jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dani
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 14:49

jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: dani »

witam. mam takie pytanie.
mam antenę talerzową (coś jak cyfra+) i laptopa z karta wi-fi. mogby ktos mi powiedziec co jeszcze potrzebuje by te antene z kompem polaczyc tak, by moc odbierac internet bezprzewodowy na więcej niz 0,5km?
będę wdzieczna za szybką odpowiedz
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: ikw »

masz wbudowana karte w laptopie czy nie? jak tak no to mozesz zapomniec ...a jak nie (pcmcia lub mini pci ) no to zobacz czy masz wesjcie antenowe w tej karcie. do anteny musisz kupic promiennik.nie wiem czy jest sens bo promiennik kosztuje nie wiele mniej niz antena yaga...ktora na pol kilosa starczy spokojnie.
pzdr!
dani
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 14:49

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: dani »

a jesli nie ma wejscia antenowego? antena ma zasiec do 100m w terenie zabudowanym i do ok 500m w niezabudowanym. da sie cos z tym zrobic?
thx
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: MaxFM »

Mozesz ja rozebrac i zobaczyc czy na płytce nie ma miejsca na wlutowanie gniazda zewn. Mozesz tez dolytowac pigtail (konektor) "na zywca" ale to nie zawsze przynosi zamierzone efekty (niedopasowanie impedanci). Jeste jeszcze jedno wyjscie ale dosc drogie, mianowicie 2 x ap, jeden w trybie ap, drugi ap klient.
dani
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-08, 14:49

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: dani »

moze to takie glupie pytanie, ale co to AP?
jak wygada to wejscie konkretnie, bo cos tu jest ale hmmm
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: ikw »

max...zamieszales chyba troche:)
chyba nie chodzi o bezprzewodowo na chacie...tylko odebranie bezprzewodowego z eteru::P
no chyba ze ja zle czaje...
generalnie moja rada...talerz od cyfry ( czy czego tam) mozna uzyc to plukania zlota w zlotoryji...i lepiej kupic yage za 50 pln i bedzie wszystko ok . to wszystko w temacie anten...co do tego co pozniej z ta antena..no to apek za 150 pln z routerem...i juz:)
pzdr!
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jak podłączy antenę talerzową do laptopa?

Post autor: MaxFM »

Nie zamieszałem tylko chciałem pokazac rozne opcje :P a skoro kol. ma juz talez to wystarczy zakupic/zrobic promiennik. Ma takze karte wifi. Zostaje kwestia dobrania złaczki i zrobienia/zakupienia pigtaila. No chyba ze nie wie gdzie karta ma zaczke lub karta nie posiada złaczki to wtedy ap (acces point) w trybie klient i od niego kabelkiem skretka do sieciowki lan w lapku.
ODPOWIEDZ