ZTE MF286D vs TCL LINKHUB LTE Cat13 - różnice

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidpd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-21, 12:40

ZTE MF286D vs TCL LINKHUB LTE Cat13 - różnice

Post autor: dawidpd »

Witam, Operator komórkowy zaproponował wymianę ZTE MF286D na TCL LINKHUB LTE Cat13 z uwagi że MF286D ciągle gubił zasięg i koniczny był restart routera.
Moje pytanie teraz, to czym różnią się oba te routery, ale szczegółowo tz. pod względem sprzętowym i programowym. Ogólnie wiem że są zbliżone parametrami, ale np. nie widzę MESH w TCL.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF286D vs TCL LINKHUB LTE Cat13 - różnice

Post autor: pawel_b »

TCL LINKHUB LTE Cat13 chyba nie ma obsługi mesh, poza tym opinie o nim są mocno podzielone, raczej pomyśl o zewnętrznej antenie do MF286D mając na uwadze specyfikę jego wyjść antenowych ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286D vs TCL LINKHUB LTE Cat13 - różnice

Post autor: matek451 »

W testach wewnatrz domu porównywałem obydwa, na MF286d z Nordic osiaga lepsze rezultaty, to sprzętowo porządny sprzęt , softowo na tym z Nordic dopracowany no i z alternatywą. TCL to taki wynalazek jak pochodzacy z tej samej stajni Alcatel, kto raz miał z nimi do czynienia więcej do ręki nie weźmie. Sprzętowo w testach wypadł słabiej, ma złacza TS9, jakość ich wykonania tandetna, z reguły i tak się wyłamują. Soft ubogi do bólu, MF286D z softem Nordic za 300 zł uzywany jest więcej wart niż nowy TCL, produkty TCL-Alcatel kariery nie robią bo nikt kto ma pojęcie o sprzęcie z nich nie korzysta, swój mam od znajomego, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do testów teraz sobie gdzieś tam leży bo to nie jest klasa sprzętu z którego korzystam na co dzien. Gdyby routery z serii MF286d/297d/289F miały inna konfigurację złącz anten zew. to biorąc pod uwagę ich ceny byłyby bezkonkurencyjne. Nadal są dobrym wyborem gdy nie potrzebujemy anten zewnętrznych.
ODPOWIEDZ