jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Montray
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 11:49
Lokalizacja: ?o?ynia

jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Montray »

Witam !!
Ostatnio mam problemy z Netia 1mb.. od jakiego tyg stronki wchodza po pare minut a o sciaganiu nie ma mowy !! (1godz i 30min sama instalke gg !!! i to przerywa za kazdym razem).
Poinformowalem wczoraj Netie o tym problemie i maja w 24godz skontaktowac sie ze mna jak to juz zrobia... Dzisiaj w nocy odlaczylem na pare godz. router i rano bylo juz cos lepiej....
Jakie mozna jeszcze sposoby uzyc aby internet dzialal szybciej ??

Uzywam go na takim sprzecie :

Celeron s487 1,8mhz
1gb ddr333
Ati x1650 512mb ram
dysk seagate 80gb
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Jo_gurt »

Montray, IMO to jednak problem techniczny połączenia.
Sprawdzałeś bez routera, prosto do kompa?
Montray
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 11:49
Lokalizacja: ?o?ynia

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Montray »

Jo_gurt tzn ?? ten kabel od telefon do karty sieciowej ?? (chyba nie wejdzie) , mam jeszcze AP Black Box (moze nim tylko jak?).

Przepraszam ze nie odpisalem wczoraj ale poprostu to forum jest 1 ze stronek ktore nie wchodza i dluuuugo sie laduja na moim necie (juz nerwow nie mam do tego neta).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Jo_gurt »

Montray pisze:ten kabel od telefon do karty sieciowej ??
Od telefonu? Umieściłeś wątek w dziale WiMAX, więc założyłem, że masz takiego neta.

W takim razie jakiego modemu używasz?
Montray
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 11:49
Lokalizacja: ?o?ynia

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Montray »

Uzywam :
PENTAGRAM CERBERUS P6311-07A
Pomozcie bo juz mnie nerwica na tego neta bierze... Mialem bezprz. internet od goscia z poblokowanym sciaganiem i mulacymi stronkami... wzialem netie zeby tego uniknac a mam jeszcze gorzej niz u tego kolesia !!!
HELP
ps: dzwonilem do Netii i w 24godz mieli cos z tym zrobic i sie skontaktowac jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nic :/
Predkosc pobierania :12kb/s to max i po chwili przerywa bo spada ponizej 500b/s. Stronki cos szybciej ale moze o 10 sek %%
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Jo_gurt »

Montray, a nie masz np modemu na USB? Tak żeby przetestować czy to nie wina routera.
Czym/jak testujesz prędkość?
Jeśli masz więcej niż jednego kompa to sprawdź na każdym z nich z wyłączonymi w tym czasie innymi - czy dzieje się to samo?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: wojteks »

Montray pisze:PENTAGRAM CERBERUS P6311-07A
Rozumiem ze to jest na kablach TP SA?. Ustawienia dobre? VPI/VCI itp.? Co jest w statusie połączenia ADSL?
Nie pomagam na PW!
Montray
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 11:49
Lokalizacja: ?o?ynia

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Montray »

Jo_gurt pisze:Montray, a nie masz np modemu na USB? Tak żeby przetestować czy to nie wina routera.
Czym/jak testujesz prędkość?
Jeśli masz więcej niż jednego kompa to sprawdź na każdym z nich z wyłączonymi w tym czasie innymi - czy dzieje się to samo?
Nie mam modemu na USB ale jak cos to mam Black Boxa (jesli to cos da). Teraz jade tylko na 1 komputerze i nadal to samo :((
A testuje predkosc sppedtest.pl ale nie zawsze mi sprawdzi bo sie zawiesza .... 1 mi sie tylko caly test wyswietlil.. tak samo sciaganie zaczyna potem zwis i error tak samo z tymi testami...
wojteks pisze:
Montray pisze:PENTAGRAM CERBERUS P6311-07A
Rozumiem ze to jest na kablach TP SA?. Ustawienia dobre? VPI/VCI itp.? Co jest w statusie połączenia ADSL?
Tak na lini TP , ustawienia sa chyba dobre bo przez 3 tyg bylo wszystko super od 2 tyg tak sie porobilo, W statusie ADSL gdzie to sprawdzic ??
Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie moim tematem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: ja.michal »

Montray pisze:Tak na lini TP
To chyba tu jest problem. U mnie też było wszystko ok z linią TP a tu nagle kiszka. Coś TP ma problemy ostatnio. Zasugeruj to Netii.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: wojteks »

Montray pisze:W statusie ADSL gdzie to sprawdzic ??
Zaloguj się na router i powinien być gdzieś panel "status" (device info albo coś podobnego)
Nie pomagam na PW!
Montray
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-02, 11:49
Lokalizacja: ?o?ynia

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Montray »

Witam ponownie !!!
Niestety do tego czasu nic sie nie zmienilo :( Juz nie mam sil do tego internetu...
Sciaganie nie dziala, youtube nie dziala (nie ogladne zadnego filmiku), strony jak na modemie wchodza ehh....

Mieli to rozwiazac do 31 grudnia 2008 i nie zrobili , dzwonilem dzisiaj i mowia ze renowacja serwera czy jakos tak i ze pod koniec marca ma byc juz ok !!!!!!
Moge jakos żądac zmniejszenia kosztow za internet ?? bo ten co mam to jakbym na modemie siedzial !!! a lacze jakie wzialem w umowie to 1mb !!!
Ostatnio zmieniony 2009-01-13, 12:31 przez Montray, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: Jo_gurt »

Montray, niestety z tego co się orientuję to rekompensaty w postaci zmniejszonego abonamentu można żądać tylko jeśli dostęp do internetu jest całkowicie odcięty.
Montray pisze:a lacze jakie wzialem w umowie to 1mb !!!
Nie do końca. Wziąłeś do 1Mbit.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jak przyspieszyc internet Netia 1mb

Post autor: ja.michal »

Gdzieś miałem zastępcze hasło do Netii, ale muszę poszukać.
ODPOWIEDZ