MC888/MC889

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

MC888/MC889

Post autor: matek451 »

Zgodnie z zapowiedziami ZTE Polska zaczyna się pojawiać sprzęt z tego roku, jako pierwszy budzetowy LTE12 KAT. MF297d a teraz MC888 https://zteshop.pl/zte-mc888-router-sta ... 19#product, ma się pojawić wkrótce w sprzedazy, mozliwe ze też w ofertach operatorów. Do tego nowa wersja ODU 5G czyli MC889 , w tym samym terminie i w świetnej cenie. Jako następca MU5002 powinien być MU5120 NA x62.
Widać że ZTE pozamiata, to pierwszy sprzęt z X62. Postaram się popytać u kolegów z ZTE Polska jaka jest reakcja operatorów na ten sprzęt.
W kolejce czekają oparte na X65 MC888Ultra i ODU MC889PRO i sprzęt z X65 oraz WiFI 7.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: MC888/MC889

Post autor: tomekwwa »

MC889 to to samo co MC8020?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: MC888/MC889

Post autor: Mig25 »

Nie ,MC8020 miałoby być ciągle na SDX55...
fioletowafujara

Re: MC888/MC889

Post autor: fioletowafujara »

Mam nadzieje ze Amerykanie w koncu ich pozamiataja.
A reakcja juz byla - brak zainteresowania ale popytac oczywiscie mozesz :P
W dziwnych sklepikach uzywane z Niemiec podobno pojawiaja sie czasem jak ktos ma za duzo pieniedzy
https://virtualeye.pl/pl/p/Router-MC888 ... rny/170782
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

Myslacych ludzi a takich nie brak , nie interesują polityczne zagrywki USA i te ich pozory zapewnienia sobie bezpieczeństwa i uszczęśliwiania całego świata. Eliminowanie konkurencji będącej daleko w przodzie takimi metodami nie pomoże bo w zamian USRaj nie proponuje niczego w zamian. Dla fanów technologii w tym 5G to ciekawe rozwiązania i mają swoje zdanie na temat polityki i ludzi w niej uczestniczących.
Niestety ale światem od dawna rządzą i... a nie wizjonerzy i pchają nas w przepaść , polityka to hamulcowy postępu.
Ciekawostką jest fakt że Qualcomm ścisle współpracuje z ZTE w kwestii sprzętu klienckiego 5G i WIfi 6 I WiFI7, ceny ZTE za ten sprzęt są bardzo przystępne. https://www.zte.com.cn/global/about/new ... 301e2.html
Najwyzszej klasy sprzęt, oparty na najnowszych chipsetach w obecnej sytuacji rynkowej za 1500 zł nie ma konkurencji. Oczywiście trzeba znać rynek, sprzęt .
W sytuacji gdy może wreszcie będzie aukcja na C-Band taki sprzęt będzie jak najbardziej na miejscu, szczególnie 5G CPE LTE. Mam nadzieję ze Play jak zawsze stanie na wysokości zadania i wprowadzi nowe produkty ZTE już wkrótce. Moje źródła póki co objęte sa tajemnicą handlową.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: MC888/MC889

Post autor: jfk »

ZTE nie ma takich obrotów jak Huawei, jeżeli już Amerykanie mieliby uziemiać kolejną chińską firmę, to blady strach padnie na Xiaomi. Z punktu widzenia konsumentów takie działanie byłoby ze wszech miar szkodliwe, gdyż nie ma podobnej alternatywy z taką paletą produktów (tanie i wydajne, średni segment i dla bardziej wymagających).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: MC888/MC889

Post autor: wojteks »

Ale tu nie chodzi o segment konsumencki, Huawei i ZTE to dostawcy infrastruktury (stacji bazowych) i stąd zaczyna się problem. To że jakaś tam firma podsłuchuje pojedynczych (nawet wielu) ludzi nie ma większego znaczenia.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: MC888/MC889

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Huawei i ZTE to dostawcy infrastruktury (stacji bazowych) i stąd zaczyna się problem. To że jakaś tam firma podsłuchuje pojedynczych (nawet wielu) ludzi nie ma większego znaczenia.
Odnośnie infrastruktury to przecież te firmy zostały już wykoszone (nigdy nie powinny być dopuszczone do budowy...), a w USA jest mocna dyskusja (ze względu na znaczy udział w rynku telefonii, RTV,AGD, innej elektroniki smart...) o Xiaomi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: MC888/MC889

