Zmiana softu w Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ATG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-20, 19:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: ATG »

Cześć. Też skusiłem się na ofertę T-mobile, na wiosce NEO nie daje rady, a do BTsa mam 2km i na próbę wziąłem 60Mb/s chopciaż Pani mówiła, że dostępne jest 20Mb/s. Łapie mi tylko pasmo 800 a z 1800 się tylko łączy :). Dzisiaj robiłem pierwsze testy i uzyskałem 54Mb/s natomiast po godz. 16.00 spadło do 30Mb/s. W porównaniu do NEO 6Mb/s za tą samą cenę jest dobrze. Czy da się coś zrobić aby lepiej złapać pasmo 1800 nimby ruter B525 pokazuje 4 kreski jakąś antenę zewnętrzną czy może wystarczą te dedykowane do rutera? I czy w ogóle jest sens zwiększać zasięg?
Jeszcze chciałby sobie przetestować stabilność łącza przez np. 24h są jakieś programy do tego aby po włączeniu jakieś paczki np.10GB budowały wykres pobierania?
Ostatnio zmieniony 2017-09-20, 19:50 przez ATG, łącznie zmieniany 1 raz.
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

Davvid pisze:
1. Czy da się w jakiś sposób jeszcze wymusić konkretny BTS, z którym połączy się modem urządzenia? Mam wokół domu 5 stacji t-mobile/networks i bardzo chciałbym popróbować, która byłaby najkorzystniejsza z punktu widzenia osiąganych przepływności.
Co do wyboru konkretnego nadajnika to są co najmniej 4 sposoby mniej lub bardziej sprytne
a) wybór pasma w routerze z poziomu apki
b) antena kierunkowa wycelowana w dany nadajnik
c) takie umieszczenie routera aby ściany przesłaniały sygnały z innych nadajników niż wymagany
d) zastosowanie ekranu aby przesłonić sygnały z innych nadajników niż wymagany
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
anty
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2017-07-17, 20:34

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: anty »

ATG pisze:Cześć. Też skusiłem się na ofertę T-mobile, na wiosce NEO nie daje rady, a do BTsa mam 2km i na próbę wziąłem 60Mb/s chopciaż Pani mówiła, że dostępne jest 20Mb/s. Łapie mi tylko pasmo 800 a z 1800 się tylko łączy :). Dzisiaj robiłem pierwsze testy i uzyskałem 54Mb/s natomiast po godz. 16.00 spadło do 30Mb/s. W porównaniu do NEO 6Mb/s za tą samą cenę jest dobrze. Czy da się coś zrobić aby lepiej złapać pasmo 1800 nimby ruter B525 pokazuje 4 kreski jakąś antenę zewnętrzną czy może wystarczą te dedykowane do rutera? I czy w ogóle jest sens zwiększać zasięg?
Jeszcze chciałby sobie przetestować stabilność łącza przez np. 24h są jakieś programy do tego aby po włączeniu jakieś paczki np.10GB budowały wykres pobierania?
Witaj w klubie. Ja również wywaliłem neostrade na której wyciągałem całe 2 Mb/s i kupiłem nielimitowany T-mobile. Jestem bardzo zadowolony. Używam go już 3 miesiące z tym routerem. Żadnych zwiechów, wszystko płynne no i transfery zdecydowanie lepsze.

Testowanie łącza 24h nie ma sensu. Jest tyle czynników które wpłyną na wynik (obciążenie nadajnika, pogoda, agregacja, zaniki zasięgu), że to wszystko będzie losowe. Wystarczy że porobisz sobie speed testy w różnych godzinach . Pamiętaj o zapisie w umowie który mówi o "normalnym" użytkowaniu. Jeśli będziesz przez dłuższy czas próbował doić z pełną przepustowością duże ilości danych to możesz dostać ograniczenie do prędkości modemowych lub jakie tam masz w umowie.

