[Era] Jak zabiegać o....

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

[Era] Jak zabiegać o....

Post autor: dawwdd »

Powiedzcie mi jak zabiegać o postawienie jakiejś stacji Ery w okolicy zbierać jakieś podpisy ( mało realne ) spamować dla konsultantów na Email z różnych kont :D (żart oczywiście) , czy może coś innego macie jakieś pomysły ??
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: sp6huk »

Oj będzie trudno, operator jak będzie miał potrzebę to sam postawi w twoim rejonie stację bazową. Wydaje mi się, że takie zbieranie podpisów nie zda się na nic, być może będą też przeciwnicy tego przedsięwzięcia. Jeżeli masz słaby sygnał, to najprościej kupić antenę zewnętrzną lub repeater, i po problemie ;)

PS. Nawet EDGE'a nie łapiesz ? :roll:
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: Cari »

dawwdd wydaje mi się ,że On mówi o WiMax. ;) A zabieganie o BTs samemu to nic nie pomoże ;) Jak Era bedzię potrzebować w twojej miejscowości zasieg 3G to go postawi ;) Może podaj o jaki Ci internet chodzi ? ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: sp6huk »

Cari pisze:dawwdd wydaje mi się ,że On mówi o WiMax. ;)
:zdziwko: nie zauważyłem, że to w dziale WiMAX siedzi Cari, słuszna uwaga :ok: Ale, tak czy inaczej, to operator na Twoje życzenie nie postawi Ci stacji bazowej. Może powiedz o jaką chodzi miejscowość ;)
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: dawwdd »

Kowalewo warmińsko-mazurskie 12-230 biała piska ;] Bo nie chce już tego cholernego orange free dom pro jak jest limit to idzie w 2 tygodnie a jak nie było to tak obciążona stacja że tylko w godzinach nocnych można było pogadać / pograć :dobani:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: ja.michal »

dawwdd, to Orange Free z taryfami od Optimum w górę. Tam już są wyższe limity.
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: dawwdd »

ja.michal, Ok ale mam free dom pro i teraz mam dylemat bo jeśli kupie i wejdzie jakiś normalniejszy internet to będę się bawił z tym orange bo niedługo ma wyjść Cyfrowego Polsatu net :hyhy:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: sp6huk »

Sprawdziłem sytuację u Ciebie i nie widzę żadnej innej (rozsądnej) możliwości wzięcia łącza poza CDMA od Orange, no i może właśnie WiMAX'a od Ery. Ale szczerze Ci powiem, że szanse na WiMAX'a u Ciebie są zerowe, z uwagi na to, że najbliższa stacja bazowa znajduje się w Ełku ~37 km, a więc nawet dla tej technologii jest to trochę za daleko. Ale jeżeli chcesz mieć pewność co do zasięgu w twojej okolicy to wypełnij formularz zgłoszeniowy.
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: dawwdd »

sp6huk pisze:Sprawdziłem sytuację u Ciebie i nie widzę żadnej innej (rozsądnej) możliwości wzięcia łącza poza CDMA od Orange, no i może właśnie WiMAX'a od Ery. Ale szczerze Ci powiem, że szanse na WiMAX'a u Ciebie są zerowe, z uwagi na to, że najbliższa stacja bazowa znajduje się w Ełku ~37 km, a więc nawet dla tej technologii jest to trochę za daleko. Ale jeżeli chcesz mieć pewność co do zasięgu w twojej okolicy to wypełnij formularz zgłoszeniowy.
To wiem dlatego założyłem ten temat aby jakoś spróbować ubiegać się o stacje bazową w niedalekim mieście tzn. białej-piskiej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: ja.michal »

dawwdd pisze:niedługo ma wyjść Cyfrowego Polsatu net :hyhy:
Limit 5GB przy ponad 10Mb/s. :rotfl:
Do tego infrastruktura za kwartał pewnie będzie nie wyrabiać jak to u Playa.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Jak zabiegać o....

Post autor: Blido »

dawwdd, Era traktuje swój WiMax po macoszemu - stawiają BS-y bo muszą aby nie stracić częstotliwości. Tym bardziej nie postawią dlatego że ktoś ich o to prosi. Poza tym musiałbyś urządzić jakąś większą akcję bo nie zabiorą się za BS-a tylko dlatego że ich jedna osoba o to poprosiła :]
Ostatnio UKE zobowiązała Erę do postawienia nowych stacji na tzw. białych plamach. Mapa takich białych plam znajduje się na stronie UKE i jest ona tworzona na podstawie zgłoszeń o braku możliwości podłączenia Internetu szerokopasmowego. Możesz tam wysłać zgłoszenie i poprosić znajomych aby to zrobili, zawsze jakoś "lepiej" wypadniecie ;)
ODPOWIEDZ