wimax od neti a voipdiscount?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: fantozzi »

Posiadam łącze wimax od neti - telefon i internet i chciałbym podłączyc bramkę Voip na tanie gadanie, czy to możliwe? czy urządzenie które od neti dostałem to nie jest czasami bramka. Jeżeli jest to możliwe to jak należy podłączyć kable. chciałbym bramkę obsługująca dwóch operatorów net i dotychczasowego operatora, na przykład taką - http://www.allegro.pl/item618453842_bra ... epsza.html

http://www.voipdiscount.com.pl/
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: marens »

LLU Netii ma problemy z VoIPem.
Sprawdź na WiMaxie czy będzie Ci działać w następujący sposób:

1) www.freeconet.pl
2) Zarejestruj konto testowe i wybierz jakikolwiek numer
3) Skonfiguruj Xlite i zobacz, czy się zaloguje do sieci.

Przez pierwsze 3 miesiące jest gratisowe testowanie więc nawet nie trzeba doładowywać.
Spróbuj zadzwonić do siebie za wybrany wcześnie numer. Jak to zadziała to Voipdiscount będzie działał. Byłbym wdzięczny gdybyś napisał czy udało się. Sam rozważam WiMax Netii, ale bez VoIPa to mi się średnio widzi.
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: fantozzi »

Mam aktywne voipdiscount na razie dzwonię przez komputer za pomocą słuchawek i mikrofonu i jest OK. Dzwoniłem do Włoch rozmawiałem ponad godzinę i super dobrze słuchać, nie przerywa, nie ma echa, jakość była rewelacyjna. Wykonałem już z jakieś 10 telefonów za granicę i kilka po kraju i jak na razie zero problemów jakość bardzo dobra. Tylko jaką bramkę kupić, na co zwracać uwagę , no i żeby pasowało do tego łącza.
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: kszaq »

Zainstaluj w takim razie X-Lite i sprawdź, czy działają Ci połączenia poprzez Voipdiscount (przykładowa konfiguracja znajduje się na tej stronie). Dzięki temu będziesz wiedział, czy Netia blokuje porty dla VoIP (komputerowa aplikacja Voipdiscount działa na innych portach niż SIP, z którego korzystają bramki).

Jeśli wszystko będzie działać, możesz bez obaw kupować bramkę - w Twoim przypadku najlepiej będzie chyba kupić bramkę z wbudowanym routerem i portem FXS. Dzięki temu bramkę będzie można wpiąć pod linię telefoniczną i internetową, a dla użytkownika będzie ona zupełnie przezroczysta. Przykładowe modele to Linksys SPA3102, większość Fritz!Boxów (polecam), czy Vigory Drayteka.
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: fantozzi »

Podłączyłem się za pomocą X-lite i Ok już godzinę gadam z Rzymem i nic złego się nie dzieje jest ok. Czysty dźwięk bez zakłóceń i po Polsce też.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: marens »

kszaq pisze:Przykładowe modele to Linksys SPA3102
Tylko pytanie, czy potrafi przez PPoE się zalogować?
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: fantozzi »

Tą bramkę zamówiłem na allegro, obsługuje 13 rodzaji protokołów w tym PPPoE.
http://www.inteligentneprodukty.pl/Tele ... _2R+L.html
Wydaje mi się najatrakcyjniejsza pod względem funkcjonalności i możliwości.
A co do jakości to się okaże w praniu no niby jest na podzespołach simensa, no zobaczymy.
Zależało mi na tym że obsługuje dwóch operatorów SIP i jednego PSTN .
Jak dostarczą to się odezwę jak się sprawuje.
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: wimax od neti a voipdiscount?

Post autor: fantozzi »

No muszę przyznać, że po podłączeniu tej bramki wszystko zadziałało i voipdiscount i actio i dotychczasowa linia. ALE nie obyło się bez problemów, po pięciu minutach rozmowy, osoba, z którą rozmawiałem słabo mnie słyszała i były zniekształcenia głosu, ja natomiast dobrze słyszałem. Drugi problem to, że po krótkotrwałym zaniku napięcia lub restarcie bramki przestawał działać telefon voip od obydwóch operatorów,wiązało się to z włączeniem kompa wejściu w ustawienia sip i kliknięciu aplly, natomiast z Internetem bramka się łączyła bez problemu można powiedzieć, że natychmiast. Długo nikt nie umiał mi zaradzić włącznie ze sprzedawcą tego urządzenia, jego sugestie były nie trafne. :( Ale w końcu sam doszedłem końca i rozwiązałem problem i teraz bramka śmiga perfekcyjnie, produkt jest chiński, więc jak długo to czas pokaże, na razie jest ok. Problem polegał na tym, iż polska nazwa produktu nie jest zgodna z chińską, po chińsku produkt się nazywa Gateway AG188N http://www.atcom.cn/AG188N.html#~tab-service_providers2 na stronie podanej ściągnąłem oryginalne Firmware zainstalowałem i jak ręką odjął .W instrukcji na polski tłumaczonej jest podane, że w przypadku operatora voipdiscount należy w opcji sip advance zaznaczyć Enable SIP Stun, nie zrobiłem tego i jest ok. Nie ruszajcie nic, w kodekach głosu, mimo że pisze standard chiński to jest ok. W oryginalnym firmware menu ustawień ma kolor niebieski i na przykład w kodekach jest więcej opcji. :hurra:

[ Dodano: 2009-08-03, 16:10 ]
Na dzień dzisiejszy najtańsze a praktycznie free jest vipdiscount, ale operator ten nie daje numeru telefonu, więc jako drugiego wziąłem Actio 5pln minimalne uzupełnienie konta i bez terminów, ważne żeby na koncie coś było i dwa numery sobie można mieć.
:ok:
ODPOWIEDZ