Słaby internet, problem z zasięgiem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ysza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-03-11, 07:13

Słaby internet, problem z zasięgiem

Post autor: ysza »

Witam serdecznie,

mam dość spory problem z Internetem. Do rzeczy:

Internet Orange
Router Soyealink (czyli chyba Huawei) B628-350
Najlepsze prędkości mam przy ustawieniu 2100 - 1800 ale i tak nie ma szału bo zazwyczaj jest to maks 12/3Mbps. Często jest to o wiele mniej. Router mam ustawiony na strychu od strony północno zachodniej.
Póki co nie mam anteny zewnętrznej, przed zakupem chciałbym prosić Was o pomoc w doborze i ocenieniu w ogóle nadajnika z którego pobiera Internet. Kilka screenów poniżej, jeśli potrzeba więcej informacji to oczywiście postaram się dostarczyć.

Moja lokalizacja:
https://zapodaj.net/110fd385aa58b.jpg.html
Obrazek

Niestety jestem w dole w porównaniu do reszty osiedla które jest na różnych rzędnych ale nawet do 27 m npm. Moje rzędne to około 21,00 m npm, zaś maszt przy ul. Koszalińskiej w Malborku ma rzędne około 17 m npm i myślę że inne domy go trochę przesłaniają. Odległość między tym masztem (o ile to ten maszt) a moim domem w linii prostej to około 1800m.

Zrzut ekranu z huactrl
https://zapodaj.net/fd0f7d5d0cc1a.jpg.html
Obrazek

Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :padam:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaby internet, problem z zasięgiem

Post autor: matek451 »

Tylko to nie jest BTS NetWorks Koszalińska a de Gaullea, no i agregacja LTE2100+1800 z niego , parametry sygnału na LTE2100 z 2 sektora słabe a SINR fatalny, BTS działa w agregacji LTE2600+2100+1800 więc nalezy sprawdzić te 3 pasma po kolei a następnie skorzystać z agregacji tych 3 pasm na raz, ewentualnie BTS na Koszalińskiej i tez te 3 pasma. Oczywiście konieczna antena zew. Dual LTE1800-2600MHz z Cybertecha, kable na wymiar, nie dłuzsze jak 10m i konektory TS9 do B628-350. Antena kierunkowa więc mozliwość sprawdzenia kazdego z tych BTS-ów po kolei i wybór optymalnego.
ysza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-03-11, 07:13

Re: Słaby internet, problem z zasięgiem

Post autor: ysza »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Antena już zakupiona, jak przyjdzie będę testował.
ODPOWIEDZ