Internet na wsi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katiqq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-24, 21:54

Internet na wsi

Post autor: katiqq »

Dzień dobry.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze jak najlepszego internetu. Mieszkam w budynku piętrowym, w lokalizacji DMS: 54º 9' 43.087" N 16º 6' 3.124" E. Bardzo dużo pracuję w domu, a dotychczas posiadany internet z Cyfrowego Polsatu nie zdał egzaminu - brak zasięgu wifi na piętrze gdy router był na parterze, powolna praca. W najbliższych dniach spodziewam się dostawy routera Huawei B618. Czy jest fizycznie możliwe, aby przy ustawieniu tego routera na parterze zasięg wifi był także na piętrze? Najbliższy maszt znajduje się tu: GPS: 54º10'17.00'' N 16º06'09.00'' E
Z jakiej firmy internet powinien się najlepiej spisać?
Ostatnio zmieniony 2020-07-29, 10:22 przez katiqq, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na wsi

Post autor: key »

Jesli chcesz polepszyc zasieg WiFi, zastanow sie nad dodatkowym access pointem - moc z ktora nadajesz jest limitowana przez prawo. Wymiana modemu niewiele moze poprawic.

Najblizszy BTS jest kolo dystrybutora Mercedesa, wszystkie firmy korzystaja z niego (na tych samych pasmach), podejrzewam ze szybkosci moga byc podobne.
Nie pomagam na PW.
katiqq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-24, 21:54

Re: Internet na wsi

Post autor: katiqq »

Dziękuję za odpowiedź. Czy dodatkowy access point, to dodatkowy router, który byłby czymś w rodzaju przekaźnika pomiędzy Huawei a odbiorcą sygnału na piętrze? Przepraszam za pytanie, ale zdecydowanie nie jestem orłem w tej dziedzinie.
Jakiego operatora wybrać?
Ostatnio zmieniony 2020-07-29, 11:15 przez katiqq, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet na wsi

Post autor: key »

Jesli podepniesz dodatkowy router, to rozbijesz siec na dwie czesci - tego raczej nie chcesz.

Mozna tez dodac cos w rodzaju przekaznika, ale to ogranicza szybkosc sieci do okolo 50%.

Dodatkowy AP jest czyms w rodzaju switcha z wbudowanym interfacem WiFi. Podlacza sie go kablem sieciowym do Huawei'a i generuje druga siec WiFi. Jest tez opcja troszke drozsza - dolozenie czegos w formie Mesh - wtedy dla uzytkownika widoczna jest tylko jedna siec WiFi, a sprzet loguje sie do najmocniejszego punktu w sieci.
Nie pomagam na PW.
katiqq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-24, 21:54

Re: Internet na wsi

Post autor: katiqq »

A od którego operatora internet powinnam wybrać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi

Post autor: matek451 »

A po co zakup B618? stracona niepotrzebnie kasa. W CP nigdy nie miałaś szans na normalny internet bez anteny zewnętrznej na 1800MHz, korzystasz pewnie ze stacji Plusa Stare Bielice 117D, na nim LTE1800 i nędza na LTE900. Zrób test na telefonie na zewnątrz z kartą CP i aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokaż screena z niej i speedtest, na tym samym maszcie wisi NetWorks czyli LTE2100+ 1800+800 dla Orange i T-mobile ale kluczowy jest test Play i sprawdzenie jakie pasma dzialają na stacji Tatów, test tak jak dla Plusa na karcie Play, do stacji masz około 1km. Po testach wybór operatora lub dalsze testy Orange/T-mobile. No i zawsze musisz się liczyć z zakupem anteny zewnetrznej. Pokrycie zasięgiem WiFi domu to oddzielny temat
Dave19923
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-10-16, 12:29

Re: Internet na wsi

Post autor: Dave19923 »

Witam Wszystkich.
Nie chciałem zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. To są moje dokładne współrzędne.
51.054223,19.124300
Do tej pory korzystamy z Operatora Orange(pewnie z przyzwyczajenia już), choć zasięg ostatnio nie bywa najlepszy jeśli chodzi o internet.
Jeśli ktoś czuje się trochę bardziej obeznany w temacie odnośnie routera do internetu(z modemem), jaki mógłby poprawić sytuację, byłbym wdzięczny za info.
Z tego co wyczytałem, czasem można zrobić agregacje pasm, ale nie wiem jakie urządzenie będzie w stanie to zrobić i jaka częstotliwość jest wysyłana z pobliskich nadajników.
Dzwoniłem dziś na Infolinie Orange, ale tam nie dostałem żadnych informacji, czy jest możliwość takiego zabiegu, i, jaka częstotliwość jest dostępna..
Z góry dziękuję za zainteresowanie.


Rozważam też urządzenie asus 4g-ac68u jeśli byłoby warto.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na wsi

Post autor: wojteks »

Czy tak trudno zrobić testy dostępnych operatorów (poziom sygnału) i speedtesty do tego? W co drugim temacie na forum są opisy czym i jak testować :(

Daj troszkę od siebie to dostaniesz szybciej pomoc.

Nie, nie warto by było.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