Asus GT-AX6000 brak wifi6

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szuwar1978
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-07, 10:33
Lokalizacja: Kalisz

Asus GT-AX6000 brak wifi6

Post autor: szuwar1978 »

Router jak w temacie u mnie od miesiąca. Dziś zauważyłem że nie widzi mi klinetów podłączonych do siecie więc poszedł reset i ustawienia od nowa.
I tu zaczęły się schody. Co ustawiam... separację 2.4 i 5.0 zmieniam hasła dostępu... zabepieczenia na wpa2/wpa3 i pasmo na 160MHz.
Przed restem wszystko smiagało teraz jak ustawię 160MHz wywala mi całe SSID ze wszystkich urządzeń po prostu znika i nie ma neta. Jak zmianię tylko zabezpieczenie na wpa2/3 jest OK
Dodam 160MHz i poszło znika SSID.... co jeszcze fajne muszę najpierw zmienić na wpa/wpa2 później zrezygnować ze 160MHz i wraca net urządzenia widzą SSID.
Oporgramowanie najnowsze... to samo
Wrzuciłem betę to samo.
Net 1.2 z multimedia.

Czyżby odsyłka na gwarancję? Bo już nie mam pomysłów.

Problem rozwiązany - mój błąd może się komuś przyda :)

Problemem była zaznaczona opcja "Automatyczny wybór kanału z kanałami pasma DFS"

W zależności od kraju proces sprawdzania dostępności kanału trwa 1–10 minut. Z tego powodu kanały DFS nie są dostępne natychmiast po uruchomieniu routera. Należy pamiętać, że pasmo 2,4 GHz jest nadal dostępne podczas procesu sprawdzania dostępności kanałów, więc użytkownik może zamiast niego użyć pasma 2,4 GHz lub poczekać 1–10 minut na dostępność pasma 5 GHz.
nesiasps
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-29, 21:14

Re: Asus GT-AX6000 brak wifi6

Post autor: nesiasps »

Z ciekawości - czemu pasmo 160 MHz jest wyłączone w ustawieniach fabrycznych ? Czy powinienem je włączyć i co to spowoduje dla niewielkiej liczby odbiorców? Czy np telefony korzystają z tego dobrodziejstwa czy to bez znaczenia i szerokość 40/80 wystarcza?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Asus GT-AX6000 brak wifi6

Post autor: Mig25 »

To zależy od telefonu ,czy obsługuje 160MHz ( no i generalnie od klienta). Czasami lepiej mieć włączone 80MHz ale przy MIMO4x4 , niż 160MHz z MIMO2x2 ( nie ze względu na osiągi , ale właśnie ze względu klientów) ,bo MIMO 4x4 przy 160MHz to tylko najwyższa półka cenowa ( na razie).
nesiasps
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-29, 21:14

Re: Asus GT-AX6000 brak wifi6

Post autor: nesiasps »

Np iPhone 14 Pro ? Nie widzę takich szczegółowych informacji - bo pewno to że WiFi 6 to nie koniecznie obsługuje 160 MHz
ODPOWIEDZ