WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: 83piotrek »

WNC jednak zostawiam, poprostu nie chce lamac warunkow umowy, zaczal od pewnego czasu hulac do 200mbit(wieczorem 100-120).
Jest jakis soft(niezaleznie na co), ktorym bym chociaz podejrzal SSRP ?
Awatar użytkownika
boobass
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2019-03-10, 23:12

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: boobass »

Dobrze wyczytałem, sama antena (ODU) może być podłączona do mojego routera, który mam w domu?
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

boobass pisze:Dobrze wyczytałem, sama antena (ODU) może być podłączona do mojego routera, który mam w domu?
Tak będzie działać tylko pomiędzy nimi musi być adapter Poe czyli zasilanie
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: diam0nd88 »

Ogólnie 3 raz ten ODU powędrował do serwisu. Każda jakakolwiek zmiana ustawienie a w ODU (np DHCP) powoduje, że ODU już nie staje. Miga non stop dioda zasilania, po chwili się stabilizuje, ale do sieci się nie loguję i znów się resetuje i tak cały czas. Wiecie może czy jest jakiś firmware do tego sprzętu ?
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Ogólnie też miałem z ODU trochę problemów ale jakoś je ogarnąłem. Kilka miesięcy temu napisałem meila do TM z zapytaniem o jakiś nowszy fimware i po kilku dniach mi odpisali że lipa. Ale może teraz coś wypuścili. Napisz do nich.
83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: 83piotrek »

Ja przeklinam dzień w którym wziąłem 5g home office.
Same problemy z tym.
Chodziło ok przez dwa tygodnie.
Teraz raz w tygodniu brak internetu. Odu pokazuje ze jest połączony,100% zasięgu lte. Idu pokazuje status ok, a z IDU ani po wifi ani po kablu nie ma internetu. Urządzenia pokazują np połączenie z wifi, ale brak internetu. Reset, ustawienia fabryczne,wyłączanie z prądu nie pomaga. Działa to jak chce. Na infolinii brak rozwiązań.
Wymyśliłem, ze zostawie same ODU i ten zasilacz i pod niego po rj podepnę zwykły switch tplink, bo podobno IDU i Odu sa routerami i się konfliktują ze sobą.
83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: 83piotrek »

Scirocco pisze:Ogólnie też miałem z ODU trochę problemów ale jakoś je ogarnąłem. Kilka miesięcy temu napisałem meila do TM z zapytaniem o jakiś nowszy fimware i po kilku dniach mi odpisali że lipa. Ale może teraz coś wypuścili. Napisz do nich.
Jakie miałeś problemy i jak je ogarnałeś ??
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Lolnox »

Używałem do tej pory ZTE NETBOX MF-258K kat. 15. Teraz dostałem wnc na testy miesieczne ( tyle mam czasu na reklamacje umowy), to jest jakaś porażka, miejscowość 53.714436862218534, 20.569882093460187 ( kordy do mapy gooogle) zakupilem drugą karte i wrzuciłem jednoczesnie do zte. WNC raz złapał ten ich nazwany ( wiem że to tylko ich nazwa) sygnał 5G i tu bylo raz 70-80mbit ale to w piekny sloneczny dzien po czym juz wieczorem 6-7mbit na zte podobnie z tą różnicą że na zte mogę jeszcze pobawić się pasmami i co najlepsze na zte ping jest stabilny, np 40ms i mniej wiecej utrzymuje się a na wnc jakby ciągle rwie, 20-200-40-200.... pikowanie, dzis jeszcze sprawdze inne sieci i raczej rezygnuje z t-mobile a szkoda bo jednak 80zł bez limitu fajnie brzmi, niestety po godzinie 17 gdy zaczyna się obciążenie sieci to już 4mbit..... chyba że ktoś pomoże to jeszcze ustawić? Do tego WNC są jakieś softy? bo nawet nie wiadomo z czym to się łączy
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Lolnox »

