Huawei B525s-23a mod firmware.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: wojteks »

WirelessUser pisze: Z tego co czytam w parametrach to porty lan są 1Gb/s.
To że porty są 1Gbps to wcale nie znaczy że router/switch poradzi sobie z ruchem na poziomie 900Mbps. B525 to baaaardzo budżetowy sprzęt.
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: tomekwwa »

Za słaby procek na 900 Mbps.
WirelessUser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-02, 07:29

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: WirelessUser »

wojteks pisze:
WirelessUser pisze: Z tego co czytam w parametrach to porty lan są 1Gb/s.
To że porty są 1Gbps to wcale nie znaczy że router/switch poradzi sobie z ruchem na poziomie 900Mbps. B525 to baaaardzo budżetowy sprzęt.
Przepraszam za lekki offtop, ale ja za ten router dałem 3 lata temu 480zł za nowy, a zawsze szukam najtańszej oferty. Wydaje mi się to dość sporo, aczkolwiek pewnie po prostu routery LTE są drogie i nie ma co porównywać do zwykłych. W każdym razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić kolejny bardzo budżetowy switch za 40 zł, który da radę, a router podłączyć tylko jako access point dla wifi.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: onken »

Teraz ten router nie jest wart nawet 200 zł...

Takie czasy...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: wojteks »

WirelessUser pisze:ale ja za ten router dałem 3 lata temu 480zł za nowy, a zawsze szukam najtańszej oferty.
Najtańsze nigdy nie jest dobre, jest tylko najtańsze.
WirelessUser pisze:W każdym razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić kolejny bardzo budżetowy switch za 40 zł, który da radę,
Żebyś się nie zdziwił ale to nie moje 40pln.
WirelessUser pisze:a router podłączyć tylko jako access point dla wifi.
Sprzedaj, dołóż trochę i za to kup współczesny router z dobrym procesorem, Gigabitowym switchem i WiFi ac/ax.
Nie pomagam na PW!
WirelessUser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-02, 07:29

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: WirelessUser »

wojteks pisze:
WirelessUser pisze:ale ja za ten router dałem 3 lata temu 480zł za nowy, a zawsze szukam najtańszej oferty.
Najtańsze nigdy nie jest dobre, jest tylko najtańsze.
WirelessUser pisze:W każdym razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić kolejny bardzo budżetowy switch za 40 zł, który da radę,
Żebyś się nie zdziwił ale to nie moje 40pln.
WirelessUser pisze:a router podłączyć tylko jako access point dla wifi.
Sprzedaj, dołóż trochę i za to kup współczesny router z dobrym procesorem, Gigabitowym switchem i WiFi ac/ax.
To może jeszcze wyjaśnię.
Ad 1. Oczywiście w pierwszej kolejności wybieram urządzenie do swoich potrzeb. I dopiero wtedy, gdy znam konkretny model/modele wybieram najkorzystniejszą opcję. Było wiele tańszych routerów, ale ten był swego czasu polecany. Były też lepsze, ale tak ze dwa razy droższe.
Ad 2. Jak wspominałem, mam już taki switch Tenda SG105, nawet teraz można go kupić za 43 zł. Właśnie podłączyłem taką konfigurację i mam 930Mb/s, więc sprawdzone, działa, polecam.
Ad 3. Nie zależy mi aż tak bardzo na ac/ax, bo nie mam zbyt wiele urządzeń po wifi, więc póki co zostanę przy tym co mam.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: Przmus »

B525s-23a ma faktycznie słaby procesor, ale co Ci szkodzi wgrać modowane firmware i przetestować czy czasem nie wyciągnie tego pełnego gigabita? Może po prostu warto spróbować dla spokoju duszy?
WirelessUser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-02, 07:29

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: WirelessUser »

Przmus pisze:B525s-23a ma faktycznie słaby procesor, ale co Ci szkodzi wgrać modowane firmware i przetestować czy czasem nie wyciągnie tego pełnego gigabita? Może po prostu warto spróbować dla spokoju duszy?
Cześć Przmus,
Niestety, ale z tego co czytam modowanie tego routera nie jest zbyt wygodne. Musiałbym kupić kabel usb-usb, rozbierać router zrywając plomby, instalować jakieś dziwne oprogramowanie, które być może mi nawet nie zadziała. No i zainstalować jedną z wielu dziwnych wersji oprogramowania, by potem jeszcze mieć problemy z trzymaniem konfiguracji. A wszystko po to, żeby się przekonać że i tak nie zadziała, bo za słaby procesor. Gdyby update polegał tylko na wgraniu konkretnego pliku przez webservice to byłbym przychylniejszy dla tej opcji. Wgrywałem kiedyś OpenWRT do HG553 i było znacznie łatwiej. Miałem nadzieję, że ktoś z na tym forum już przez to przechodził i wie na pewno że to pomoże.
albertoo85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-03-16, 18:06

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: albertoo85 »

Hello,

I have the b525 firmware flashed and it works correctly (better than before).

