Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Mam abonament i raczej duże zużycie na poziomie 500GB. Raczej zmiana operatora nie wchodzi w grę. Miałem wcześniej B618, B818 i teraz CPE 2 Pro. Co z tego że to routery o parametrach lepszych niż każde inne routery na rynku jak mają skopane oprogramowanie. Mam też trochę sprzętu TPLinka, miałem Fritza i wiem że u TPLinka czy u Fritza nie dostanę 4x4, Agregacji 4 pasm itp ale tam podłączasz router i zapominasz. Lepsza stabilna agregacja 2 pasm niż skopana 4 pasm. Tutaj w Huaweiach począwszy od B618 którego kupowałem jakieś 3-4 lata temu zawsze były problemy ze stabilnością. Ostatni dobry Huawei to był 593. Tam nie było problemów z oprogramowaniem alternatywnym, człowiek wgrywał co mu się podobało. Router dzięki temu mógł być mega stabilny. W oprogramowaniu alternatywnym była możliwość wyboru pasm, operatora itp. Począwszy od B618 już trzeba było liczyć tylko i wyłącznie na oprogramowanie operatorów. Jak coś skopali jak w przypadku CPE 2 Pro to nie było odwrotu i człowiek się tylko denerwuje. Szkoda że jest aż taka posucha w dobrych routerach LTE/5G na rynku. Z chęcią bym ten chiński CPE2 wysłał w pizzdu. Nie z powodu jego parametrów i możliwości ale z powodu kolejnego skopanego oprogramowania. Chętnie w końcu kupiłbym router z porządnym wsparciem i regularnymi aktualizacjami. Chińczyki już mnie powoli zaczynają irytować. Zapowiada się że TPLink ma wypuścić system Mesh w którym jeden element będzie od razu routerem 5G. To samo Netgear wypuszcza niebawem system mesh z routerem LTE/5G. LTE nawet cat. 20. Będzie to zacny sprzęt z porządnym wsparciem. Tylko cena póki co odstrasza - 1000$. Co do CPE 2 Pro to pisałem do Playa i do Huaweia. Play rozkłada ręce a Huawei nie odpisał.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: ktry »

Dziwna sprawa u ciebie. A najbardziej to to że wcześniej działało ci dobrze.
Mi Pley na każdym sprzęcie żle działa. B818 , B535 ,B525 ostatnio sprawdzałem. Teraz mam Pro 2 w Plusie , testowałem na Orange i jest ok. Ale w tygodniu kupię starter Pleya za 5 zł i przetestuję na Pro 2. Aż się boję reakcji rodziny po włożeniu Pleya mimo fajnych prędkości na spidtestach jest tragedia.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Ostatnia aktualizacja zepsuła ten sprzęt. Do końca roku praktycznie z 7-8 miesięcy zapomniałem że mam router. Teraz próbowałem wszystkiego i zawsze brak efektów. Dodam jeszcze że w tej lokalizacji mam 3 telefony Play i po LTE działają super. Dużo lepiej i przede wszystkim stabilnie, dużo lepiej niż po WIFI z CPE 2 Pro. Orange czy Plusa nie testowałem. Rano na CPE2 Pro w Play mam nawet 300Mb/s. W ciągu dnia 100Mb/s. Stabilny zasięg 5/5. Tylko co z tego jak router non stop się przywiesza.
Jorg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-01-29, 07:52

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Jorg »

Tomaszglog pisze:Mam abonament i raczej duże zużycie na poziomie 500GB. Raczej zmiana operatora nie wchodzi w grę. Miałem wcześniej B618, B818 i teraz CPE 2 Pro. Co z tego że to routery o parametrach lepszych niż każde inne routery na rynku jak mają skopane oprogramowanie. Mam też trochę sprzętu TPLinka, miałem Fritza i wiem że u TPLinka czy u Fritza nie dostanę 4x4, Agregacji 4 pasm itp ale tam podłączasz router i zapominasz. Lepsza stabilna agregacja 2 pasm niż skopana 4 pasm. Tutaj w Huaweiach począwszy od B618 którego kupowałem jakieś 3-4 lata temu zawsze były problemy ze stabilnością. Ostatni dobry Huawei to był 593. Tam nie było problemów z oprogramowaniem alternatywnym, człowiek wgrywał co mu się podobało. Router dzięki temu mógł być mega stabilny. W oprogramowaniu alternatywnym była możliwość wyboru pasm, operatora itp. Począwszy od B618 już trzeba było liczyć tylko i wyłącznie na oprogramowanie operatorów. Jak coś skopali jak w przypadku CPE 2 Pro to nie było odwrotu i człowiek się tylko denerwuje. Szkoda że jest aż taka posucha w dobrych routerach LTE/5G na rynku. Z chęcią bym ten chiński CPE2 wysłał w pizzdu. Nie z powodu jego parametrów i możliwości ale z powodu kolejnego skopanego oprogramowania. Chętnie w końcu kupiłbym router z porządnym wsparciem i regularnymi aktualizacjami. Chińczyki już mnie powoli zaczynają irytować. Zapowiada się że TPLink ma wypuścić system Mesh w którym jeden element będzie od razu routerem 5G. To samo Netgear wypuszcza niebawem system mesh z routerem LTE/5G. LTE nawet cat. 20. Będzie to zacny sprzęt z porządnym wsparciem. Tylko cena póki co odstrasza - 1000$. Co do CPE 2 Pro to pisałem do Playa i do Huaweia. Play rozkłada ręce a Huawei nie odpisał.
No tak z abonamentem to lipa. Ja mam na kartę więc jak mi coś nie pasi to SIM do kosza i inne po inna do kiosku.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: ktry »

