Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
godlo9888
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-22, 18:31

Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: godlo9888 »

Witajcie,
przychodzę z problemem rozłączania w grach Lol/CS GO, w lolu rozłącza na około 6-7 sek. co około 2 minuty, w cs na serwerach społecznościowych to samo, cs działa tylko na oficjalnych serwerach bez rozłączania.
Wiem, że problem powoduje na 100% router lub sam operator blokuje jakieś porty? Ponieważ na innym komputerze jest to samo.
Sprzęt z Playa to MC7010 + MF18A
Próbowałem ustawić w "przekazywanie portów" porty UDP/TPC dla Lola

https://imgur.com/a/MFn1BOF

ale to nic nie dało, IP komputera mam zbindowane po mac

Przestało to działać nagle, ja nic nie zmieniałem na routerze już dawno około 2-3 miesiące temu.
Dodam, że w czasie "rozłączenia" w grze internet normalnie jest, rozmawiam w tym czasie na Discord/Teamspeak/oglądam coś na żywo i wszystko działa.
Proszę o pomoc, może wiecie jak rozwiązać ten problem, czy może mam się skontakować z Playem i ewentualnie co im dokładnie powiedzieć, żeby mnie nie zbywali.
Pozdrawiam
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: Akwinata »

VPN albo antywirus nie był aktualizowany? W configu CSGO czegoś nie zmieniałeś?
dekipl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-04-21, 18:03

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: dekipl »

Mam ten sam problem, szczególnie wieczorami, co jakieś 3 minuty mnie rozłącza a reszta jak u ciebie działa bez zarzutu, jest to bardzo irytujące, niedługo kończy mi się umowa i poważnie zastanawiam się nad zmianą operatora..
godlo9888
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-22, 18:31

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: godlo9888 »

Akwinata pisze:VPN albo antywirus nie był aktualizowany? W configu CSGO czegoś nie zmieniałeś?
Robiłem najpierw format komputera, antywirusa nie mam, defendera też, wyłączony i VPN również nie mam. W CSGO sprawdzałem na dwóch kontach i configach i to nie było to.
godlo9888
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-22, 18:31

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: godlo9888 »

dekipl pisze:Mam ten sam problem, szczególnie wieczorami, co jakieś 3 minuty mnie rozłącza a reszta jak u ciebie działa bez zarzutu, jest to bardzo irytujące, niedługo kończy mi się umowa i poważnie zastanawiam się nad zmianą operatora..
Znalazłem rozwiązanie:
Napisałem na czacie z Play24, dokładnie wytłumaczyłem problem, powiedziano mi, że ustawienia karty SIM zostały zresetowane i żebym za 15 min zrestartował wszystko i od tamtej pory działa (od 2 dni problem nie występuje).
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: Akwinata »

Daj znać po kilku dniach testów, szczególnie w godzinach szczytu, czy cokolwiek to dało, bo gdy ja walczyłem z WiFicalling to też była ta propozycja rozwiązania sprawy i wydawało się, że przez kilka dni jest nieco lepiej, po czym problem wracał.
godlo9888
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-22, 18:31

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: godlo9888 »

Akwinata pisze:Daj znać po kilku dniach testów, szczególnie w godzinach szczytu, czy cokolwiek to dało, bo gdy ja walczyłem z WiFicalling to też była ta propozycja rozwiązania sprawy i wydawało się, że przez kilka dni jest nieco lepiej, po czym problem wracał.
Jasne!
Odezwę się za tydzień lub jeśli problem wróci.
Pozdro
grafipl_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-22, 09:26

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: grafipl_1 »

witam. mam ten sam problem w play, zaczął się może 2 msce temu. Tym razem gra to world of tanks, też rozłącza co 3 minuty. Najlepsze jest to, że nie ma lagów, scinek, nic... po prostu wywala z gry. Z ciekawości udostępniłem internet z iphona na lte, potem włączyłem 5g i też wywala, natomiast po ustawieniu sieci na Play (orange) gra laguje strasznie bo zasięg słaby ale nie wywala... więc ewidentnie coś nie tak jest z play..
milka351
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-11-18, 12:32

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: milka351 »

Mam inne pytanie, tymczasowo przed podpisaniem umowy testuje internet z telefonu, przy playu na telefonie mam prędkości z rzędu 60 Mbps,podczas gdy udostępniam neta na kompa to spada on nagle do 30 Mpbs lub niżej. Co dziwne gdy testuje z T-mobile to mam za równo 30 Mpbs na telefonie i na kompie. Ma ktoś podobnie ?
Awatar użytkownika
mesjasz19
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-03, 17:01
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: mesjasz19 »