Post autor: wojteks »

Nie śledzę rynku USA.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

A masz jakieś dowody w tej sprawie czy powtarzasz to za swoimi idolami , obecnie rzaądzacymi i powytarzającymi jak mantrę to co im ich panowie z USraju dyktują? A tak naprawdę to twoi idole od dawna nie nadążają technologicznie za konkurencją więc łapią się ostatniej deski ratunku, kiedyś pod pozorem bezpieczeństwa narodowego wyłowywali wojny, teraz po tym jak dostali w na Bliskim wschodzie po d.... eliminują konkurencję w białych rękawiczkach.
fioletowafujara

Re: MC888/MC889

Post autor: fioletowafujara »

jfk pisze: Odnośnie infrastruktury to przecież te firmy zostały już wykoszone (nigdy nie powinny być dopuszczone do budowy...), a w USA jest mocna dyskusja (ze względu na znaczy udział w rynku telefonii, RTV,AGD, innej elektroniki smart...) o Xiaomi.
mozesz podac zrodlo?
wrogie przejecie Qualcomma to pamietam Trump zablokowal.
dla kazdego myslacego widac jak na dloni ze pod ekranami smartfonow toczy sie wojna wirusow wiec drugiej stronie trzeba czasem cos sprzedac :)
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: MC888/MC889

Post autor: jfk »

matek451 pisze:A masz jakieś dowody w tej sprawie czy powtarzasz to za swoimi idolami , obecnie rzaądzacymi i powytarzającymi jak mantrę to co im ich panowie z USraju dyktują? A tak naprawdę to twoi idole od dawna nie nadążają technologicznie za konkurencją więc łapią się ostatniej deski ratunku, kiedyś pod pozorem bezpieczeństwa narodowego wyłowywali wojny, teraz po tym jak dostali w na Bliskim wschodzie po d.... eliminują konkurencję w białych rękawiczkach.
A co to internet na karcie się skończył? Nie masz następnej SIM na podmiankę? Wujek Google zasypuje informacjami/także jak zdobędziesz następną kartę to sobie poszukaj\informacji jest cała masa.Ty nie nadążasz za wieloma informacjami/faktami~nigdy wcześniej tak nie postępowała cyfryzacja...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

Mam w d.. co pisze wujek Google i ty, łykasz te bzdety jak pelikan ryby i powtarzasz dalej. A cyfryzacja postępuje tylko akurat nie w POLSCE za rzadów twoich idoli, w Europie nikt już nie produkuje chipsetów, w USraju który wymógł na Tajwańczykach budowę fabryki też idzie kiepsko bo żółci mają problem z zasobami ludzkimi w USA. Cały świat trzęsie portkami co dalej bo Chinole mają i tak przewagę i na dziś to oni grają pierwsze skrzypce, mieli na lata stanowić tanią siłę roboczą dla zachodnich korpo ale znudziła im się ta rola i uczeń przerósł mistrza.
Więc teraz pod pozorem bezpieczeństwa takie zagrywki, zobaczymy kto będzie na górze za kilka lat.
Nie bez powodu Qualcomm współpracuje lub raczej współpracował z ZTE, w USA nie ma po prostu partnerów i kasy do nowych technologii. A singapurski Broadcom ma się tez dobrze, nie przejął Qualcomma ale wydał miliardy na firmy z IT pochodzace z USA, zaczał od CA Technologies, Symanteca a ukoronował kupując od Della VMware. Azja rządzi ,reszta Świata tylko się przygląda i gada o technologii, ci z USA walczą tak jak z Huawei, czyli blokując u siebie konkurencję i narzucając to swoim sojusznikom ale w zamian nie oferując nic w temacie bo sa zdani na azjatów, głównie z Tajwanu. A kart to mam zarejestrowanych sam nie wiem ile sztuk , bo kupuję w pakiecie po 100sztuk za 3 zł /szt więc sie nie martw, odpalam 200GB co 5 dni.
Jak będę miał MC889/888 to ci napiszę jak dzialają.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

