Zyxel GS2200-24P - nie można się zalogować.

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wesolyyyy
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2023-03-18, 14:59

Zyxel GS2200-24P - nie można się zalogować.

Post autor: wesolyyyy »

Cześć.
Urządzenie to Zyxel GS2200-24P. Posiadam jedną sztukę, w drodze do mnie jedzie drugi identyczny. Kupiony przede wszystkim do PoE i obsługi sieci 1Gbps. Pracuje stabilnie i poprawnie.
I tak - wiem że by go uruchomić po resecie muszę podłączyć do niego komputer i ręcznie nadać sobie IP w opcjach karty sieciowej. Konfiguruję jego IP interfejsu po którym będzie widoczny w sieci i pod którym będę mógł min zarządzać podczas pracy. Konkretnie jest to 192.168.2.2 (router ma IP X.X.2.1). Ustawiam hasło administratora i login (Administrator, Administrator). Zapisuję, i przez kilkanaście minut faktycznie po wpisaniu w przeglądarce IP tego Zyxela mogę się zalogować do panelu. Ale po tym czasie wpisuję IP, wyświetla się monit o logowanie, ale zalogować się nie mogę bo hasło ciągle odrzuca jako niepoprawne. A doskonale wiem że jest poprawne bo logowałem się godzinę wcześniej tymi samymi danymi. Problem ten pojawia się za każdym razem po zresetowaniu urządzenia, robiłem to wielokrotnie ale ciągle problem powraca.
Ustawienia fabryczne przywracam wgrywając nowy soft po RS232 i konsolę. Próbowałem z kilkoma wersjami softu, w zasadzie wszystkimi dostępnymi w Internecie (na chomiku jest tego sporo).
Ktoś się spotkał z takim problemem i wie czym jest spowodowany? Może jakaś pamięć szwankuje? W razie potrzeby lutować umiem i kostkę mogę wymienić.
wesolyyyy
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2023-03-18, 14:59

Re: Zyxel GS2200-24P - nie można się zalogować.

Post autor: wesolyyyy »

Chyba problem rozwiązany. Możliwości powodowania problemu były 2:
Jedna, to prawdopodobnie problem z softem, bo zainstalowałem inny (pobrany z jakiegoś forum) i działa.
Druga, przeglądarka odwala dziwne rzeczy. Po wpisaniu https:/IP wyskakuje błąd, a po wpisaniu samego IP mimo że https dopisuje się automatycznie, to wszystko działa. Różne przeglądarki mają różne problemy z dostaniem się na witrynę, dlatego skonfigurowałem sobie chrome by nie zapisywał ciasteczek ani niczego z witryny. No i nowy soft nie wymusił na mnie zmiany defaultowego hasła, myślę że to też mogło pomóc.
ODPOWIEDZ