I am using the huawei b525 with my main vodafone card because it has unlimited data and on my mobile phone I have a copy called one number which has 20gb.

While I have the main one in the router, my phone communicates or rejects the call.

Any modification could be made to the router to prevent this from happening?

Regards
kardaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-11-22, 20:20

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: kardaw »

Kupiłem drugi taki router, B525s-23a, za 50 zł na FB Marketplace w Krakowie rok temu, gdy nie miałem dostępu do światłowodów. One po tyle chodziły, nawet model B535 był niewiele droższy.

Dziś mam światłowody w domu, a B525 służy mi jako Switch teraz. Problem z nim jest taki, że gdy wyłączą prąd, LTE się ponownie włącza, a adres bramki domyślnej się resetuje z powrotem na 192.168.8.1, i DHCP się ponownie włącza.
Pomyślałem że wgram jakieś zmodyfikowane oprogramowanie dla niego, który te problemy rozwiązuje.

EDIT: Na poprzedniej stronie pod tym tematem chyba jest rozwiązanie: #p643346
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: Charper »

Cześć, to mój trzeci router i dopiero z nim mam problem, mianowicie nie pamięta ustawień. moja procedura
1. usbldr
2. soft *236
3. repair nvram
wgrywanie moda 1.1 i 1.5 konczy sie komunikatem "update failed" ale jakieś zmiany w GUI widać.
ponadto po wgraniu czystego firmware i odłączeniu mu zasilania miewam komunikat "petla przekierowań" i gui nie działa ani po wifi ani po kablu. co robic?
Charper
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2010-11-06, 17:12
Lokalizacja: sochaczew

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: Charper »

Router naprawiłem innym instalatorem znalezionym w sieci. Ten poradnik do naprawy nvram jest dziurawy jak sito, ani słowa o tym jak dokładnie zainstalowac sterownik ADB. Inny instalator po zainstalowaniu "swoich" sterowników zrobił więcej krokow przy czyszczeniu pamięci routera. Żeby było smieszniej, polecany na ruskiej stronie firmware *232* zmienił mi na stałe domyslne hasło do wifi.
dn70
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-02, 11:48

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: dn70 »

i jak naprawiłeś ? Bo mam ten sam problem
swiety_1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-04, 16:25

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: swiety_1982 »

Dobry Wieczór
Mam pytanko, czy ktoś wie jak w tym modemie dodać więcej użytkowników po filtrze MAC wifi niż 10, lub kojarzy w jakim pliku i gdzie zapisana jest lista MAC filtra
Z Góry dziękuję za pomoc.
Przemek
WiZaR5789
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-11-11, 19:27

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: WiZaR5789 »

Witajcie, jako że sam ostatnio męczyłem się dość długo ze znalezieniem wszystkich potrzebnych plików do modyfikacji B525, postanowiłem stworzyć zipa ze wszystkimi znalezionymi plikami potrzebnymi do flasha i nie tylko. Stworzyłem również instrukcje która powinna w kilku krokach przeprowadzić was przez proces instalacji moda. W folderze możecie znaleźć najnowszą modyfikacje firmware 81.191.27.00.00, webui 2.1.

ps. instrukcja również znajduje się w omawianym folderze.

https://www.easypaste.org/file/3aKF5ru9 ... ip?lang=pl
Totosiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-12-26, 04:53
Lokalizacja: powiat puławski

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: Totosiek »

Witajcie Społeczności, Po dwóch latach używania B525s-23a (sprzęt WL1B520FM) z firmware 11.190.65.00.00 i GUI 21.100.31.00.03(11.236.01.00.00)_Mod1.3 w potrzebie włączyłem mu tryb mostu. Po kilku sekundach od zastosowania tej opcji faktycznie na LAN porcie zaprezentował mój stały publiczny IP adres. Działa tak jednak tylko do restartu. Po reboocie wstaje z NAT-em i odptaszkowaną opcją "Włącz tryb mostu". Wydaje się że inne ustawienia są zachowane. Ponownie zastosowany bridge mode działa znowu do restartu. Jakieś podpowiedzi? :)
siubuk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2024-02-19, 16:14

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: siubuk »

Witam.
czy może ktoś z was wrzucić plik nvram. wszystkie pliki u góry wygasły :( a przez cyrylicę nie mogę przebrnąć. dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