iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Skydeath
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-11-02, 19:14

iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: Skydeath »

Witam wszytkich

zakupilem kilka dni temu usluge iPlus dla klientow indywidualnych...
w zestawie z modemem Sony Ericsson GC79....

laptop to HP Compaq nx9105 z procesorem AMD karta dziala bez wiekszych problemow

jedynym moim problemem to bardzo slaby zasieg 3-4kreski na 7dem wyswietlanych w iplus menagerze...

przy 3 kreskach net praktycznie stoi... a w niektorych czesciach domu je mam
przy 4rech jest roznie ale dziala, fakt ze raz szybciej raz wolniej...ale w miare zadowalajaca....ale ustawienie laptopa to dluga zabawa...a i tak po jakims czasie trzeba poszukac innego miejsca...

probowalem tez wykorzystac swoj telefon jako modem gprs... net dziala troche lepiej mam wrazenie ze ten sagem ma lepsza antene... ale nieznacznie lepsza...no stosowanie jest malo wygodne - utzrymywanie w zasiegu podczerwieni, no i telefon ciagle w ladowarce ;)



mam wiec pytanie co mozna zrobic aby poprawic zasieg ? przrobic ten modem, badz podlaczyc do niego w jakis sposob antene??

czy moze jakis tani telefon komorkowy o dobrej antenie (jaki polecacie?) badz z mozliwoscia podpiecia takowej
SQ5LC
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-11-02, 17:28
Lokalizacja: Siedlce/Mi?skMaz

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: SQ5LC »

Program firmowy z plusa to szmelc.
Ale zmiana softu zbytnio nie pomoże.
Karta gc79 ma górna pokrywke od anteny z plasitku i da sie ja zdjać (przynajmniej u mnie tak było). Sa tam 2 małe złacza, ale wtyczek do nich za Chiny Ludowe nie dostanie. Można sprobowac coś takiego zrobić, albo dolutować złacze np sma czy coś podobnego. Technicy na WAT na telekomie powiedzieli że można coś przy tej operacji powalić i lipa wtedy będzie.
Miałem taka karte i niestety ta wbudowana antenka to lipa.
Polecam zmiane karty... (brutalna prawda)
Pozdrawiam Piotr sq5lc
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: Varmack »

Ja mam podobnie. Wyjście to zakup innego modemu, takiego który bedzie miał opcje podłączenia anteny, np: GC 75. A i to nie zagwarantuje super szybkości. Co do telefonów z GPRS to kupno starszego modelu raczej sie nie opłaca, bo zasięg może i większy, ale szybkości 5 kb/s raczej nie przebibije i tak. Jak już wyjście z telem to lepiej inwestycja w EDGE/UMTS jeśli masz zasięg. Ogólnie ta usługa iPlus to kaszana jakich mało (podobnie jak inne usługi internet GPRS).
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: Tomekłódź »

Ja mam taki sam modem i podobny problem. W mieście jeszcze jakoś to idzie 3-4 kreski na 5. Ale jak wyjade to kaszana 2-1 kreski i ciągle zrywa połączenie. Mam jeszcze pytanko jak ściągasz pliki to jaki masz transfer? I prosze niech ktoś napisze gdzie do tego antene dostać?
Iushiban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-10-29, 00:15

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: Iushiban »

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> w jakich wy miastach mieszkacie... :/ Ja mieszkam na slasku i jakos ponizej 5 kresek mi nigdy nie zeszlo. Fakt ze szybkosci niema zwalajacej z nóg bo realnie jest to ok 5kb/s ale da sie wytrzymac. Bywaja u mnie miejscowki ze mam 7 kresek to wtedy śmiga o wiele szybciej. Ale nie mialem czasu żeby sprawdzić bo nie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> ekstremalnie z netu tylko na przegladarke wchodze.
Co do ingerencji w budowe modemu to nie polecam. Takie urzedzenia elektroniczne sa zbyt czole na emperature i zwykle kilkusekundowe przylozenie ciepla powyzej 70st celcjusza powoduje zniszczenie mikro struktury. A zeby cos pozadnie zlutowac to potrzeba troche w to pogrzać.
Szukajcie a znajdziecie.
Pionier

gc 79

Post autor: Pionier »

Kupiłem sobie gc 79 wszystko było by dobrze gdyby miał antenke.Na mojej nokii 6230 to nawet na bardzo słabym sygnale się połączy a na modemie lipaaaaaaa
doda104

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: doda104 »

ja mam tez iplusa i nawet szybko mi dziala ale mam problem z zarejestrowaniem sie na gg od dwoch dni probuje i nic nie wiem jak mam skonfigurowac ustawienia proxy albo <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ustawienia gg
osa2

Re: iPlus - SonyEricssoc GC79 - Laptop - SŁABY ZASIĘG

Post autor: osa2 »

doda104 pisze:ja mam tez iplusa i nawet szybko mi dziala ale mam problem z zarejestrowaniem sie na gg od dwoch dni probuje i nic nie wiem jak mam skonfigurowac ustawienia proxy albo <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ustawienia gg
wątek ten poruszany jest tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=721
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:23 przez osa2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