Pokrycie zasięgiem wifi całego domu.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bmbr97
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2021-11-24, 18:34

Pokrycie zasięgiem wifi całego domu.

Post autor: Bmbr97 »

Cześć. Z Waszą pomocą od jakiegoś czasu jestem posiadaczem routera Huawei b535 na którym w sieci Play osiągam około 200mb/s.
Dom ma 3 kondygnacje, na samym dole kiepsko już z zasięgiem wifi.
Został mi router DSL Asus Rt ac51u. Jest szansa żeby w jakiś sposób zagrać je ze sobą i pokryć zasięgiem cały dom lub chociaż większą część niż samym b535?
Czy raczej będzie potrzebne mi zupełnie inne rozwiązanie?
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrycie zasięgiem wifi całego domu.

Post autor: pawel_b »

Mesha z tego nie zrobisz, możesz pomyśleć o przeciągnięciu skrętki od portu LAN routera B535 do do portu WAN RJ45 tego DSL Asus Rt ac51u i ustawić Asusa w tryb AP Mode
Bmbr97
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2021-11-24, 18:34

Re: Pokrycie zasięgiem wifi całego domu.

Post autor: Bmbr97 »

pawel_b pisze:Mesha z tego nie zrobisz, możesz pomyśleć o przeciągnięciu skrętki od portu LAN routera B535 do do portu WAN RJ45 tego DSL Asus Rt ac51u i ustawić Asusa w tryb AP Mode
Tak zrobię. Dziękuję. A tak z ciekawości: czy istnieje rozwiązanie bezprzewodowe takiego problemu?
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrycie zasięgiem wifi całego domu.

Post autor: pawel_b »

Bmbr97 pisze:
pawel_b pisze:Mesha z tego nie zrobisz, możesz pomyśleć o przeciągnięciu skrętki od portu LAN routera B535 do do portu WAN RJ45 tego DSL Asus Rt ac51u i ustawić Asusa w tryb AP Mode
Tak zrobię. Dziękuję. A tak z ciekawości: czy istnieje rozwiązanie bezprzewodowe takiego problemu?
Musiałby Twój Asus obsługiwać tryb Repeater mode a wydaje mi się że ten model nie obsługuje tego ale sprawdź w konfiguracji no i oczywiście to nie będzie tak dobrze działać jak w trybie AP Mode z połączeniem ethernet
ODPOWIEDZ