I teraz pytanie do tych bardziej znających temat, jeśli mam 80mbit bo złapie sygnał po resecie ale jednoczesnie ogromny ping typu 500ms to jest jakaś możliwość coś jeszcze z nim zrobić? na tym badziewiu wnc nie wiem z czym on się teraz łączy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: onken »

Panowie

Musze dobrać jakiś sprzęt do przedłużenia umowy w T-Mobile

ODU/IDU: ZTE MC889 5G + T5400 - ile to moze być warte jakbym chciał go odsprzedać ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

Na olx chodzą po 1400pln , ale widziałem też za 900 (ten szybko zszedł :) )
Kwestia tego , czy będzie własnością T-Mobila , i na stronie po IMEI pisało ,żeby nie kupować.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: onken »

Będzie w T-Mobile na raty ( innej opcji nie mam chyba jak tylko raty dają ) ale zamierzam spłacić raty jednorazowo.

I oczywiście wystawi dokument sprzedaż ze swojej firmy na ten sprzęt

A ten za 1400 był w zestawie już z routerem T5400 ?

Bo za tyle to bezsens brać jak podlicze oplate na start i raty :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Ten co zszedł za 900 zł to po zapytaniu o IMEI w T-Mobile okazał się własnością operatora, tak samo jak kolejny z Plusa, ci goście sprzedają nie swój sprzęt, w Plusie jest na raty, w T-mobile dla indywidualnych jest za grosze ale też własność operatora przez 2 lata. W ofertach dla firm w T-mobile jest na raty lub od razu własność klienta ale dużo drozej, w Plusie z T3500. Za 1599 zł to żaden biznes dla sprzedajacego. Ogólnie dla firm T-mobile sprzedaje drogo, okazja to zapewne w ofercie Plusa od DB dla firm bo u nich z reguły były fajne ceny i sprzęt na własność, może ktoś ma informację w tej kwestii.
wojtek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-11-22, 00:31

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojtek123 »

83piotrek pisze:Ja przeklinam dzień w którym wziąłem 5g home office.
Same problemy z tym.
Chodziło ok przez dwa tygodnie.
Teraz raz w tygodniu brak internetu. Odu pokazuje ze jest połączony,100% zasięgu lte. Idu pokazuje status ok, a z IDU ani po wifi ani po kablu nie ma internetu. Urządzenia pokazują np połączenie z wifi, ale brak internetu. Reset, ustawienia fabryczne,wyłączanie z prądu nie pomaga. Działa to jak chce. Na infolinii brak rozwiązań.
Wymyśliłem, ze zostawie same ODU i ten zasilacz i pod niego po rj podepnę zwykły switch tplink, bo podobno IDU i Odu sa routerami i się konfliktują ze sobą.
Miałem dokładnie to samo, jedno z urządzeń łączyło się z Wifi, ale nie widziało internetu, z pozostałymi nie było problemu. Wczoraj z kolei ODU przestało się łączyć i cały czas wywala błędy karty SIM, mimo że ta działa. Dziś oddałem na gwarancję, mam nadzieje że coś poradzą.
wojtek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-11-22, 00:31

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojtek123 »

Sprzęt wrócił, antena do śmietnika, dali nową. Dalej mam problem z łączeniem do routera i brakiem internetu, ale to już chyba coś z laptopem, bo tylko jedno urządzenie wykazuje taką anomalię.
83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: 83piotrek »

Szanowni, ktoś ogarnął ten sprzęt?
Cały czas to samo, codziennie reset.
Albo urzadzenia losowo , mimo hasla nie lacza sie z siecia, albo
jest połączenie po wifi/lan a status na urzadzeniu "połączono,brak internetu"

Chyba sie zawezme i bede reklamowal raz po raz-tak mi sprzedawca z salonu doradzil, ze po 4 reklamacji moze cos zrobia....
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

To sprzęt który nie jest wart ogarniania. Reklamacje do skutku.
Nie pomagam na PW!
msitarz90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-09-14, 19:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: msitarz90 »

jest to dziwne ale u mnie wnc dziala lepiej niz b818 z cybertech’em. nie restartuje sie ani nie zawiesza. musisz reklamowac do skutku.

