mini PCI czy PCMCIA?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Giejot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-16, 10:44

mini PCI czy PCMCIA?

Post autor: Giejot »

Zdecydowlaem sie na internet radiowy. Mam laptopa IBM T23, niestety bez instalacji antenowej do wifi. W zwiazku zbtym moje pytanie czy pakowac sie w mini pci i ukladanie instalacji czy w jakas pcimcie?
Jaka jest roznica w pracy z karta mini pci a karta na pcimcie.
Dodam ze nie jest dla mnie problemem wystajaca karta.
Wiem takze ze ibm ma pewna blokade na karty mini pci innych prodcentow.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: mini PCI czy PCMCIA?

Post autor: zDaleKi »

Giejot pisze:Zdecydowlaem sie na internet radiowy. Mam laptopa IBM T23, niestety bez instalacji antenowej do wifi. W zwiazku zbtym moje pytanie czy pakowac sie w mini pci i ukladanie instalacji czy w jakas pcimcie?
Jeżeli nie masz instalacji (czyli jak rozumiem anteny) to nie wiem czy wiesz, że zdobycie takiej a potem jej zainstalowanie (pisze o antenie cały czas) to nie taka łatwa sprawa.

Co do samego miniPCI i PCMCIA, to oczywiście, że jeżeli już antena jest, to wszystko przemawia na korzyść mini:
-ma lepszy zasięg (zazwyczaj)
-nic nie wystaje z notka
-czasami jeżeli notek ma wyłącznik, to zyskujemy możliwość wyłączenie karty
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