Ja mieszkam w mieście i mam do nadajnika niecały 1km a prędkości mam 15-20 Mb/s. Mnie to wystarcza. Gdy wskoczy agregacja mam ok 30.
Ty masz 30-45 na samym paśmie 800. To jest bardzo dobry wynik zważywszy na to że ten nadajnik pokrywa duży obszar i pasmo dla 800MHz jest węższe niż np na 1800. Czy naprawdę potrzebujesz więcej?

Gdy miałem router na parterze to nawet 1 kreski na żadnym paśmie nie łapałem. Taki niefartowny układ budynków wokół i grube ściany.
U mnie wystarczyło, że wywaliłem router piętro wyżej i łapie mi nawet nadajnik 800 MHZ który jest ode mnie oddalony o 10 km. Pozostałe pasma łapie na 4 kreski. Śmiga też agregacja. Ogólnie zamiast stosowania anten lepiej przetestować zmiane położenia routera. Czasami przesunięcie router o 1m daje niewiarygodny wzrost zasięgu. Zysk z anteny modemowej to może z 3dBi, zysk z przesunięcia routera moze byc nawet 10 dB i więcej.

Stosowanie anten zewnętrznych z długimi przewodami tez się mija z celem bo cały zysk wytłumią kable.

Włącz sobie naszą apke i tam masz pole RSRP które mówi o poziomie sygnału LTE. Pobiegaj z routerem po mieszkaniu i będzie widział gdzie masz najkorzystniej. Kreski nie sa zbyt dokładne.

Skoro router się tylko łączy to znaczy że chyba nie jesteś w zasięgu 1800. Który to nadajnik jeśli możesz zdradzić? Wówczas będzie łatwiej ci coś doradzić
Link do wszystkich wersji Huawei Manager
www.mediafire.com/file/q8sm8681jpzvtxa/ ... l.zip/file
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

Davvid pisze:PS. Chyba już krótszego kabla od zasilacza to nie mogli dać ;-> Chyba, że ja dostałem jakąś wersję econo - na oko to ledwo ponad 0.5m :P
Mój ma ok. 1.5m :)
B535 w Play
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Hehe, też brandowany by T-Mobile?
anty pisze: Co do wyboru konkretnego nadajnika to są co najmniej 4 sposoby mniej lub bardziej sprytne
a) wybór pasma w routerze z poziomu apki
b) antena kierunkowa wycelowana w dany nadajnik
c) takie umieszczenie routera aby ściany przesłaniały sygnały z innych nadajników niż wymagany
d) zastosowanie ekranu aby przesłonić sygnały z innych nadajników niż wymagany
OK, dzięki wielkie - czyli jak widzę pozostają metody ala Adam Słodowy ;) Czasem takie są jednak najskuteczniejsze, pobawię się.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: mk64 »

Davvid pisze:Hehe, też brandowany by T-Mobile?
Nie inaczej ;)
B535 w Play
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Pojawiła się możliwość zmiany firmware, niestety nie bezinwazyjne.
Zainteresowani powinni odwiedzić 4PDA. Osoby nieznające staroindiańskiego powinny użyć chrome.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

Ano, ale tylko dla wersji z USB...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

hmmm te z Tmobile też mają USB, tyle że zaślepione plastikiem. TZN nie wiem czy są tam fizycznie gniazda, ale na płycie są te same piny.

Obrazek
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: Davvid »

A to spoko, skoro pady są, to można kiedyś podziałać :-) Thx.
ex1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-11, 10:53

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: ex1 »

przepraszam, za głupie pytanie... ale nie jestem w stanie uruchomić skryptu na FF.. tzn.. zajnstalowałem graessmonky przeciągam plik i zamiast instaluj pojawia mi się okno z opcjami zapisz lub otwórz plik za pomocą programu.... i nie wiadomo co wybrać...


jakies rady..? :D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Po instalacji greasemonkey zrestartowałeś przeglądarkę? Skrypt jakie ma rozszerzenie(po kropce).
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

