CDMA i blokowanie pobierania plików?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EmTeeDee

CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Jak w temacie-czy można jakoś zablokować pobieranie np.gier?Chodzi mi o to że podzieliłem tego neta na 2 PC korzystam ja i mój 8letni bratanek-on czasami gra w gry w przeglądarce,lecz teraz na wakacje przyjechały do nas starsze ''pociotki'' i zauważyłem że ściągali jakąś grę.Chciałbym jakoś zablokować pobieranie ale nie granie w sieci? Znalazłem program Benjamin , który jest trochę skomplikowany-trzeba tworzyć białe,czarne listy itp.nie wiem jak to jest z kontem gościa w windows-czy dało by radę coś z tym zrobić.Dzieci nie moje więc nie mogę przełożyć ich przez kolano :rotfl: a jak jestem w pracy to ''myszy harcują''
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: wojteks »

onimusza666 pisze:czy można jakoś zablokować pobieranie np.gier?
W zasadzie prostymi routerami nie da się ograniczyć ściągania z torrentów/bearshare/.....

Niestety jedynie skuteczna metoda to odcięcie od internetu.
Nie pomagam na PW!
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Witam! no cóż trzeba chyba pobawić się tym programem Benjamin-jest skomplikowany ale można nawet zablokować otwarcie przeglądarki jak i czas korzystania z neta-trzeba tylko mieć czas na konfigurowanie. ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: wojteks »

onimusza666 pisze:no cóż trzeba chyba pobawić się tym programem Benjamin
Rozumiem że chcesz go zainstalować na komputerze z którego korzystają "pociotki". Oby się udało ale jak znam życie to szybko go obejdą. Nie znam axesstela ale może tam jest jakaś możliwość blokowania dostępu do internetu dla konkretnego komputera w konkretnych godzinach, blokowania stron po nazwie (części nazwy).
Nie pomagam na PW!
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Nie jestem hakerem to nie wiem czy łatwo złamać taki program-tylko że tam trzeba za każdym razem jak coś chcesz zmienić , czy nawet go odinstalować-podać hasło :D A axsses jest trochę ''skopany''raz chciałem zabezpieczyć swoją ''sieć''to potem musiałem się nakombinować aby to odkręcić. :rotfl: Nie znam się aż tak bardzo na komputerach. ;)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: przemox.1 »

Może tym programem spróbuj http://www.opiekunucznia.pl/ może ma opcje blokowania p2p, w szkole go używają i p2p nie działa ;)
onimusza666 pisze:białe,czarne listy
=>Białe to dozwolone strony
=> Czarne zablokowane
Jak używają emule to limitu im przędność pobierania i wysłania :hyhy:
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Ma to samo co Benjamin ;) będę po prostu musiał nad tym trochę posiedzieć.
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: mk321 »

Obejść takie programy bez odpowiedniego skonfigurowania jest stosunkowo łatwo. 2 minuty w Googlach i: http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=31291
A są jeszcze standardowe hasła wbudowanie w program coś podobnego jak: zaq12wsx czy coś.

Może dzięki temu uda ci się lepiej zabezpieczyć program. A i hasło co jakiś czas zmieniać.

Dobry sposób zabezpieczenia to byłoby danie uprawnienia dla konto: Ograniczone. Ale niektóre gry pewnie nie będą dały się uruchomić.

A inne sposoby?

Blokowanie stron za pomocą pliku hosts (http://tibiasoft.com/forum/showthread.php?p=27295). Ale łatwo odblokować, więc trzeba konto Ograniczone (lub inne Uruchom >> lusrmgr.msc >> i wybieramy najodpowiedniejsze). No chyba, że "pociotki" akurat tego sposobu by nie znały.

Blokowanie poprzez edycje rejestru. Np. zablokować prawie wszystko (np. zapisywanie na pulpicie, ściąganie plików, w ogóle internet i port itp.). A odblokować tylko te gry w które mieliby grać (porty/ip). Ale to trzeba by było poszukać co i jak.

I dobrze by było wiedzieć skąd ściągają te gry. Czy z p2p czy ze stron warezowych. Bo wtedy byłoby łatwiej blokować :]

I jest jeszcze jeden sposób. Udostępniać internet na drugi komputer poprzez pierwszy a nie router. Wtedy można by było ograniczyć z akimi serwerami/ip/potami może się łączyć drugi. Ale jest jedna duża wada: 1 komp musiałby być cały czas włączony.

