3650+BlueSoleil+SimData

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
galica01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-04, 23:07

3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: galica01 »

witam
to mój pierwszy post na tym forum i odrazu problem :(
ale do żeczy kupiłem SimDate posiadam tel. nokie 3650 i BlueSoleil (bluetooth) i chce mieć internet na pc. Jestem zielony jak jabłko na wiosne
i prosze o pomoc jak to wszystko skonfigurować ze sobą.


a jeszcz jedno jest jakieś spolszczenie do tego programu co był przy tym bluetooth za podpowiedz z góry dzięki :wink:
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: pablo »

Mam seT630 i korzystam z takiego połączenia. BT zainstalowałem ze sterownikami windka i nie korzystam z programu z zestawu.Po pomyślnym zainstalowaniu BT wyszukałem ''nowe urządzenie'' w panelu sterowania/urządzeniach bluetooth [trzeba wymieni kody pomiędzy fonem a kompem],i skonfigurowałem połączenia sieciowe/połączenia telefoniczne na ''standardowym modemie wykorzystującim połączenie bluetooth'', wpisałem nr.*99***1#[bez haseł i nazw urzytkownika], i działa.
Powodzenia.
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
galica01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-04, 23:07

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: galica01 »

tylko jak wymienić te kody i skonfigurować to połączenie bo <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jakis ObrazekszczegułowyObrazek opis (wersija dle słabszych :wink: )
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: zDaleKi »

galica01 pisze:tylko jak wymienić te kody i skonfigurować to połączenie bo nie wiem jakis szczegółowy opis (wersja dle słabszych :wink: )
A szukałeś w tym wątku odpowiedzi? http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118

Przykładowo to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=2502 (6)
albo to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=2417

EDIT:
Kiedyś w wolnej chwili może zrobię instrukcję w wersji obrazkowej ;)
Ale to jeszcze trochę potrwa, bo wolnej chwili nie widać ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: mcaris »

Witam tez miałem nokie 3650 i blue solei wystarcze ze program rozpozna ci fona klikasz na połączenie i śmiga tyleze musisz mieć skonfig fon np wap przez gprs ze strony plusa albo przez konsultanta i wsio doniedawna tak śmigałem jak potrzebujesz pomocy mój gg 8603042
sferia+wawa=fajna sprawa
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

galica01 pisze:tylko jak wymienić te kody i skonfigurować to połączenie bo nie wiem jakis szczegółowy opis (wersija dle słabszych :wink: )
Jeżeli zainstalowałeś już BlueSoleil (powinieneś to zrobić przed podłączeniem adaptera BT) i podłączyłeś adapter BT to musisz sparować oba urządzenia:
1. Włącz BT w telefonie;
2. W oknie BlueSoleil kliknij na pomarańczową kulę - BlueSoleil powinien znaleźć twój telefon;
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie twojego telefonu w oknie BlueSoleil, a następnie wybierz "Pair Device";
4. BlueSoleil zapyta o "Passkey" - wpisz kilka cyfr, np. 1234.
5. Telefon powinien zapytać czy "Uwierzytelnić z (tutaj nazwa komputera)?" - potwierdzasz.
6. Telefon zapyta o hasło (Passkey) - wpisujesz to co w punkcie 4.
7. Powinieneś mieć już sparowane oba urządzenia.
8. Możesz jeszcze w telefonie, w opcjach bluetooth włączyć "Połączenie automatyczne bez potwierdzania" dla sparowanego urządzenia (komputera) - nie będziesz musiał wtedy za każdym razem zatwierdzać połączenia (jeżeli w twoim telefonie jest taka opcja).

Musisz teraz utworzyć nowe połączenie i ewentualnie zainstalować sterowniki do modemu.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie sterowników Nokii przeznaczonych do twojego modelu telefonu i samodzielne utworzenie połączenia.

