Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

Dzięki za doprecyzowanie ale 5G NR to szerokie pojęcie i brak informacji że to N78/79, mam ten router ale złacz anten nie testowałem ale też mam watpliwości. Ogólnie jak dla mnie ten router to porażka, kupiłem tanio ale nikomu go nie polecam, na 5G2600/2100 jeśli faktycznie nie działają złącza na 2100-2600MHz przydatny jak ma się kilkaset metrów do BTS-a, podobnie na pasmach pojemnościowych LTE, u mnie dziala w domu bo mam BTS 500m bez przeszkód, muszę to w końcu przetestować ale brak diagnostyki nie pozwala na uzyskanie potrzebnych danych, menu ubogie do bólu. Model niedopracowany pod wieloma względami co nie dziwi bo Acer nie ma o tym pojęcia, za to mnóstwo marketingowych bzdur skierowanych do łykających kit graczy.Ceny nowych w sklepach to kosmos , MC889 przy nim to inna liga no i działa z dowolnym routerem.
helioN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2012-09-02, 23:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: helioN »

matek451 pisze:Dzięki za doprecyzowanie ale 5G NR to szerokie pojęcie i brak informacji że to N78/79, mam ten router ale złacz anten nie testowałem ale też mam watpliwości. Ogólnie jak dla mnie ten router to porażka, kupiłem tanio ale nikomu go nie polecam, na 5G2600/2100 jeśli faktycznie nie działają złącza na 2100-2600MHz przydatny jak ma się kilkaset metrów do BTS-a, podobnie na pasmach pojemnościowych LTE, u mnie dziala w domu bo mam BTS 500m bez przeszkód, muszę to w końcu przetestować ale brak diagnostyki nie pozwala na uzyskanie potrzebnych danych, menu ubogie do bólu. Model niedopracowany pod wieloma względami co nie dziwi bo Acer nie ma o tym pojęcia, za to mnóstwo marketingowych bzdur skierowanych do łykających kit graczy.Ceny nowych w sklepach to kosmos , MC889 przy nim to inna liga no i działa z dowolnym routerem.
Jeśli jest na rynku EU to lepiej żeby obsługiwało n78.

Sprawdziłem, w Chinach używają n78 i n79 to raczej nie będzie problemu.

Problem w tym że u nas nie wiadomo kiedy będzie 5G SA :rotfl:

EDIT

Support Acera US odpowiedział mi w 30 minut na pytanie po co te TS9.
Hi Jakub,

Thanks for purchasing X5!

The TS9 antennas of X5 are mainly designed for the most popular 5G n78 band, which is around 3.5 GHz( 3.3~3.8 ), traditional LTE bands do not use this band.
Tak więc czekamy na N78 w PL :roll:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

No i wszystko jasne, kawał dobrej roboty, zaoszczędziłeś mi wykonywania tych testów z anteną. Ale to i tak gorzej dla tego marketingowego cudu techniki. MC801a ma tez taki złącza anten zew. i przy tym Acerze to ekstraklasa, wiadomo dlaczego. Nowsze 5G od ZTE to w porównaniu z tym Acerem kosmos.
kitas5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2022-03-09, 19:37

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: kitas5 »

Mam ten sprzęt od około miesiąca. Co 2-3 dni zdarza sie, że w ciągu dnia w momencie kiedy wszystko gra zgubi neta. Kontrolki się świecą, a w urządzeniach internetu brak. Pomaga jedynie restart urządzenia. Nie ma w tym czasie zaniku prądu nic.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Dwa dni temu pojawił się UPDATE X5.V1.20.8_313207 nie znalazłem informacji co wnosi. Po instalacji stwierdzam, że poprawili funkcję ACS czyli dopasowanie automatyczne kanałów dla wielu urządzeń w których korzystamy w domach. Matek dosyć krytycznie wypowiada się na temat tego sprzętu jednak spełnia on swoje zadania w 100% dla większości osób, faktycznie do specyficznych ustawień nie sprawdzi się aledo grania na konsolach, steamingu itd.<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie potrzebuje, żadnych update na ZTE :) niestety po zaniku napięcia nadal restart z rąsi więc dla wielu osób do automatyki ten router jest skreślony. Acer powinien pójść za ciosem i tworzyć dalej bo idzie im całkiem nieźle.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