Wbrew temu co piszą niektórzy mieszający politykę z nowymi technologiami na portalu technicznym warto zapoznać się z głosami przedstawicieli Qualcomm i ZTE na tegorocznych MWC w Barcelonie https://www.zte.com.cn/global/about/new ... 301e2.html oraz z zapowiedziami sprzętu 5G z WiFi 7 https://www.gizmochina.com/2022/03/05/z ... -mwc-2022/.
Dla ludzi obeznanych z nowymi technologiami polityczne awantury są bez znaczenia, niestety ale ograniczją dostęp do nowości przeciętnemu uzytkownikowi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

No i piekło zamarzło, troll z fioletowym przedrostkiem piszacy z kolejnego konta chyba się potnie tak jak koleś z Łodzi słynący z braku argumentów i priodukcji bzdur. Co gorsza ten cios dla niego to ze strony jego ukochanego od lat operatora.
Plus po raz pierwszy w karierze i w końcu zaoferował porządny CPE 5G/LTE https://gsmonline.pl/artykuly/plus-inte ... -co-wybrac.
Tak jak już pisałem kilka razy ZTE wejdzie u nas z najnowszymi produktami, MC889 zadebiutuje w Plusie czemu nie ma się co dziwić bo przez 3 lata nie oferował sprzętu który zapewniłby prawidłowy dostęp do 5G2600 wewnatrz domu w większości lokalizacji gdzie sa stacje bazowe w tej technologii. Cena jak na ZYGMUNTA wręcz niespotykana, 1900 zł w ratach za zestaw z routerem wewnetrznym AX3000 więc taniocha.
Bardzo dobry ruch ze strony Plusa, bez zawracania sobie głowy pseudo argumentami postawił na najbardziej zaawansowany sprzęt od lidera tej technologii z korzyścią dla klientów.
Do tego jak zawsze coś ze specyfikacji T3000 https://pl.ztedevices.com/products/zte-ax3000-pro , jak widać współpraca z Qualcomm kwitnie wbrew temu co wypisuja bajkopisarze.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: MC888/MC889

Post autor: jfk »

Widzę że się podjarałeś i masz mokro. Niestety ostudzę ten zachwyt-niewielki zysk anteny, słabe wykonanie (może do spłacenia tej ostatniej 48 raty wytrzyma). Po prostu brak konkurencji szkodzi/elektronika, oprogramowanie-ok, elementy pasywne do bani. Odwrotnie do Zyxela (także szału nie ma), jednak w trudnych warunkach to antena robi robotę

Kod: Zaznacz cały

...Czemu nie korzystasz z tego mc810A nie dawał rady z zasięgiem czy w czym był problem?
Tak, nawet z kartą 5g aktualnie osiaga 1mb,a a zyxel wyciaga 170 mb...
,

Kod: Zaznacz cały

...Bardzo silna kierunkowa antena. Ja łapie ten całe 5G plusowe z 5km w linii prostej a pewnie i w widoczności optycznej. Na LTE też mi się z tym samym eNodeb zyxel łączył. Za to mf286d w tym samym miejscu łączył się z eNodeb oddalonym o 400-500m i była kaszana 1mb wieczorami i 10-15mb/s za dnia. No i na zyxelu mam jeszcze EARFCN i PCI więc w ogóle miód malina ...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MC888/MC889

Post autor: matek451 »

Masz, uzywałes, antena standardowo zysk około 6dBi , obudowa i wykonanie jak MC7010, czyli wysoka jakość tworzyw i poziom wykonania. Ci co uzytkują wiedzą o co chodzi to nie Mikrotik i ten jego tandetny plastik i niechlujne wykonanie. Wersja PRO z anteną o większym zysku 11 dBI na X65 pewnie wkrótce, póki co do Plusa 5g2600 w miastach to idealne rozwiązanie.
. Zyxel przy tym to ubogi krewny za kosmiczne pieniądze budzący śmiech, laurka ładna od kogoś kto nawet nie rozróŻnia MC801A i porównuje sprzęt do zastosOwań wewnętrznych z CPE 5G.
I to nie żadne jaranie się tylko realna analiza tego co jest na rynku w tej kwestii. Od połowy stycznia w wolnej sprzedaży, łącznie z dwoma routerami 5G z wewnętrznymi z antenami o zysku 10dBI, cenowo około 1500 zł czyli pozamiatane.
W ofercie 4 urządzenia stacjonarne 5G na najnowszych chipsetach, oferta kompleksowa wyprzedzająca jak na razie konkurencję.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: MC888/MC889

