Prośba o pomoc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
El_czupito
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-02, 09:36

Prośba o pomoc

Post autor: El_czupito »

Dzień dobry,

Poszukuję pomocy w kwestii wyboru sprzętu i operatora internetu mobilnego. Na światłowód nie ma najmniejszych szans.

Dom znajduje się o tu: 50.80582 15.670943
Wokoło góry i lasy, więc szans na zobaczenie BTS nie ma, najbliżej są te dwa: Podgórzyn ul Nowa 4 T-Mobile (26002) ID: 42430 (N!), Aero 2 (26017) ID: BT30146 oraz Play (26006) ID: JEL3145

Aktualnie w domu mam położony kabel RJ 45 na balkon, skąd mam teoretycznie najsilniejszy sygnał (PLAY). Z balkonu skrętka prowadzi do garażu gdzie chciałbym założyć switcha i dalej rozprowadzić sygnał do gniazdek i zrobić sieć mesh w domu.

Szukam modemu z anteną zewnętrzną (najlepiej z kablem RJ45 między anteną a modemem, może być inny przewód ale musiałbym go położyć w ciągu kilku dni) lub routera z anteną zewnętrzną który mógłbym ustawić jako bridge.

Sieć WI-FI planuje przez urządzenia TP-LINK Deco X50.

Najbardziej odpowiadałaby mi sieć T-Mobile, ponieważ oni mają nielimitowaną ilość gb, a w swojej pracy zużywam około 700-800 gb miesięcznie.

Z góry dziękuję za pomoc.
Jarek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Przecież nie tylko T-mobile ma no limit, no i proponuję poczytać jak faktycznie wyglada realizacji tej oferty w praktyce, obyś się nie zdziwił . Pokaz test na tym balkonie dla Play na telefonie z aplikacją NetMonster i speedtest, tak samo dla T-mobile.
El_czupito
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-02, 09:36

Re: Prośba o pomoc

Post autor: El_czupito »

Dziękuje za odpowiedź.
Ciężko mi ogarnąć aplikacje NetMonster bo wszyscy w domu jesteśmy w środowisku iOS. Czy znasz może aplikację na iPhone podobną do NetMonster?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Na IoS nie ma żadnych aplikacji, korzysta się z https://www.pokoleniesmart.pl/field-tes ... st-lepiej/
El_czupito
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-02, 09:36

Re: Prośba o pomoc

Post autor: El_czupito »

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Do niczego niepotrzebne zakładki z Field Testu, nie o te chodziło. Jedyny pozytek to pokazany speedtest z Play, całkiem niezły. Pytanie to czy to Play czy RK z Orange. Diagnostyka na IoS za pomocą FT nie jest łatwa i wymaga tez podstaw od wykonującego test na miejscu. Na podstawie screenów to test Play na roamingu krajowym Orange.
El_czupito
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-02, 09:36

Re: Prośba o pomoc

Post autor: El_czupito »

Dziękuję za informację. Czy mógłby mi Pan poradzić co dalej zrobić?
ODPOWIEDZ