Od razu krytycznie, po prostu to jest standardowy router 5G, jeden z wielu na rynku i nic nowego ani ciekawego nie wnosi. Do tego ubogi w konfiguracji no i z tym nieporozumieniem z restartem. Kupiłem z 2 powodów, pierwszy to złącza anten zew. i tu okazała się lipa ale to łatwe do przewidzenia, drugi to chciałem sprawdzić coś na modemie od Mediateka , czyli T750 i zaawansowanym chipsecie MT , sprzętowo wypas ale w testach u mnie na LTE i 4CC CA petardy nie ma w porównaniu na Qualcommach. Coś w tym jest bo kolega tutaj na FORUM walczył z NR5103 i też jakiś rewelacji nie uzyskał a na zagranicznych forach podobnie. Przymierzałem się do NR5103 ale już mi przeszło.
MC889 w podobnej cenie i nówka, do tego w zestawie z routerem AX, do tego te bajery od Włocha czy kolegi @Mig25 i doświadczenia z MC801A i MC7010 , za taką cenę nie maja konkurencji.
Mam 2sztuki MC7010, na jednym planuję powrót do pomysłu jako promiennik w antenie parabolicznej SAT bo kolega chce spróbować na działce linka z BTS-em na wypasie oddalonym o kilka kilometrów. Podobny pomysł też na wykorzystanie w tej roli WNC 5g z T-mobile bo leży i się kurzy, małe toto, samo działa jakoś kulawo więc może parabola da mu kopa choć ogólnie to dziwadło jakich mało. Niestety ale egzotyka mimo ze na porządnych gratach z softem czasami zawodzi, Acer to też taka egzotyka więc coś w tym jest. Ogólnie do 5g ciągle coś się pojawia , na papierze wygląda dobrze ale w testach różnie, no i cenowo ponad 500$ za router 5g na X55 to przesada.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Dorwałem go za 1000 więc w tej cenie nie narzekam i u mnie osiągi ma lepsze od MC801A, wiadome, że z antenami nie może konkurować. Wifi nadal twierdze, że ma świetne na 3 poziomach łapie zasięg i sporo urządzeń gdzie teoretycznie te droższe powinny być lepsze jak ktoś szuka czegoś małego to zupełnie wystarcza.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: matek451 »

Przepłaciłeś :) , ja mam za 780 zł. Cena adekwatna do możliwości, dla mnie WiFi i tak drugorzędne a w testach nie wyróżnił się w tej kwestii niczym. Ale brak restartu po zaniku zasilania to dyskwalifikacja, powinno to zostać naprawione już dawno, u mnie działa z kartą Plusa na LTE 3 CC CA B7+B3+B8 i spokojnie 200-300Mb/s, dostarcza internetu do Android Boxa pod TV dla żony i jak wywali zasilanie to mam od razu kłopot bo jej seriale i platformy streeamingowe nie działają i jest lament po załączeniu zasilania. Liczyłem że coś z ty zrobią ale nie zrobili więc sytuację ratuje UPS.
Gadii09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-01-22, 11:51

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Gadii09 »

Witam mam aktualnie b818 czy opłaca się go wymienić na ten model? Czytając komentarze zobaczyłem że zrywa po jakimś czasie nie używania połączenie czy dalej to występuje
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: wojteks »

Jak definiujesz słowa "opłaca się", moim zdaniem zupełnie nie.
Nie pomagam na PW!
Gadii09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-01-22, 11:51

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Gadii09 »

Poprostu mam możliwość zamiany i nie wiem czy warto czy lepiej zostać przy b818
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: cis_krk »

Wymieniaj nie pożałujesz, pamiętaj o kluczowej wadzie acera czyli uruchomienie z rąsi po zaniku zasialania. Od chwili zakupu już 2x update softu był także, sprzęt jest ok, używam go już trochę jednak z routerami i wyborem sprzętu jest to bardzo indywidualna kwestia, gdyby coś Ci nie pasowało fajnie jakbyś miał np możliwość zwrotu.
Gadii09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-01-22, 11:51

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Gadii09 »

Jak to z rąsi ? Czyli braknie chwilowo prądu to trzeba go ręcznie resetować?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Mig25 »

Ni restartować tylko startować :)
Zeusek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 511
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Zeusek »

To jest jedyna rzecz która jest nie akceptowana i pozostaje przy B818.
Huawei B818 -> ZTE MC888 -> Virgin Mobile.
Gadii09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-01-22, 11:51

Re: Router stacjonarny Acer Predator Connect X5 5G CPE

Post autor: Gadii09 »

Witam mam możliwość wzięcia go w Play w nowej umowie i mam dwa pytania
Czy dalej występuje problem ze gdy nie podłączone jest żadne urządzenie rozłącza dane? Tam czytałem że ludzie power banka podłączają oraz
Jeśli chodzi o brak zasilania to o co chodzi z tym ręcznym sterowaniem?
ODPOWIEDZ