Post autor: Mig25 »

@matek451 , skąd wiesz ,że router nie połączył się w MIMO4x4 , tylko w MIMO2x2? Skąd wiesz ,kiedy jest QAM256 ,a kiedy nie?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: MC888/MC889

Post autor: jfk »

matek451 pisze: czyli wysoka jakość tworzyw i poziom wykonania. Ci co uzytkują wiedzą o co chodzi to nie Mikrotik i ten jego tandetny plastik
Ale ja nigdy ZTE nie porównuję do Mikrotika (Mikrotik to taka jakość Cybertech...), też się nie jaram tym systemem (ten ich soft to dla mnie "taka ichnia wersja OpenWRT"-ci co się nim zachwycają jednocześnie go "jadą" że ciągle w nim coś psują...). Na razie nie mają konkurencji/ za chwilę może obudzi się inna chińska ze swoimi produktami... .
MikiJulian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-01-10, 22:24

Re: MC888/MC889

Post autor: MikiJulian »

Witam. Zachęcony wpisami na tym forum kupiłem ZTE 889 i ZTE T3000. Ale mam problem. Router działa z kartą od Plusa i od Play, ale kiedy chcę użyć karty Orange to internet nie działa na komputerze. W panelach administracyjnych routerów wydaje się, że wszystko jest ok. Ktoś wie co zmienić w ustawieniach aby działało?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: MC888/MC889

Post autor: tomekwwa »

APN Orange zmień na IPv4.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: MC888/MC889

Post autor: Mig25 »

Też ostatnio ćwiczyłem przez krótką chwilę Orange ( sąsiad przyniósł ,żeby zobaczyć jak z tego nadajnika działa Orange) , i też na MC801A zmiana APNa na IPv4 pomogła ( standardowo było IPV6 ) , ale MC7010 za żadną cholerę nie chciał ruszyć ( on już miał standardowo wpisane IPV4 -to nie zadziałało , ale i żadne inne customoe nie zadziałały) , pokazywał ,że się połączył ,ale nie zadziałało... Tak sobie teraz myślę ,że może MC010 trzeba bło wyłączyć tryb bridge ( ustawić go na zwykły router), jak kombinacje z APNami nie pomogą ,to spróbuj go właśnie przestawić na ten tryb.
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: MC888/MC889

Post autor: Erbit »

jfk pisze:
matek451 pisze:A masz jakieś dowody w tej sprawie czy powtarzasz to za swoimi idolami , obecnie rzaądzacymi i powytarzającymi jak mantrę to co im ich panowie z USraju dyktują? A tak naprawdę to twoi idole od dawna nie nadążają technologicznie za konkurencją więc łapią się ostatniej deski ratunku, kiedyś pod pozorem bezpieczeństwa narodowego wyłowywali wojny, teraz po tym jak dostali w na Bliskim wschodzie po d.... eliminują konkurencję w białych rękawiczkach.
A co to internet na karcie się skończył? Nie masz następnej SIM na podmiankę? Wujek Google zasypuje informacjami/także jak zdobędziesz następną kartę to sobie poszukaj\informacji jest cała masa.Ty nie nadążasz za wieloma informacjami/faktami~nigdy wcześniej tak nie postępowała cyfryzacja...
Odnoszę wrażenie, że Kolega wierzy we wszystko co "internet na język przyniesie". Rosjanie dokładnie w taki sam sposób zostali przekonani do wojny z Ukrainą - wmówiono im to poprzez media podobnie jak Koledze. Niestety media (wszelakie) dawno przestały pełnić rolę informacyjną a obecnie pełnią rolę propagandową - i nie ważne czy mówimy o polityce czy o reklamach czy o sterowaniu przekonaniami społeczeństwa (np. wmówić potrzebę konsumowania samochodów elektrycznych... wmówić konieczność wojny... wmówić cokolwiek).

