wiem czy wiesz ale "dobre" 5G potrzebuje o wiele gęstszej rozbudowy nadajników więc im te stare LTE800 do niczego takiego się nie przydadzą

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

5G dziala w Orange/T-mobile w ramach DSS z LTE2100, oczywiście nie na takich golcach, N78 czyli 5G na dedykowanym pasmie 3.5GHz po aukcji powinno w miastach szybko wystartować, szczególnie w PLAY który juz teraz na miejskich stacjach wiesza sprzęt który tylko odpali na N78. Reszta robi to wolniej, Plus praktycznie wcale. NetWorks z golcami teraz robi praktycznie niewiele, nawet tym się nie chwali, widać brak pomysłu i kasy na te ponad 1000 lokalizacji, może odpali na nich kolejne 5MHz pasma na LTE900 po likwidacji 3G UMTS900 na nich, to typowe pudrowanie syfa. Dopiero pewnie 5G700 zmieni sytuację na nich ale to pieśń przyszłości. A za rok, dwa to i tak Play zostanie niekwestionowanym liderem we wszystkich technologiach bo tylko ten operator ma jakąś wizję budowy sieci. NetWORKS to w tej chwili brak spójności i wspólnego działania Orange i T-mobile, wydaje się że to już tylko małzeństwo z rozsądku, gdyby nie to wspól
łdzielenie infrastruktury to pojedyńczo kazdy z tych operatorów byłby już teraz daleko za Play.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: wojteks »

Ale 5G 700MHz ma być "państwowe" więc nie spodziewałbym się cudów na nim oprócz relatywnie dużego zasięgu, podobnego do obecnego LTE800.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: jfk »

CCpl pisze:że im się już nie opłaca upgradować tych (starszych i gorszych) nadajników i czekają aż ruszy porządnie 5G którego wdrożenie nie będzie wiele droższe (???; tak mi się wydaje), a da kopa ich biznesowi. Bo praktycznie każdy klient woli 5G niż 4G, nawet jeśli obecnie jest to jak niektórzy piszą tylko "marketingowe 5G".
Dokładnie tak jest, zmiana nastąpi dopiero po rozdaniu częstotliwości 5G w paśmie 700MHz (tak było z L800/gdzie 1/3 terytorium PL do 2015 sieć Networtks nie istniała z usługą data na U900, teraz to i tak jest luksus...). Nad tym Playem to też nie ma co się zachwycać-w wielu miejscach na prowincji jest L800+1800 ze słabą przepustowością radiolinii. Fakt najlepiej budują zasięg, Plus najefektywniej wydaje kasę (w wielu miejscach na prowincji wcześniej było L2600 niż w dużych miastach), ja też mam na działce zasięgowe L800 z tym że Orange prawie od początku dorzucił do niego L2600/które niestety gaśnie o godzinie 00.00/ale robi robotę. Od 2 lat przepustowości rosną na każdym z pasm gdyż coraz większy zasięg sieci światłowodowej).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: matek451 »

Play bieda stacja LTE1800+800 ma 20MHZ, NetWORKS golec LTE800 na 10MHz, GUL900 Plusa LTE900 na 5MHz. NetWORKS nadal około 10%lokalizacji to golce, Play, ilość stacji LTE1800+800 procentowo duzo mniejsza i operator z reguły dokłada LTE2100 w niezbyt odległym czasie. Plus lepiej opuścić zasłonę milczenia, efektywnie wydaje kasę z punktu widzenia księgowych a nie klientów, 3 lata od startu 5g2600 i na około 1/3 stacji bazowych a tempo w ostatnich m-cach praktycznie wyhamowało. Czyli powtórka z budowy sieci LTE.
NetWorks z dziwolągami LTE800+2600 to śladowe ilości z czasów gdy nie mieli pomysłu co dalej, na zapchanych na maksa LTE800 najpierw ten poroniony pomysł a potem dodanie ratunkowo LTE1800, zamiast porządnej modernizacji, z czasem też zaniechanie takiego pudrowania syfa. W celu dorównania z 5G stacje które miały dostać 5G2100 w DSS z LTE2100 modernizowane do LTE2100+1800+800, na tych z gołym LTE800 a nawet LTE800+1800 nie dzieje się nic, na dodatek polityka obydwu partnerów w wielu kwestiach całkowicie odmienna więc nie dziwi że Play zaczyna im deptać po piętach. Ten operator przynajmniej jest konsekwentny w swych działaniach choć często ilość nowych stacji bazowych nie idzie z ich jakością i konfiguracją. Zobaczymy co dalej ale wydaje się ze formuła NetWorks wypaliła się i obydwu operatorów coraz więcej dzieli a nie łączy.
Plus to zagadka ale na wodotryski nie ma co liczyć, nie wiadomo co dalej, Cellnex w kwestii Play i Plusa to zupełnie inne podejście. Plus nie ma za wiele do zaproponowania Play w kwestii dzielenia lokalizacji.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 342
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: Kaloteck »

CCpl pisze:czekają aż ruszy porządnie 5G którego wdrożenie nie będzie wiele droższe (???; tak mi się wydaje), .
masz racje, wydaje ci sie :cfaniak:
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw odu idu z plus porażka a jak to wygląda w tmobile

Post autor: ksx4system »

Prawdopodobnie sprzęt typu MikroTik LHGG LTE6 sprawdzi się lepiej niż rozwiązania typu IDU-ODU.
jfk pisze:ja też mam na działce zasięgowe L800 z tym że Orange prawie od początku dorzucił do niego L2600/które niestety gaśnie o godzinie 00.00/ale robi robotę.
Chyba tylko po Orange można spodziewać się tak nieprzyjemnego dla użytkowników manewru...
wojteks pisze:Ale 5G 700MHz ma być "państwowe"
Uwierzę jak zobaczę ;) W rzeczywistości zapewne skończy się na ekstremalnie opóźnionej aukcji dla operatorów komercyjnych.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