[problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EWSKI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-23, 11:24
Lokalizacja: Otwock Wielki

[problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: EWSKI »

Witam !!!

Jestem nowy na forum, więc nie spodziewam się licznych odpowiedzi, ale spróbuję. Kupiłem ostatnio telewizor Samsung B7000. Jest w nim mozliwość korzystania z WIDGETów. Trzeba tylko potrafić się podłączyć do internetu. Jestem nowym użytkownikiem Wimax'a i nie znam sie do końca.

Gdy podłączam kabel bezpośrednio do telewizora z urządzenia, które dostarczyła mi NETIA, telewizor nie widzi sygnału. Podejrzewam, że trzeba puścić sygnał przez jakiś router lub hub, który zaloguje się do sieci (login + hasło) i będzie wysyłał już tylko sygnał internetowy.

Proszę o radę jaki sprzęt jest potrzebny, a także jak to zrobić.

Z góry dziękuję za odpowiedź, a forumowego "kota".

Pozdrawiam :) φ
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: Lutek1980 »

Prawdopodobnie TV nie ma możliwości tworzenia połączenia szerokopasmowego dlatego przydałby się routerek z PPPoE http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=19916
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: Blido »

EWSKI pisze:Gdy podłączam kabel bezpośrednio do telewizora z urządzenia, które dostarczyła mi NETIA, telewizor nie widzi sygnału.
Twój telewizor nie obsługuje PPPoE, więc musisz zaopatrzyć się w jakiś router. Możesz też udostępnić połączenie na komputerze z kartą WiFi a TV podłączyć poprzez AP pracujące w trybie client. Oczywiście można też kablowo krosem.
EWSKI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-23, 11:24
Lokalizacja: Otwock Wielki

Re: [problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: EWSKI »

Dzięki, ma tylko pytanko o jakiś konkretny Router ? Najlepiej taki, który miałby intuicyjną obsługę, bo mam problemy z konfiguracją takiego starego, którego mam na stanie. Chętnie kupiłbym coś, co jest łatwiejsze w obsłudze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: wojteks »

EWSKI pisze:bo mam problemy z konfiguracją takiego starego,
Co masz? Wszystkie routery się podobnie konfiguruje, tani to np. Tp-Link WR340G.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] JAK POŁĄCZYĆ WIMax'a Z TV SAMSUNG

Post autor: Blido »

EWSKI pisze:Dzięki, ma tylko pytanko o jakiś konkretny Router ?
Ovislink WL-1600GL - to najtańszy router z możliwością instalacji Tomato, więc jest szczególnie godny polecenia. I jak każdy Ovis bardzo stabilny.
ODPOWIEDZ