Przyszłość wimaxa

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Przyszłość wimaxa

Post autor: rdy »

No właśnie - czy ta technologia ma jakąkolwiek przyszłość w Polsce?
Siedzę na 2Mbps od netii i nie oszukujmy się, to było powolne kilka lat temu. W tej chwili przy podzieleniu na 3 osobową rodzinę jest tragiczne a łącząc jeszcze wieczorne problemy to już w ogóle. Jedyny plus tego internetu to brak limitów, w miarę sensowne pingi i cena - 40zł
Netia z tego co wiem prędkości już nigdy nie zwiększy a wręcz chce się z tym zwijać

W mojej okolicy działa jeszcze P@gi, ale oni mają ceny z kosmosu 175zł/4Mbps

Kabli mieć nie mogę chociaż sąsiedzi z lewej(50 metrów), prawej(80 metrów) je mają - no ale to podpada już pod inne ulice
Zasięg komórkowy to EDGE czyli też odpada

Jedyną opcją do której się skłaniam to LTE które o dziwo ma tam zasięg. No i mam dylemat - czy brać ofertę za 119zł(105 ze zniżką studencką) czy jeszcze poczekać bo może znowu poluzują limity.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszłość wimaxa

Post autor: matek451 »

Wimax raczej przyszłości nie ma. Pozostaje wybór internetu mobilnego. Dlaczego sądzisz , że masz tylko zasięg LTE Plusa. Co z innymi operatorami, testowałeś? Co to za lokalizacja gdzie jest LTE a pozostali tylko EDGE?
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Przyszłość wimaxa

Post autor: rdy »

Mam maszt LTE mobylanda 250 metrów od siebie w linii prostej, także zasięg powinien być. Muszę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do testów od kogoś, bo niestety z salonu to LTE nie przetestuje bo niby 7 dni trwa aktywacja LTE. Przynajmniej tak twierdzą w salonach...

A co do pozostałych operatorów
T-mobile - edge w domu i poza
Orange - niby 3G ale chodzi jak tmobilowskie edge
Plus - z aero 2 łapie mi czasem 3G+(BARDZO przyzwoite pingi po 50ms) czasem zwykłe 3G(mało przyzwoite pingi po 400ms) No ale jak brać to już LTE
Playa nie testowałem, marne mają pakiety i prędkości
Netia j/w
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyszłość wimaxa

Post autor: matek451 »

Jeśli bierzesz w salonie Plusa to karta jest aktywowana szybko. Zdążysz spokojnie potestować. Możesz też <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z CP. Z T-Mobile to w Brwinowie jest taka dziura z zasięgiem 3G, jesteś w niej?
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Przyszłość wimaxa

Post autor: rdy »

No dokładnie, tam na północy jest taka dziura która idealnie się kończy przy moim budynku, niestety jeszcze się łapie

Testowałem polsatowskiego przed chwilą i wyniki były takie. 2-3 kreski w domu, pewnie z anteną łapał by dużo lepiej
Pingi bardzo dobre, strat pakietów nie stwierdziłem
Prędkościowo mistrzostwo świata to nie jest, ale było ok.
http://img843.imageshack.us/img843/1658/w7xz.png
http://img15.imageshack.us/img15/6302/z4kh.png


Jeszcze może przetestuję orange bo może coś się poprawiło od jakiegoś czasu. Bo 70GB + darmowe noce za 89zł to nie jest zła oferta, kwestia tylko jak to chodzi

Oferta na kartę z orange leci pełnym łączem? Bo lepiej imho będzie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 6GB/30zł, bo tego jest pełno, niż płacić 30zł za aktywację na 14 dni
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przyszłość wimaxa

Post autor: ja.michal »

rdy pisze:Oferta na kartę z orange leci pełnym łączem?
Raczej nie. Przynajmniej takie mam doświadczenie. Na pewno w T-Mobile internet na kartę i na abonament ma takie same prędkości.

No i Orange kompresuje dane dla http. To też może nieco obniżyć prędkości.

rdy, obecnie Orange i T-Mobile modernizują sieci w ramach NetWorks! i jeśli nie masz stacji 3G T-Mobile to pojawi się. Wszystkie stacje Orange = T-Mobile. Na wszystkich 3G 2100 MHz po modernizacji będzie HSPA+ DC do 42 Mb/s, a realnie 20-25 Mb/s.

Patrząc po czasie modernizacji to w twoim rejonie może to nastąpić jeszcze przed końcem roku, ale nic pewnego. Tak czy inaczej koniec wszystkich prac to połowa przyszłego roku.

Nawet jak się zdecydujesz na Orange to powinno być lepiej niż teraz będzie. Oczywiście jak zacznie się modernizacja to pewnie będą chwilowe problemy z łącznością.
ODPOWIEDZ