"Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arielinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-04, 21:34

"Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: arielinho »

Mam modem ED77 z Orange i czasami prz próbie łączenia wyskakuje komunikat: "Komputer zdalny nie odpowiedzial", po tym nie mogę połączyc sie z netem i taki stan rzeczy utrzymuje sie przez kilka dni. Po jakims tygodniu lub 2 wszystko jak za dotknięciem magicznej różdżki wraca do porządku i normalnie mogę korzystac z internetu. Sytuację taką miałem juz 3 razy i trace cierpliwosc bo w koncu place za neta a nie mogę z niego korzystac. Dlatego prosze o pomoc co mam robic gdy pojawia mi sie taki komunikat????
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: Jaco »

Spróbuj odinstalować wszystko co związane z modemem i zainstalować ponownie.Spotkałem sie ostatnio z takim komunikatem ale problem był że ten ktoś nie zapłacił rachunku i taki błąd wywalało.Dziwiłem się bardzo ale po wpłaceniu problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :lol: .
Pobierz sobie ze strony http://www.tl2000.com.pl/ed77/ nową wersję dla modemu.
arielinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-04, 21:34

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: arielinho »

Właśnie próbowalem odinstalowac i instalowac ponownie ale to nic nie dawalo, zazwyczaj przy takim komunikacie czekam az sie naprawi...samo, bo po paru dniach wszystko wraca do normy. Najgorsze jest to ze nie znam przyczyny czemu tak się dzieje bo gdybym wiedzial czym to jest spowodowane to mógłbym unikac tego typu sytuacji, a tak zawsze podczas łączenia modle sie aby problem nie wystąpił po raz kolejny.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: Jaco »

Zajrzyj tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... highlight=
Może masz problemy z siecią?Spróbuj stworzyć dial-up.
arielinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-04, 21:34

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: arielinho »

A w jaki sposób mogę stworzyć ten dial-up i co to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jest?? (sory ale jeszcze nie jestem w tych sprawach za bardzo obeznany)
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: Fanta »

@BliSki >TUTAJ< ładnie to opisał, nawet są obrazki :lol:
Opis jest dla telefonu z Irdą, ale z modemem postępujesz tak samo (tzn. schemat jest ten sam).
Ale Ty w: Dodatkowe polecenia iniciuiące wpisujesz: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: Jaco »

Na płycie dołączonej do modemu jest plik w formacie PDF również możesz poczytać.Szczegółowo opisane z fotkami.
arielinho
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-04, 21:34

Re: "Komputer zdalny nie odpowiedzial"

Post autor: arielinho »

Wielkie dzieki za pomoc, mam jednak nadzieje ze nie będę musial korzystac z tych wskazówek bo po prostu więcej tego typu problemów z modemem nie będę mial.
Jeszcze raz dziekuje, pozdro.
:D
ODPOWIEDZ