Parametr CQI jak inerpretować

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Parametr CQI jak inerpretować

Post autor: Mig25 »

Od jakiegoś czasu loguję sobie parametry podawane przez B818 , a mianowicie CQI 0 i CQI 1.
U mnie średnia wychodzi dla CQI 0 - 10- 12 i dla CQI 1 - 9 ( dla parametrów SINR 12-16db ,RSSI -59dbm , RSRQ -7db , RSRP -86dbm , pasmo podstawowe B7 , odległość do nadajnika 1,3km , nadajnik nie jest widoczny bezpośrednio - drzewa oraz linia 110kv pośrodku. )
Parametr wg mądrych publikacji bezpośrednio przekłada się np. na to czy ruter przełącza się na QAM256 : https://www.sharetechnote.com/html/LTE_ ... #CQI_Table
Co by się zgadzało , ponieważ mam wrażenie ,że mogłoby być u mnie szybciej.

Być może jest to parametr, który od razu mówi o jakości połączenia ,i to na niego wpierw trzeba zwracać uwagę. No i co oznacza CQI 0 i CQI 1 ? Pierwsza "para" anten i druga ?
_cheetah_

Re: Parametr CQI jak inerpretować

Post autor: _cheetah_ »

Mig25 pisze:Parametr wg mądrych publikacji bezpośrednio przekłada się np. na to czy ruter przełącza się na QAM256
Powiedziałbym więcej - wpływa na przełączanie pomiędzy wszystkimi modulacjami.
Mig25 pisze:Być może jest to parametr, który od razu mówi o jakości połączenia ,i to na niego wpierw trzeba zwracać uwagę.
Powiedziałbym, że istotny niezwykle jest ;)
Mig25 pisze: No i co oznacza CQI 0 i CQI 1 ? Pierwsza "para" anten i druga ?
A, to dobre pytanie jest. Dla mnie to wskazanie jakości strumieni z anten podstawowych (mIMO2x2)
ODPOWIEDZ