wkurza w nim brak jakichkolwiek ustawień czy nawet informacji o aktualnie używanych bandach. Ale działa to stabilnie w bridge z publicznym ipkiem na mikrotiku.
jaizm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-16, 08:01

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jaizm »

msitarz90 pisze:Ale działa to stabilnie w bridge z publicznym ipkiem na mikrotiku.
Jak ustawiłeś bridge na tym odu?
msitarz90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-09-14, 19:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: msitarz90 »

Ustawienia > Internet > Zarządzanie MPDN > Zaznaczasz "mapowanie VLAN" następnie dodajesz drugi profil PDN. Wtedy w tym drugim profilu da się wybrać: Tryb działania "Tryb mostu".
https://capture.dropbox.com/zmPd28cbHKxbwX3P
jaizm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-16, 08:01

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jaizm »

To znam, tylko że u mnie nie działa. Dlatego pytam.
Nie da się zmusić, żeby modem przekazał publiczne IP do routera.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

jaizm pisze:To znam, tylko że u mnie nie działa. Dlatego pytam.
Nie da się zmusić, żeby modem przekazał publiczne IP do routera.
Sprawdź wersję firmware, masz prawidłowo ustawiony APN/dostępne publiczne IP z usługą?
jaizm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-16, 08:01

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jaizm »

Firmware v01.09.30.02_perf
Czyli trzeba mieć wykupiony stały IP?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

jaizm pisze: Czyli trzeba mieć wykupiony stały IP?
Może być zmienny/ale to usługa dodatkowa i inna nazwa APN.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

W trybie mostu modem "przekazuje" adres IP dołączonemu urządzeniu ,obojętnie czy to będzie IP zewnętrzny , czy ciągle "wewnętrzny" operatora , więc nie mieszaj @jfk .
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

Mig25 pisze:więc nie mieszaj @jfk .
Masz ten modemo-router? Bo tak filozofujesz. To nie sieć Otvarta aby to miało sens, a po drugie chcesz być tak precyzyjny to napisz że może to wymagać utworzenia oddzielnego profilu połączenia.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

Miałem mnóstwo modemo-routerow z funkcją bridge ,od B315 ,B715,B818,MF286D, MC801A, MC7010,MC889 ,NR7101....
Jedynie w MF258 ten tryb nie działał (później aktualizacja to chyba poprawiła jak dobrze pamietam).
Także dobrze wiem jak ten tryb działa.
I na razie to ty filozofujesz , że trzeba zewnętrzne IP , I że na standardowym apn to nie działa. W innych jakoś działa.
Tak,trzeba ustawić pewnie nowy profil apn (kolega wyżej przecież o tym pisał, ale dlaczego dane do niego nie miałyby być standardowe)
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

Może na wagę wstaw ten sprzęt to będzie wypadać lepiej (bo tak to słabo: Huawei, ZTE, Zyxel), dla mnie to żadna nowość bridge/używam z ZTE, Zyxel, Teltonika lecz z publicznymi IP/bo to wówczas ma sens. Lata temu gdy operatorzy dawali nawet na prepaid publiczny/nieroutowany dla klienta, to przy słabym modemo-routerze w jakimś promilu to się odnajdywało.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

No , tak ci jest znany ,że twierdziłeś , że potrzeba mieć adres zewnętrzny ,żeby działało :)
I na pewno jest tak jak twierdzisz , WNC po prostu nie widzi sensu w "bridgowaniu" ( bo pewnie to nie jest IP zewnętrzne) , a pozostałe tego bezsensu nie widzą i przekazują :)
jaizm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-16, 08:01

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jaizm »

T mobile celowo ogranicza możliwości firmware'u w tym sprzecię, dlatego działa tak jak opisał to jfk.
Na dokładke publiczne IP oferuje tylko dla klientów biznesowych. Brandowany sprzęt t mobile, lepiej omijać, chociaż hardware'owo naprawdę jest niezły.
ODPOWIEDZ