PS. O ile się nie mylę w internecie są gotowe czarne/białe listy do tych programów. Nie trzeba by było ręcznie wpisywać xD
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

oni grają w grę mmo PunFuPanda czy jakoś tak jest to chyba na wyspie gier lub podobnej stronie.A grę też chyba ściągali z podobnej strony -bo do emule i p2p potrzeba chyba jakiegoś programu do pobierania, a na tamtym kompie nie ma u mnie zresztą też.Z tym udostępnianiem poprzez ''host''(tak to chyba się nazywa?) to miałem tak zrobić-ale czy wtedy nie musiał by być włączony mój komputer??
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: mk321 »

Nie "host" tylko "hosts". C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ i plik "hosts". To na komputerze który miałby mieć blokowane strony. Wpisujesz tam numery ip i się blokują xD

A twój komp musiałby być włączony jak by net był udostępniany przez twój komputer (i wtedy dało by się blokować/filtrować). Ale z tego co się domyślam do obu komputerów jest podłączone prze router.

A gry nie znam. Ale da się sprawdzić programami numer ip/port (czy co tam trzeba). I dodać na białą listę do Benjamina czy innego programu. A resztę im zablokować :rotfl:
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Oba PC działają przez wi-fi w tym Benjaminie na pewno się da tylko trzeba trochę nad tym posiedzieć-testowałem tylko przez chwilę u siebie-jeżeli nie wciągniesz na białą listę google to nawet nie uruchomi się przeglądarka.W gry które nie gra się online gra się normalnie ,a w te które można przez neta ,to jak gra się'' loguje'' jest od razu blokowana.Dlatego trzeba by było nad tym posiedzieć i poustawiać.xD
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: Blido »

onimusza666 pisze:Dzieci nie moje więc nie mogę przełożyć ich przez kolano :rotfl:
Ponoć za takie rzeczy można obecnie zostać "oddelegowanym" z domu choćby do noclegowni, + zakaz zbliżania się do dzieci na ileś tam m ;)
wojteks pisze:Niestety jedynie skuteczna metoda to odcięcie od internetu.
Też tak uważam, może po prostu przestrzec bratanka, że jeśli będzie pobierał ciężkie pliki to jego komp zostanie odcięty od sieci?
onimusza666 pisze:Nie jestem hakerem to nie wiem czy łatwo złamać taki program
Bardzo łatwo - wystarczy pobrać żądany plik przez bramkę proxy, których do wyboru nie brakuje: http://prx.centrump2p.com/
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

Blido pisze:Bardzo łatwo - wystarczy pobrać żądany plik przez bramkę proxy, których do wyboru nie brakuje:
Nie wiem czy teraz dzieci przerabiają to w podstawówce ? chyba aż takie inteligentne to nie są-chodż kto wie? Ale z drugiej strony to takie programy nie miały by racji bytu?Muszę popytać na jakimś forum wielotematycznym-może ktoś coś takiego używał-to powie czy warto zaśmiecać sobie dysk kolejnym programem. ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: marens »

onimusza666 pisze:Nie wiem czy teraz dzieci przerabiają to w podstawówce ? chyba aż takie inteligentne to nie są-chodż kto wie?
Ja zacząłem swoją przygodę z internetem, telefonem komórkowym w Gimnazjum.
Teraz dzieci znajomych 3-4klasa podstawówki: obowiązkowo komóra/gadugadu i nasza-klasa.

[ Dodano: 2009-07-16, 17:06 ]
onimusza666 pisze:8letni bratanek-
Ja mam sposób na ~10latki, które 2-3razy pod moją nieobecność naprawiały komputer tak że po ich wizycie format :c aby odczyścić komputer.
Teraz obligatoryjnie jak wychodzę z domu a wiem że mają przyjść odłączam kabel zasilania od dysku twardego a laptop jest schowany.

Sposób usuwania gier: PPM skasuj
Sposób instalacji gier: Next->Next a to że klika Tak, zgadzam się na zainstalowanie programu "ŚciągaczReklam" i "WysyłaczStatystyk" to go nie interesuje.
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: Oficer »

Witam możliwe jest to że jak pobieram plik a mam antywirus avast home to przy pobieraniu pliku skanuje dany obszar danego ściągane pliku i mi zatrzymuje za 3 sek połączenie ?
.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: Blido »

marens pisze:Teraz obligatoryjnie jak wychodzę z domu a wiem że mają przyjść odłączam kabel zasilania od dysku twardego
Ciekawe rozwiązanie. Ale czy nie prościej po prostu założyć hasło w biosie? Resetować biosu zworką czy przez wyjęcie bateryjki chyba nie będą :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: wojteks »

Blido pisze:Ale czy nie prościej po prostu założyć hasło w biosie?
Hasło to hasło i wtedy jest podejrzenie że specjalnie założone a tak to "nie działa" i koniec.
Nie pomagam na PW!
EmTeeDee

Re: CDMA i blokowanie pobierania plików?

Post autor: EmTeeDee »

''Moje dzieci'' jak na razie mają tego Bendjamina i jakoś jeszcze nie złamali hasła-mają zablokowane ściąganie plików,mogą grać tylko w jedną grę i limit 4h na neta dziennie :hyhy:
ODPOWIEDZ