Blueconnect - poroblem z połączeniem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
julius-6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-03, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: julius-6 »

Witam.

Mam następujący problem i mam nadzieję, ze ktos pomoze mi go rozwiązac, bo nie powinien byc czasochłonny, bo to raczej kwestia wiedzy.

Przekopalem juz troche forum, ale to co ewentualnie mogloby mi się przydac nie pomoglo, a nie mam czasu, zeby przeglądac 72 strony tematów...

Obecnie jestem połączony przez Orange BuisnessEverywhere...
Zainstalowałe oprogramowanie, skonfigurowalem i działa jak trzeba. Teraz połączylem się przez dial-upa, bez odpalania programu orangebuisnesseverywhere i wszystko dziala...

Natomiast, 2 dni temu znajomy przyniósł do mnie laptoma z BlueConnectem i skarzył się, ze mu nie działa połączenie wlasnie przez dialupa, mimo, ze wczesniej dzialalo... jako ze mial juz caly system zasyfiony zrobilem formata, zainstalowalem stery i na czystym systemie:

Pobralem z internetu sterowniki do GlobeTrotter Fusion+. Zainstalowalem je i wszystko ok. Niestety, nie ma do tego softu. sciąnąłem z netu globe trotter mobility manager'a (wnioskuję ze to odpowiednik BuisnessEverywhere) no i niestety nie jest tak latwo jak poprzednio...

Dostalem od niego kartkę o nastepującej tresci:
Era Hot@Spot
Login: (numer tel)
pass: (6cyfrowe haslo)

probowalem robic jakies polaczenia dialupowe łaczyc sie jako ppp - tak jak w orangu, podając jako numer tel *99#, *99***1# i nic mi z tego nie wychodzi... nie orientuje się prawie <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> w tym wszystkim....

W orange'u mam tylko 1 polaczenie i wszystko mi dziala...
W BC natomiast mam do wyboru laczenie sie przez hotspot (rozumuję tak, ze musze miec zasieg aby sie podlaczyc, a nijak i do niczego nie moge)

No albo normalnie blueconnect, gdzie tez nie mogę dojsc o co tam chodzi....

Chciałbym, zeby udalo mi sie polączyc normalnie przez dialupa, bez zadnego softu, bylby ktos tak wspaniałomyslny i powiedzial mi łopatologicznie jak to zrobic?

staralem sie sam na kilka sposobow, wczoraj siedzialem nad tym z 6h i nic nie wymyslilem

zeby bylo smieszniej ten znajomy to niemiec i wszystko mam po niemiecku i musze zerkac na te same ustawienia u siebie zeby dojsc o co chodzi....

dzobrze byloby zebym jutro oddal mu sprzęt... DZIAŁAJĄCY

prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: Jaco »

W BC natomiast mam do wyboru laczenie sie przez hotspot (rozumuję tak, ze musze miec zasieg aby sie podlaczyc, a nijak i do niczego nie moge)
Aby się połączyć przez hotspot musisz się zakręcić do jakiegoś McDonalda itp.Szczegóły na stronie Blueconnecta.To że chcesz stworzyć dial-up to dobrze.Czy modem jest widoczny w systemie?Sprawdz w menagerze urzadzeń.Ja zrobiłem to tak: odinstalowałem wszystko co związane z kartą.Po uprzednim ściągnięciu sterów do karty ze strony blueconecta i wgraniu tego na płytę RW.Włożyłem kartę do lapka i otwiera się kreator dodawania sprzętu dajesz mu aby przeszukał płytę i powinien stery pobrać z płyty.Tak było u mnie.Restart kompa ,utworzyłem dial-up i poszło.A jeszcze jedno.Przez tego managera z option wykrywa modem.Pokazuje sieć?Może powinieneś tam dodać połączenie.Zdaje mi się że po pobraniu tego softu trzeba ręcznie dodac jak ma się łączyć.
Jakby co to pisz.
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: damis »

julius-6 pisze:Witam.

(...)

Pobralem z internetu sterowniki do GlobeTrotter Fusion+. Zainstalowalem je i wszystko ok. Niestety, nie ma do tego softu. sciąnąłem z netu globe trotter mobility manager'a (wnioskuję ze to odpowiednik BuisnessEverywhere) no i niestety nie jest tak latwo jak poprzednio...
Wywal jeszcze raz sterowniki z systemu (modem i jesli Ci sie pojawila - kartę sieciową). Wyrzuć oprogramowanie mobility managera. Jeśli dasz radę to wyczyść rejestry - może tam siedzieć jakieś ścierwo.
Potem zainstaluj sobie soft i sterowniki ze strony : http://www.blueconnect.pl/blueconnect.p ... ction=korp

Tu już nic nie powinieneś konfigurować.

No i oczywiście zakładam, że masz SIMa Erowego :)
julius-6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-03, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: julius-6 »

wiec tak, wszystko jest oryginalne..

modem jest wykrywany w systemie bez problemu.

robilem to juz na 2 sposoby.

najpierw same stery i dial-up - lipa

usunąłem stery

potem pobrałem erowskiego mobility managera wyjąłem karte, zainstalowalem, mm, reboot, włozylem kartę i dalej lipa.

to samo zrobilem na swoim laptopie i tez nie mogę się podłączyc pod BC, natomiast, kiedy przełozylem swoj modem orange'a do laptopa znjaomego zaczął on dzialac na sterach z ery i odrazu wyskoczyło mi okienko, abym podał pin.

nie wiem, czy to kwestia jakichs ustawien, czy moze uszkodzonego modemu. sam modem jednak jest bez problemu instalowany i znajdowany, problem się pojawia, kiedy chcę sie połączyc....

sieci mi zadnej nie wykrywa lampki migają na takie same kolory jak po włozeniu (zielona i niebieska zdaje sie)

moze faktycznie musze utworzyc jakies polączenie, tylko jak?

kiedy wchodze w blueconnect w mobility managerze i klikam zeby chyba (po niemiecku jakos) utworzył połączenie telefoniczne. wtedy pojawia mi się ono w opcjach internetowych odrazu skonfigurowane ( tak jak w przypadku orange'a) tylko tez nie dziala....
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: damis »

julius-6 pisze:wiec tak, wszystko jest oryginalne..
(...)
.
I jeśli Twój znajomy mówi, że mu wcześniej karta działała - to może rzeczywiście po prostu jest uszkodzona i cała zabawa na nic.

Jaki to jest laptop ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: Jaco »

Potwierdzę tylko przypuszczenia @damis że karta jest uszkodzona lub może był zmieniany firmware .Ktoś już pisał na forum o zmianie firmware i uszkodzeniu karty przez to.
julius-6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-03, 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: julius-6 »

laptop to fujitsu-siemens, model amilo pro v2010.

ja probowalem jeszcze na swoim, ale to taki raczej zabytkowy (900mhz), no ale mi np. Buisness Everywhere działa.

Są jakies punkty ery we wrocławiu, gdzie moznaby karte bezplatnie sprawdzic ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blueconnect - poroblem z połączeniem

Post autor: Jaco »

julius-6 pisze: no ale mi np. Buisness Everywhere działa.
Czy działa ci na tej karcie?
ODPOWIEDZ