Instalacja modemu:
1. W BlueSoleil wybierz kolejno: Tools -> Configurations -> Quick Connect -> wybierz jakiś wolny port COMxx(SPP), gdzie xx to numer portu -> Assign -> wybierz swój telefon -> OK;
2. Jeżeli nie masz pakietu Nokia PC Suite lub nie ma w nim sterowników do twojego telefonu to musisz je ściągnąć ze strony Nokii;
3. Panel Sterowania -> Opcje telefonu i modemu -> Modemy -> Dodaj -> Nie wykrywaj mojego modemu, wybiorę go z listy -> Dalej -> wybierz producenta i model, np. "Nokia 3650 Bluetooth" (jeżeli nie ma go na liście, a ściągnąłeś go wcześniej to wybierz "Z dysku" i wskaż lokalizację sterownika) ->Dalej -> wybierz ten sam port, który wybrałeś w punkcie 1 -> Dalej -> Zakończ.

Tworzenie nowego połączenia:
1. Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Utwórz nowe połączenie -> Dalej -> Połącz z internetem -> Dalej -> Konfiguruj moje połączenie ręcznie -> Dalej -> Połącz używając modemu telefonicznego -> Dalej -> wybierz zainstalowany wcześniej modem -> Dalej -> Wpisz nazwę, np. "iPlus" -> Dalej -> Wpisz numer: *99***1# -> Dalej -> w przypadku Plusa nazwę użytkownika i hasło zostawiasz puste -> Dalej -> Zakończ;
2. Dla Plusa: Właściwości połączenia -> Sieć -> Protokół internetowy (TCP/IP) -> Właściwości -> Użyj następujących adresów serwerów DNS -> preferowany: 212.2.96.51, alternatywny: 212.2.96.52;
3. Możesz zmienić szybkość maksymalną modemu (według mnie nie wpływa to na transfer ale ładniej wygląda w trayu :wink: ): Właściwości połączenia -> Ogólne -> wybierz twój modem -> Konfiguruj -> wybierz szybkość 230400, lub według własnego uznania;
4. Panel Sterowania -> Opcje telefonu i modemu -> Modemy -> Właściwości (zainstalowanego przez ciebie modemu) -> Zaawansowane -> Dodatkowe polecenia inicjujące -> dla Plusa: at+cgdcont=1,"IP","www.plusgsm.pl"
5. We właściwościach modemu na zakładce "Modem" możesz również ustawić "Maksymalną szybkość portu", np. 230400 (według mnie i tak nie ma to znaczenia).

Jeżeli nie chcesz instalować modemu i samodzielnie tworzyć połączenia to możesz spróbować wykorzystać połączenie tworzone przez BlueSoleil. Transfer może być wtedy niższy niż ze sterownikami Nokii, ale nie musi i dotyczy to raczej telefonów z EDGE.

Aby wykorzystać połączenie tworzone przez BlueSoleil:
1. Wpisz dodatkowe polecenie inicjujące dla modemu "Bluetooth DUN Modem";
2. W oknie BlueSoleil kliknij dwukrotnie na ikonie twojego telefonu;
3. Kliknij na "Bluetooth Dial-Up Networking Service" (w rzędzie ikon w górnej części okna BlueSoleil);
4. BlueSoleil powinien wyświetlić okno dialogowe "Quick Connect" - potwierdzasz;
5. Powinno pojawić się okno połączenia - sprawdź i ewentualnie skoryguj nazwę użytkownika, hasło i numer.
6. We właściwościach połączenia wpisz adresy serwerów DNS;
7. Jeżeli już wszystko skonfigurujesz, to możesz łączyć się klikając ikonę w BlueSoleil lub przez utworzone połączenie sieciowe "Bluetooth DUN Connection".
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
galica01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-04, 23:07

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: galica01 »

witam
powiem tyle Z WAMI NAWET DZIECKO POTRAFI
wielkie dzięki prędkosć mam 115kb/s
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

Te 115 kb/s to tylko ustawiona maksymalna szybkość modemu. Mógł byś ustawić nawet 921600 b/s, ale i tak nie miało by to wpływu na rzeczywistą szybkość łącza.
Z tego co wiem to Nokia 3650 ma tylko GPRS, dla którego maksymalny teoretyczny transfer to 40,2 kb/s (download). Więcej mógł byś uzyskać gdybyś miał telefon z EDGE i/lub UMTS, ale musiał byś mieć również zasięg EDGE i/lub UMTS.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
mateusz86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-06, 18:08
Lokalizacja: Radomsko