Powiem ci że mi na telefonach Pley dobrze działa ,tylko na routerach jest tragedia. Mimo dużych prędkości ,nadajnika podłączonego pod światłowód ,pełnego pakietu częstotliwości jakie Pley posiada internet się zacina i staje.
Może to nie wina routera. Tylko Pley coś poprawił na twoim nadajniku tak jak u mnie. Kiedyś było dobrze przy mniejszej ilości częstotliwości.
U mnie jest nadzieja bo pojawiło się na dniach nowe pozwolenie na nowy nadajnik oddalony około 500 m i nawet z 5G ma być. :hurra:
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

ktry pisze:Powiem ci że mi na telefonach Pley dobrze działa ,tylko na routerach jest tragedia. Mimo dużych prędkości ,nadajnika podłączonego pod światłowód ,pełnego pakietu częstotliwości jakie Pley posiada internet się zacina i staje.
Może to nie wina routera. Tylko Pley coś poprawił na twoim nadajniku tak jak u mnie. Kiedyś było dobrze przy mniejszej ilości częstotliwości.
U mnie jest nadzieja bo pojawiło się na dniach nowe pozwolenie na nowy nadajnik oddalony około 500 m i nawet z 5G ma być. :hurra:
Gdzie sprawdzasz te pozwolenia na nowe nadajniki? Btsearch.pl ?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

To ja nie wiem, u mnie na sim play w cpe dziala dobrze, zdarzylo sie pare razy ze dluzej myslal nad ladowaniem stron, ale to sporadycznie i kilka razy w miesiacu tylko. Jade na 5G2100 bo moj bts ma tez agregacje uploadu i dziala to cala dobe bardzo ladnie. Soft oczywiscie bez aktualizacji do najnowszej wersji.

BTS ma 5 anten na sektor i komplet pasm.

Obrazek
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Mam małe pytanie. Swego czasu Play sprzedawał te routery w fajnej cenie bez umowy. Czy Play zakłada jakieś blokady / simlocki na ten router?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Nie zaklada nic, tak samo jak plus. Ale aktualne sztuki play ida z softem 11.0.2.9 H329SP5C983
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

mazut pisze:Nie zaklada nic, tak samo jak plus. Ale aktualne sztuki play ida z softem 11.0.2.9 H329SP5C983
To jakiś nowy czy stary soft? To jakaś nowa wersja tego routera czy różni się tylko oprogramowaniem? Mój router po aktualizacji ostatniej jest praktycznie nieużywalny w Play. Żaden soft do aktualizacji nie jest przyjmowany. Muszę go niestety sprzedać. Nie widzę innej możliwości. A tak fajnie działał pół roku.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: onken »

Dziwne bo u mnie po updacie działa tak samo jak przed ( mam na myśli Play )

Żadnych problemów.

Poza tym że nie działają już niestety starsze apki do zarządzania....

Nowy soft.pobrsl też router z kartą Plusa, jedynie na T-Mobile nie pobrał.

