Operatorzy i publiczny adres IP

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawbrok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-12-19, 13:15
Lokalizacja: Świdnica

Operatorzy i publiczny adres IP

Post autor: pawbrok »

Witam,
Po przejściu z internetu od dostawcy kablowego do LTE odczułem skutki braku publicznego adresu IP. I nie chodzi mi o adres stały, ale w ogóle publiczny (może być dymnamiczny - bo taki wcześniej miałem).
Cześć usług z mojego routera (np. sieć smart home) przestała być widoczna z zewnątrz, a TV Smart Philipsa przestał łączyć się ze swoim serwerem, co skutkuje brakiem działania jakiejkolwiek Aplikacji Smart.
Przejrzałem oferty różnych dostawców, gdyż mój obecny dostęp traktuję jako tymczasowy i stwierdziłem, że np. Play oferuje dostęp po istniejącej linii kablowej należącej do innego operatora, ale ten dostawca oferuje nawet na abonament tylko "niepubliczny, dynamiczny" adres IP i nie ma innej opcji.

I tu moje pytanie: Który z operatorów LTE, ale także kablowy oferuje publiczny adres? W większości warunków ogólnych nie ma takiej informacji, lub jest niejasna (np. "adres dynamiczny" bez dokładnego określenia).
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam pawbrok.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Operatorzy i publiczny adres IP

Post autor: wojteks »

Dla prywatnych można dokupić zmienny lub stały "zewnętrzny" IP w Orange i Plusie, w TM tylko na firmę. Jeszcze jacyś wirtualni mają taką opcję ale tych nie znam.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