Ja znalazłem pośrednie rozwiązanie. Próbowałem już praktycznie wszystkiego od rozmów z konsultantami PLAY, zmiany DNS, czyszczenie ustawień internetu, zapory, antywirusy etc. Nowy system, kable, karta sieciowa :D
Nic nie pomagało aż przypadkiem odkryłem że niektóre bandy 4g mi nie lagują. Metodą prób i błędów ustawiłem 2100 i 2600 (B1+B7)

OD tamtej pory zero lagów ale za to niższe prędkości. Jak coś pobieram to muszę zmieniać w routerze na auto i wtedy mam full łącza. 
godlo9888
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2018-02-22, 18:31

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: godlo9888 »

U mnie problem wrócił, bo przekładałem kartę sim z anteny do telefonu...
Męczyłem konsultantów, męczyłem zgłoszeniami dali mi 240zł rekompensaty (nadpłata) na faktury i przeprosili za problem i że nad nim pracują.
W tym czasie internet sam się naprawił?
A co do problemu to problem z routingiem Playa.

ROZWIĄZANIE:
JAK MACIE PROBLEM Z ROZŁĄCZANIEM W PLAY CO ~2-3 minuty na około 7s pobierzcie/kupcie jakiś darmowy VPN i połączcie się przez VPN i grajcie na VPN - problemu nie będzie (tymczasowe rozwiązanie dopóki Play tego nie naprawi) :gwiazdki:
Awatar użytkownika
Crese
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-05-24, 17:33

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: Crese »

Cześć wszystkim! Niedawno natknąłem się na ten problem. VPN nie pomógł, co mam zrobić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: wojteks »

Crese pisze:co mam zrobić?
Hmm, zmienić dostawcę internetu albo zrezygnować z gry online.

Jakiś powód zaników jest, zapewne skakanie po stacjach bazowych/pasmach ale tego nie wiemy bo nawet nie napisałeś jaki masz sprzęt do tego internetu i jakie są parametry połączenia.
Nie pomagam na PW!
nixogit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-05-25, 12:36

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: nixogit »

Miałem ten sam problem w zeszłe lato. (Huawei B2368-F20) Trwał z 2-3 miesiące. Wczoraj powrócił po roku. Konsultant na czacie zapewnił mnie że to przez postawienie nowego nadajnika, który się "konfiguruje" i wszystko minie za kilka dni. Widocznie teraz czeka nas coroczny odpoczynek od gier online w okresie wakacyjnym dopóki nie zerwiemy umowy.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: atento »

PLay jest fajny, znajoma sie uparłą hehe i poprosiłą o pomoc...
platforma disney nie mozna oglądac normalnie jak człowiek bo zacina sie raz po 5 minutach raz po 15, po zacieciu nie mozna odtworzyc materiału jeszzcze raz mimo ze wszystko inne działą trzeba zrestartowac internet :brawa:
Wszystkie inne działąja jak netflix, hbo

Przy robieniu speedtest rozłaćza chat z konsultantem :hyhy:
1/5 gier na x box nie działa :zdrowko:
niektóe strony nie ma opcji wczytac :szok: bo ip są na czarnych listach nagminnie.

rozłączanie z lolem jak było 6 lat temu tak jest do tej pory ;)

Na forum tez nie moge napisac hahaah Twój adres IP (5.173.210.14) został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: wojteks »

atento pisze:platforma disney nie mozna oglądac normalnie jak człowiek bo zacina sie raz po 5 minutach raz po 15
Hmm, nie zauważyłem takiego problemu a jeszcze 3 dni temu miałem internet domowy z Play (prepaid InK 2.0), na tablecie gdzie zwykle używam promocyjnych 100/200GB też tego problemu nie było a używałem w różnych częściach PL.
Nie pomagam na PW!
Zeusek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 489
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: Zeusek »

To zależy od regionu, u mnie Play też przerywa np. jak oglądam YT. Na szczęście Play tylko testowałem a ogólnie mam Orange w routerze.
Huawei B818 -> ZTE MC888 -> Orange.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z rozłączaniem w grach Play LTE

Post autor: atento »

Przy 4k zawsze, przy fhd mozna dłuzej oglądać. Na tv wyskakuje, że wystąpił problem prosze spróbować pózniej, na xbox, to samo i czasami że nie ma połączenia z internetem.
Nie ma problemu ,że rozłacza całkowicie internet bo właczajac sciaganie idzie ok cały czas i nic nie przerywa. tak samo mozna włączyc netflixa na tv a disneya bedzie trolowaćten internetr z play, to jest chyba jakis bufor playa bo trzeba rozłaczyc internet i połaczyc bo nie mozna zrestartować danego filmu ale mozna właczyc inny...
ODPOWIEDZ