(Mam trzy takie routery)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Tomaszglog pisze:
mazut pisze:Nie zaklada nic, tak samo jak plus. Ale aktualne sztuki play ida z softem 11.0.2.9 H329SP5C983
To jakiś nowy czy stary soft? To jakaś nowa wersja tego routera czy różni się tylko oprogramowaniem? Mój router po aktualizacji ostatniej jest praktycznie nieużywalny w Play. Żaden soft do aktualizacji nie jest przyjmowany. Muszę go niestety sprzedać. Nie widzę innej możliwości. A tak fajnie działał pół roku.
Nowsza niz idzie na OTA do obecnych urzadzen, ale czy dziala lepiej to nie wiem, bo urzadzenie z tym softem lezy w pudelu u mnie, nie uzywam go.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

mazut pisze:
Tomaszglog pisze:
mazut pisze:Nie zaklada nic, tak samo jak plus. Ale aktualne sztuki play ida z softem 11.0.2.9 H329SP5C983
To jakiś nowy czy stary soft? To jakaś nowa wersja tego routera czy różni się tylko oprogramowaniem? Mój router po aktualizacji ostatniej jest praktycznie nieużywalny w Play. Żaden soft do aktualizacji nie jest przyjmowany. Muszę go niestety sprzedać. Nie widzę innej możliwości. A tak fajnie działał pół roku.
Nowsza niz idzie na OTA do obecnych urzadzen, ale czy dziala lepiej to nie wiem, bo urzadzenie z tym softem lezy w pudelu u mnie, nie uzywam go.
Ciekawe czy dostaną tę wersję starsze routery. Próbowałem poszukać tej wersji softu w internecie, oczywiście nie ma. Żadna wersja z chińskich stron i nawet płatnych na ten router nie wchodzi.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Raczej nikle szanse, moja sztuka jest z sierpnia a soft juz miala jak Ci wyzej pisalem
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

A masz w którymś routerze 11.0.2.11(H329SP2C983) ? Z Playem ?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Nie, mam jeden z play + sim play i drugi z plusa + sim plusa, ale oba trzymam na starym sofcie ze wzgledu na obsluge apek na telefonie :)
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Szczęściarz :) Na nowym sofcie też działają apki. Ja mam dwie na androidzie które działają.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Hmanager 4.1.7 i wersje 5 moze masz i dziala ktoras?
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Mam jakiegoś starego androida a apki które działają to:
- huaCTRL 1.0.32
- LTE Manager (nie znam wersji)

Co do routera to pisałem na chacie z Play. Pierwszy raz mnie zbyli włączają „usługę preferencji sieci” a drugim razem wprowadzili ustawienia operatorskie :)

Trzeba szukać innego sprzętu. Myślę nad Oppo CPE T1a lub ZTE MC801a. Same kurna chińczyki. Czy ktoś poważny w końcu zrobi jakiś porządny router LTE/5G z dobrym wsparciem?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

Wsparcie Huawei to jakiś śmieszny żart... Jednym dają drugim nie. Nie mówiąc już o b818... Dobrze że pogoniłem ten ich sprzęt i kupiłem coś od zte...
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Debik pisze:Wsparcie Huawei to jakiś śmieszny żart... Jednym dają drugim nie. Nie mówiąc już o b818... Dobrze że pogoniłem ten ich sprzęt i kupiłem coś od zte...
Masz ZTE MC801a ? Jak w stosunku do Huawei CPE Pro 2 ?
Jorg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-01-29, 07:52

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Jorg »

Problem jest taki że nie ma żadnych ciekawych modemów. Wybór jest między ZTE a Huawei. Można jeszcze wykorzystać telefon z 5G np samsunga jako modem 5G. Kładziesz na oknie, do ładowarki podłączasz i heja :D
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Mig25 »

Tomaszglog pisze:. Czy ktoś poważny w końcu zrobi jakiś porządny router LTE/5G z dobrym wsparciem?
A ile byś był w stanie przeznaczyć pieniędzy za takie wymagania ?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Debik »

Tomaszglog pisze:Czy ktoś poważny w końcu zrobi jakiś porządny router LTE/5G z dobrym wsparciem?
Rynek routerów mobilnych jest znikomy, może i nie mały ale na pewno mniejszy jak innych routerów. Kto oprócz Zte Huawei proponuje coś konkretnego. Tp link, dlink dawno już w tyle. Więc wsparcie jak i regularne wypuszczanie Fw jest znikome. Zte w porównaniu do Huawei wypuszcza dość często jakieś aktualizacje...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: wojteks »

Nie pomagam na PW!
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: mazut »

Tomaszglog pisze:Żaden soft do aktualizacji nie jest przyjmowany. Muszę go niestety sprzedać. Nie widzę innej możliwości. A tak fajnie działał pół roku.
tutaj wersja ogolna, sprawdz czy ruszy, male szanse ale nie zaszkodzi sprawdzic


https://www.mediafire.com/file/ffrhyszt ... D.rar/file

tutaj cos platnego na c983, ale czy w pelni zgodny nie ma info

https://support.halabtech.com/index.php ... r&id=93915
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Wiem, widziałem to. Wbrew pozorom Netgear też nie ma jakiegoś super wsparcia. Wiem, to poważna firma, ale ludzie też narzekają na bugi w oprogramowaniu. Mesh 5G Orbi to będzie cena blisko 5000zł. Chyba jednak gruba przesada :)
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Mig25 pisze:
Tomaszglog pisze:. Czy ktoś poważny w końcu zrobi jakiś porządny router LTE/5G z dobrym wsparciem?
A ile byś był w stanie przeznaczyć pieniędzy za takie wymagania ?
Myślę że 1500zł to byłaby uczciwa cena.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

