Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majes0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-21, 15:52
Lokalizacja: Grudziądz/Wrocław

Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Post autor: majes0 »

Witam!

Założyłem sobie internet z kablówki. Komputer jest podpięty prosto pod modem który od nich dostałem. W umowie napisane jest, że do każdego pakietu przydzielony jest jeden publiczny adres IP. (Czy to znaczy jest jest to IP zewnętrzny?) I tu zaczyna się mój problem. Adres ip który wyświetla się w ipconfig /all różni się od adresu IP gdy sprawdzam go przez jakąś stronę internetową. Rozumiem, że jeśli miałbym zewnętrzny adres IP to nie byłoby problemów z przekierowaniem portów ponieważ byłyby one otwarte tak? W każdym razie, porty które chce używać (uTorrent, soulseek itp) są zamknięte a ja nie mam możliwości ich przekierowania. Ma ktos jakiś pomysł o co chodzi? Z góry dzięki!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Post autor: ja.michal »

Wygląda na to, że jednak nie jest to adres publiczny. Jak modem jest podpięty do komputera? RJ45 czy USB?
majes0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-21, 15:52
Lokalizacja: Grudziądz/Wrocław

Re: Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Post autor: majes0 »

RJ45 prosto z modemu, bez zadnych ruterów. Zaczynam sie powoli denerwować bo nawet Steam mi nie dziala, żeby sobie w CounterStrike'a pograc... :/ W zalączniku jest print screen z ipconfig jak cos to da..
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Post autor: Jo_gurt »

Adres IPv4: 10.28.1.27 wybitnie prywatny.
A co do za modem konkretnie? Może on routuje? Daj jakieś oznaczenie modelu.
majes0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-21, 15:52
Lokalizacja: Grudziądz/Wrocław

Re: Internet z kablówki/przekierowanie portów/problem jak zwykle

Post autor: majes0 »

Modem nie routuje niestety. Jest to scientific atlanta epc2100r2. Napisałem już do administratora żeby się tym zajął... Bo przecież nie po to mi 5mb internet zeby sobie tylko onet czytać.. Dzieki za pomoc!
ODPOWIEDZ