Witam, Mam pewien problem z 525 po portach LAN prędkość jest 2 razy mniejsza niż po wifi. czy ktoś cos wie, lub ma podobny problem może??
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Zabootuj linuxa z USB. Jak będzie tak samo zmień kabel.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

za skomplikowane to dla mnie jest . chyba prościej będzie odesłać i zamowic nowy router..?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: onken »

Odeślesz sprawny router bo nie umiesz inaczej sprawdzić ?? Weź nie żartuj...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

kabel wymieniony i to samo dziala powoli
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

jak sprawny skoro na wszystkich komputerach podłączonych do portow internet działa powoli.??
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

magiclte pisze:za skomplikowane to dla mnie jest . chyba prościej będzie odesłać i zamowic nowy router..?
To odeślij, kogo to obchodzi. To ty zostaniesz bez rutera.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

Pojawiło się firmware, z pliku exe i mod weebui.
B525s-23a_Update_11.236.01.00.00_M_AT_04.01.bin
B525s-23a_Update_WEBUI_11.236.01.00.00_Mod1.0.bin

Obrazek

Oba nie działają na wersji T-mobile
wersja sprzętu WL1B520FM


Powinny natomiast działać na wersjach z USB i RJ11
wersja sprzętu WL1B520TM

Opis i download.

Osoby mające problemy z przepisamiem captha przy rejestracji powinny zainstalować aplikację na Androidzie, tam jej niema, a następnie logując się na forum poprosić o link aktywacyjny zamiast wpisywać captha. Przyjdzie na podany adres(z konta na androidzie, więc róbcie to z własnego).
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

Pytam jeszcze raz czy mógł by ktoś dla mnie sprawdzić czy po lanie ma taka sama predkosc jak po wifi w b525 z oprogramowaniem T-mobile.???
u mnie po Lanie działa połowę wolniej niż po wifi. na innych forach czytałem ze tmobile specjalnie wgrał takie oprogramowanie żeby ograniczyć prędkość .??
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

a jak Ty to sprawdzasz?
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

speed testach. wifi 60 Mb/s a po kablu 30 Mb. masz jakiś pomysł?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

magiclte pisze:speed testach. wifi 60 Mb/s a po kablu 30 Mb. masz jakiś pomysł?
Ta pisałem wcześniej, ale to przekracza Twoje umiejętności.
Tu masz filmik porównujący B525(wersja z T-mobile) z B518(niebrandowanym).
Wszystko po lan. Treść pewnie będzie niezrozumiała, bo pokazane jest tam alternatywne oprogramowanie, ale jak przewiniesz na koniec to masz wyniki.
Ostatnio zmieniony 2017-09-23, 15:56 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

czyli router jest dobry ? wina softu z tmobile? pytam bo mogę odesłać i rozwiazac umowę jeżeli router był by uszkodzony.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

A kto to wie skoro nie umiesz tego sprawdzić. Możesz mieć zainfekowane wszystkie komputery w lanie, a androidy, czy inne bo nie wiem co masz w telefonie i na czym sprawdzałeś po wifi, ani nawet na jakim sprzęcie.
Nie wiem przejdź się po sąsiadach może ktoś ma starego maca z rj45.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

mam kilka innych routerów i na nich predkosci sa podobne po wifi i po lanie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

To odeślij, przecież mi na złość nie zrobisz tylko sam zostaniesz bez sprzetu.
Przełóż sim do tego innego rutera i już.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: magiclte »

cały czas człowieku nie rozumiesz wątku i się rzucasz . jeżeli masz jakiś problem to nie pisz sa tu inni ludzie. prosiłem tylko żeby ktoś sprawdzil to u siebie. jeżeli tmobile celowo ma taki soft to po co mam zrywac umowę i podpisywać kolejna. chyba prościej jeżeli ktoś kto ma taki router w tmobile potwierdzi czy ma taki sam problem czy tez nie.?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana softu w Huawei B525

Post autor: robertnik »

To obejrzenie końcówki filmu też jest za trudne?
ODPOWIEDZ