Router z PoE-out do symetrycznego łącza 500/500

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
osimaru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-07-27, 16:15
Lokalizacja: Radziejowice

Router z PoE-out do symetrycznego łącza 500/500

Post autor: osimaru »

Cześć,

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze routera.

Jeśli chodzi o wymagania:
1. Musi sobie poradzić z łączem światłowodowym 500Mbps/500Mbps (najlepiej z jakimś zapasem)
2. Musi być zasilany z gniazdka sieciowego przez zasilacz ALBO ewentualnie przez PoE-in zasilaczem, który mam Zasilacz U-PoE-AF UniFi
3. Bardzo dobrze by było, aby miał na jednym porcie LAN PoE-out w odpowiednim standardzie, aby zasilić AP Ubiquiti U6-Lite. Wtedy mógłbym się pozbyć zasilacza PoE
4. Wi-Fi w routerze nie jest potrzebne - od tego mam wyżej wspomnianego AP.

Budżet jak się uda to do 600 zł netto – jeśli nie da rady to coś najbliżej tej kwoty.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Router z PoE-out do symetrycznego łącza 500/500

Post autor: Erbit »

Mikrotik Hex S (RB760iGS) ma wszystko o czym napisałeś. W testach wyciągałem na nim (z NAT'em) 850 Mb/s.

W standardzie ma zasilacz 24V ale potrafi pracować na zasilaczach od 24V do 48V więc jeśli ma on zasilić Twoje Unifi poprzez PoE to trzeba by zmienić jemu zasilacz. Ewentualnie (jeśli wystarczy mocy) zasilić go poprzez PoE zasilaczem, który masz.

[dyta]
No i wydasz mniej niż zakładałeś. Wiem, że jego cena nie powala ale ten router ma bardzo dobre opinie natomiast jego konfiguracja (RoS) nie należy do najłatwiejszych. Jednak w prostych sieciach opcja "quick set" (wizard) jest wystarczający aby go skonfigurować.
ODPOWIEDZ