ZTE MF258K jednoczesny test z WNC T-MOBILE 5G

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

ZTE MF258K jednoczesny test z WNC T-MOBILE 5G

Post autor: Lolnox »

Witam, aktualnie testuje obydwa urządzenia jak w temacie, wnc mam teoretycznie możliwość zwrotu po miesiącu ze względu na nową umowę, zte codziennie próbuje nowe startówki żeby testować inne sieci ale <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> chce się skupić na T-mobile bo propozycja jest kusząca jednak 80zł/bez limitu jełsi naprawdę wprowadziliby w tym roku nowe pasma dla 5g to myślę ze świetna sprawa, ale patrząc z strony praktycznej już jest tragicznie. Jak ustawić anteny tak by mieć pewność optymalnego zasięgu?
w tej chwili nad kominem jedna pod drugą obie anteny, wnc skierowane na Olsztyn Pieczewo, łapie jakiś tma niby sygnał 5g( na bank to tylko nazwa)
dobija czasem naweto do 80mbit/dl ale to w piękny słoneczny dzień i gdy nie jest przeciążone, ogólnie porażka bo nie wiadomo z czym to się łaczy, zte już wiadomo lepsze menu z informacjami ale co do ustawiń tragedia, obecnei połączył mi pasmo 2100 z Wójtowa którego za diabły nawet nie jest w stanei ujrzec z okna a po drodze są nadajniki któe widze z okna lub z dachu przy dobrej pogodzie, pieczywo niestety jest przez las więc szkoda bo tam najlepsze nadajniki. Jak ustawiac ? skąd brać np do zte numery aby zablokować pasma?
-Mobile ID: 30423 (N!) jeziołowicza i wszystkie obok śa przez las
T-Mobile ID: 34055 (N!) klewki widze z dachu a nawet lekko z okna
T-Mobile ID: 30451 (N! masztowa jak sama nazwa mówi ogromny maszt widoczny z okna, wnc ni diabły nie wiem ale skierowany na jeziołowicza/pieczewo więc raczej przez las z tym pobiera te niby 5g
zte teraz skierowane bardziej w stronę Klewek a widzi Wójtowo które jest daleko,
Największy próbę to Ping, na wnc mimo np 40mb rwie i skacze bardziej niż na zte które np ma 5 mbit, jak to ogarnąć i poprawić?
53.714570158590824, 20.567735153121497 współrzędne miejscowości
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF258K jednoczesny test z WNC T-MOBILE 5G

Post autor: wojteks »

Lolnox pisze: jełsi naprawdę wprowadziliby w tym roku nowe pasma dla 5g
Jakie nowe? Aukcji na 5G 700MHz i 3600MHz jeszcze nie było i nie wiadomo kiedy będą. Ewentualny refarming pasma 900MHz po (3G) to tylko kosmetyka nic istotnego nie wnosząca do całokształtu 5G w PL (raczej bym obstawiał że to będzie rozszerzenie LTE800 już używanego przez tego operatora).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