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: mateusz86 »

wszystko ładnie, ale nie znam wartości dla Orange:/ a ja mam własnie w tej sieci i co np mam wpisać tu gdzie użytkownicy plusa np Wpisz numer: *99***1# ?
w przypadku Plusa nazwę użytkownika i hasło zostawiasz puste.. w Orange nie wiem:(
no a tu: Użyj następujących adresów serwerów DNS -> preferowany: 212.2.96.51, alternatywny: 212.2.96.52;
może to gdzieś jest ale ja naprawde nie moge znaleźc a zależy mi na tym podłączeniu..
Never want to see me around..
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: canidy »

W przypadku Orange możesz podać nr *99# (ja z takiego korzystam), a co do DNSow, to nie musisz wpisywac.
mateusz86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-08-06, 18:08
Lokalizacja: Radomsko

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: mateusz86 »

dzwoniłem do gości z Orange i troszke sie pozmieniało teraz
nazwa usługodawcy to: - orangegprs
tam trzeba wpisać faktycznie - *99#
a nazwa i hasło to koniecznie musi być - internet
no i podali mi te dns-y ale one nie muszą być bo automatycznie sie ustawią, no i we właściwościach ogólnych trzeba sobie wybrać automatyczne ip:)
Never want to see me around..
Agnes181jaw

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Agnes181jaw »

2. W oknie BlueSoleil kliknij na pomarańczową kulę - BlueSoleil powinien znaleźdź twój telefon;



Witam
Własnie w tym problem ze mi nie wykrywa mojego telefonu.
posiadam MOtorole v3 i od razu zaznaczam ze mam WŁACZONY bluetooth w telefonie.
MOge prosic o pomoc?
z góry dziekuje
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

W ustawieniach bluetooth w telefonie poszukaj opcji dotyczącej identyfikacji telefonu. Powinny być do wyboru dwie możliwości: publiczny lub ukryty.
Przy ustawieniu "publiczny" telefon jest widziany przez inne urządzenia bluetooth i powinien zostać znaleziony przez BlueSoleil (o ile twój adapter BT i telefon działają prawidłowo).
Przy ustawieniu "ukryty" trzeba znać adres urządzenia bluetooth (telefonu) i wpisać go w BlueSoleil.
Ostatnio zmieniony 2006-09-17, 14:37 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Agnes181jaw

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Agnes181jaw »

[quote="JK"]W ustawieniach bluetooth w telefonie poszukaj opcji dotyczącej identyfikacji własnego telefonu. Powinny być do wyboru dwie możliwości: publiczny lub ukryty.


Szukałam tej opcji ale...nie moge <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> :(
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

Nie mam Motoroli tylko Nokię i musiałem trochę poszukać w sieci. Wygląda na to, że w Motoroli działa to trochę inaczej.
Z tego co zrozumiałem to po włączeniu zasilania BT w telefonie trzeba jeszcze uaktywnić opcję "Znajdź mnie" (Find Me). To powinno umożliwić znalezienie telefonu, ale jest na to tylko 60 sekund.
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Agnes181jaw

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Agnes181jaw »

uaktywnić opcję "Znajdź mnie" (Find Me).

Aktywne :-(
Dodam ze pierwszy właściciel telefonu <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> korzystał z bt poniewaz widze 2 nazwy w histori akcesoriów...

Odinstalowałam Bluesolei i bez tego bluetooth jest wykryty i gotowy do uzycia...jednak w ten sposob tez nie wykkrywa mi komorki ....nie wiem jak to usawic bo w opcjach pisze zeby sie upewnic ze urzadzenie jest właczone i w ktoryms tam punkcie pisze zeby nadac nazwe ale nie mam pojecia jak to zrobic...(po kliknieciu na ikonke bt prawym i wkazaniu opcji/dodaj-pierwsza zakladka..jakos tak).

