Play Net Box w mieście

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Play Net Box w mieście

Post autor: Reno7 »

Siemka, takie pytanko , bo obecnie posiadam stałe łącze od Play (ale nie jest to światłowód) . I dzisiaj dzwonił do mnie konsultant Play i proponował NET BOXa , i pytanie podstawowe które mnie interesuje czy na takim netboxie można osiągnąć niższy ping niż na tym co mam obecnie ?

Z pozostałych informacji które mi przekazał to że jest limit 400GB , no i jakiś modem ZTE i antena zewnętrzna dookólna. Jednak na stronie Play widzę że jest też dostępny Net Box Unlimited . To co mi proponował jest jak wiadomo oparte o internet LTE , a ja mieszkam w centrum Wrocławia . Jest możliwość przetestowania tego Net boxa przez 3 tygodnie , ale właśnie się zastanawiam czy jest sens , bo muszę przypomnieć że główny parametr na którym mi zależy to niższy ping . Gram sporo w gry multiplayer , także przez chmure geforce now , więc nie może być sytuacji że zmienie internet na coś co będzie gorzej działać niż obecnie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play Net Box w mieście

Post autor: wojteks »

To znaczy jaki masz ping obecnie na tym stałym łączu i jakie prędkości (czy to jest kabel?)?

Skoro mieszkasz w centrum Wrocławia to światłowód ewentualnie 5G a nie jakiś NetBox bez 5G. Kup starter Play i przetestuj osiągi w smartfonie w miarę współczesnym.
Nie pomagam na PW!
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Play Net Box w mieście

Post autor: Reno7 »

Mieszkam w mieście , ale co dzwonie do jakiś firm żeby załatwić światłowód to dostaje odpowiedź że nie ma odpowiedniej infrastruktury.
A dlaczego wspominasz o 5G ? skoro w Polsce nie ma prawdziwego 5G tylko to wszystko to jest marketing , bo jeszcze nie było przetargu na te wyższe częstotliwości.

Tak mam obecnie stałe łacze po kablu , na speedteście pokazuje mi ping 10ms przy automatycznie dobranej lokalizacji serwera. Jak gram w chmurze to mam ping zwykle 45ms co jest odczuwalne podczas gry bo jest efekt pływającego celownika na ekranie przy strzelankach. Jak gram natywnie to ping wacha się między 25 - 40ms.

Ogólnie tak sobie pomyślałem że chyba ten Net Box to będzie zmiana na gorsze , bo jest to oparte o LTE a to z kolei jest bardzo podatne na różne zakłócenia , więc nie mogę liczyć na stabilność. A to stałe łącze które mam obecnie to mam od Play , ale po infrastrukturze Vectry , i mam naprawdę dużą stabilność połączenia podczas gry online rzadko występuje utrata pakietów. Więc ogólnie chyba nawet jak jest możliwy niższy ping na NEt BoX to jednak stabilność będzie gorsza.

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play Net Box w mieście

Post autor: wojteks »

W LTE nie liczyłbym na niższy ping, tak samo nie będzie stabilny. Kabel prawie zawsze jest lepszy (pomijam jakieś neostrady/DSL czy inne archaiczne łącza).
Nie pomagam na PW!
Reno7
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2020-07-05, 21:49

Re: Play Net Box w mieście

Post autor: Reno7 »

Ok , dzięki za pomoc. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