Szkoda, że dorosły człowiek nie widzi takich rzeczy i "faktami z internetu" próbuje potwierdzić swoje zdanie.

Fakty zaś Kolega pozna jak popatrzy choćby na PKB światowe (w tym USA, Chin i Unii Europejskiej) w przedziale od 1980 roku zaczynając po 2020 rok... Zebrane informacje ma Kolega tutaj-> https://pl.wikipedia.org/w/index.php?ti ... ominalnego . Zobaczy wtedy Kolega, że Chiny (w 2020 roku) stały się potęgą gospodarczą. Nikomu nie jest potrzeby silny partner - bo będzie dyktował warunku. W tej sytuacji doszukiwałbym się nawet przyczyn wony w Ukrainie - bo ani Amerykanom ani Brytyjczykom nie jest potrzebna ani silna Unia Europejska (2 miejsce pod względem światowego PKB) ani silne Chiny (3 miejsce pod względem światowego PKB) a wojna w tym miejscu osłabi Unię a wzmocni... no właśnie - czyją gospodarkę wojna rozkręci najmocniej ? Ano.. gospodarkę, która jest daleko od miejsca konfliktu i gospodarkę, która wesprze konflikt - bo chyba Kolega nie wierzy, że pomoc niesiona Ukrainie jest bezinteresowna, bezpłatna, altruistyczna ?

I tak oto wracamy do parcie USA na wyparcie z własnego rynku niewygodnej konkurencji, którą sami zaprosili. Oczywiście najpierw trzeba było wmówić społeczeństwu, że to dla ich (i kraju) bezpieczeństwa - Putin także swoim wmówił wojnę i oni w to wierzą a my nie wierzymy, czyż nie ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: MC888/MC889

Post autor: wojteks »

Proszę nie rozwijać tematów politycznych.
Nie pomagam na PW!
MikiJulian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-01-10, 22:24

Re: MC888/MC889

Post autor: MikiJulian »

Dzięki za pomoc. Z automatu ustawiało się IPV6 i niby wszystko było ok, ale internet nie działał. Jak się bezpośrednio podłączałem do modemu to działały tylko gmail, google i youtube. Ale po zmianie na IPV4 internet wreszcie ruszył.
pumox
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-02-10, 00:22

Re: MC888/MC889

Post autor: pumox »

Tak, Pani z ZTE mówiła, że w połowie roku
pumox
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-02-10, 00:22

Re: MC888/MC889

Post autor: pumox »

Czy istnieje może jakiś skrypt/soft do MC889, którym mógłbym wymusić łączenie się ze wskazanym nadajnikiem?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: MC888/MC889

Post autor: atento »

Wymieniłem 801A na ten zestaw z 889

Działa tak samo w tym samym miejscu, w sumie upload sie troszke zwiększył z 10Mbps na 15Mbps ;) Jednak wygodniejszy bo nie trzeba kombinowac z zabezpieczeniem pudła przed deszczem.
Jak na razie 889 działa ok, jednak dołączony router co noc mi sie wiesza, nie działa wifi i swieci czerwonym okiem do tego przewodem lan tez go nie widać. Jak będzie sie nadal wieszał to wymienie na starego ax3 i tyle.
Ogólnie jestem zadowolony z 889 bardziej niż z 801A.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: MC888/MC889

Post autor: Debik »

atento pisze:Wymieniłem 801A na ten zestaw z 889

Działa tak samo w tym samym miejscu, w sumie upload sie troszke zwiększył z 10Mbps na 15Mbps ;) Jednak wygodniejszy bo nie trzeba kombinowac z zabezpieczeniem pudła przed deszczem.
Jak na razie 889 działa ok, jednak dołączony router co noc mi sie wiesza, nie działa wifi i swieci czerwonym okiem do tego przewodem lan tez go nie widać. Jak będzie sie nadal wieszał to wymienie na starego ax3 i tyle.
Ogólnie jestem zadowolony z 889 bardziej niż z 801A.
FW od Zte ? Tez takie pełne bugów jak w przypadku Mc801a ?
ODPOWIEDZ