Przepraszam za takie głupie opisy ale juz nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic...
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

Czy uruchamiasz wyszukiwanie w czasie 60 sekund od uaktywnienia opcji "Znajdź mnie"?

To że poprzedni właściciel telefonu korzystał z Bluetooth nie oznacza, że ciągle działa.

Czy komputer wykrywa inne urządzenia Bluetooth? Jeżeli masz taką możliwość to spróbuj podłączyć do komputera jakiś inny telefon z Bluetooth (najlepiej Nokię).
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Agnes181jaw

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Agnes181jaw »

[quote="JK"]Czy uruchamiasz wyszukiwanie w czasie 60 sekund od uaktywnienia opcji "Znajdź mnie"?

HUraaaaaaaaaaaaaaaaaa :-) działa :-) Dzieki wielkie...
POzdrawiam i dzieki za cierpliwosc :-)
djnation
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-24, 13:21

jesli ma ktos polski program bluesoleil prosze o kontak :(

Post autor: djnation »

witam odpisuje do pana JK mam pytanie jaki mam wpisac numer w poloczeniu jak ja mam z sieci heyah <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co wpisac moge wysylac z komputera z pliki a <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> wysylac z telefonu posiadam nokie 7650 prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam kontakt zemna GG 9149444
djnation
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-24, 13:21

prosze o kontakt

Post autor: djnation »

zwracam sie do pana JK robilem tak jak pan napisal i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co mam wpisac w opcjach modemu i telefonu a puzniej nieiwem co mam wpisac za numer telefonu w polaczeniach sieci poniewaz mam siec heyah a chodzi mi o to zeby tylko mozna wysylac z telefonu np zdjecia na komputer a nie potrafie natomiast wysylac z komputeraz umiem moze cos mi ktos poradzi prosze o kontakt na gg 9149444
---
EDIT:
Sklejono posty. ->
bob
END EDIT

jesli ma ktos program polski bluesoliei prosze sie podzielic bede bardzo wdzieczny e-mail [email protected]
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: JK »

@djnation
1. Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim.
2. Parametry do konfiguracji połączenia z internetem znajdziesz w pierwszym przyklejonym temacie.
3. To nie jest właściwe forum do pytania o przesyłanie zdjęć z telefonu.
4. Polska wersja BlueSoleil jest TU, ale może nie działać ze wszystkimi adapterami BT.
5. Nie używam GG.
6. Proszę nie "panować" nad moją osobą :wink:
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
sebaskate
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: sebaskate »

Witam.
Mam problem z oprogramowanie BlueSoleil.
Mam NOKIE NGAGE QD i niby wciskam to pomarańczowe kółko, ale No new device is found. A bluetooth włączyłem :/
coś kombinowałem, ale nic nie wychodziło :/
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: magmike »

Refresh devices
pozdrawiam, magmike
sebaskate
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: sebaskate »

reinstalka pomogła...

a, jeszcze jedno pytanie, jak przesyłać dane z kompa na telefon, używając tego programu?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: magmike »

Ikonką takich plików dwóch.
pozdrawiam, magmike
sebaskate
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: sebaskate »

już wszystko rozumiem :) bardzo dziękuje :wink:
Cie?lu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-31, 17:51
Lokalizacja: Karczew

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Cie?lu »

Sorka za off top.To mój pierwszy post.Jak sie wysyla z telefonu na kompa w BlueSoleil.Mam nokie 7650
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Szadzik »

Cieślu pisze:Sorka za off top.To mój pierwszy post.Jak sie wysyla z telefonu na kompa w BlueSoleil.Mam nokie 7650
Musisz zainicjować transfer z poziomu telefonu.
Back to the Future ;)
Cie?lu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-31, 17:51
Lokalizacja: Karczew

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Cie?lu »

Jak to zrobić.Sorki,jestem z deka zielony
Cie?lu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-31, 17:51
Lokalizacja: Karczew

Re: 3650+BlueSoleil+SimData

Post autor: Cie?lu »

JAK TO SIE ROBI??pLIZ
ODPOWIEDZ