Debik pisze:
Tomaszglog pisze:Czy ktoś poważny w końcu zrobi jakiś porządny router LTE/5G z dobrym wsparciem?
Rynek routerów mobilnych jest znikomy, może i nie mały ale na pewno mniejszy jak innych routerów. Kto oprócz Zte Huawei proponuje coś konkretnego. Tp link, dlink dawno już w tyle. Więc wsparcie jak i regularne wypuszczanie Fw jest znikome. Zte w porównaniu do Huawei wypuszcza dość często jakieś aktualizacje...
Jeszcze jest Oppo. Mają fajny router z 5G dostępny w Plusie. Na razie nowość u nas, nie ma za wiele informacji. Generalnie na rynku tech mamy tak szeroki wybór sprzętu, każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy wybór od drogich iphonów po tanie chińczyki. Ile wydasz kasy taki sprzęt dostaniesz. Na rynku routerów LTE/5G jesteśmy zdani tylko na chińczyki. Co z tego że specyfikacja wypakowana pod korek jak wystarczy jedna aktualizacja żeby praktycznie uceglić taki sprzęt. Ja już mam dosyć resetowania routera kilka razy dziennie. Ewidentnie problem softu. Wcześniej przez pół roku na starym sofcie wykonałem może z dwa resety. Router był mega stabilny. Sygnał i parametry mam bardzo dobre. Teraz też bez problemu osiągam 200-300MB/s tylko co z tego jak czasem wchodzę na jakąś stronę i router zaczyna wisieć albo ładuje stronę 2 minty. Tak jakby gdzieś był jakiś lejek. Potem tylko reset pomaga.

Kiedyś miałem B818. Zachowywał się podobnie po którejś aktualizacji. Wymieniłem wtedy na CPE 2 Pro i byłem zachwycony. Teraz sprzęt zachowuje się tak samo jak wtedy B818 po którejś aktualizacji. Ja na pewno nigdy więcej Huaweia już nie kupię.
Tomaszglog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 178
Rejestracja: 2017-06-24, 11:18

Re: Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z Play

Post autor: Tomaszglog »

mazut pisze:
Tomaszglog pisze:Żaden soft do aktualizacji nie jest przyjmowany. Muszę go niestety sprzedać. Nie widzę innej możliwości. A tak fajnie działał pół roku.
tutaj wersja ogolna, sprawdz czy ruszy, male szanse ale nie zaszkodzi sprawdzic


https://www.mediafire.com/file/ffrhyszt ... D.rar/file

tutaj cos platnego na c983, ale czy w pelni zgodny nie ma info

https://support.halabtech.com/index.php ... r&id=93915
Dziękuję. Próbowałem różnych softów. Ani na B818 ani na CPE 2 Pro nigdy nie udało mi się samemu zmienić firmwareu. Nie wiem czy ktoś w ogóle tutaj tego dokonał, ja nie znam takiego przypadku. Ostatni dobry Huawei to był B593. Tam nagrywałem alternatywny firmware firm trzecich. Było masę oprogramowania i praktycznie każde przechodziło. Router dzięki temu że był rozwijany przez samych użytkowników był mega udany i stabilny. Miałem wybór pasma. Teraz jesteśmy zdani tylko na operatorów i producentów. Co to ma znaczyć że w routerze za 1,5tys nie można zmienić pasma czy wybrać operatora. To raczej kpina i wynik braku konkurencji. Ja na prawdę nie wiem dlaczego poważne firmy nie inwestują w ten rynek. Przecież praktycznie każdy w domu ma teraz router, większość z nas ma routery 4G/5G. To ogromny rynek. Dlaczego zatem jesteśmy zdani na chiński szmelc. Już google sobie poradziło z Huaweiem na rynku smartfonów. Może czas żeby tak samo zrobić z routerami od Huaweia? Oprócz B593 miałem B618, B818, teraz CPE 2 Pro zawsze aktualizacje były może maksymalnie ze dwie na cały żywot routera i zawsze routery były do bani pod tym względem. Co z tego że hardware był wypakowany w kosmos jak software zawsze leżał.
ODPOWIEDZ