pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adnim

pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: adnim »

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i bardzo proszę o . Nabyłem wczoraj taki oto modem KLIK
Mam Vistę i nigdzie nie mogę zdobyc sterów pod ten modem. Proszę o wyrozumiałość i pomoc . Pozdarawiam. ps mam iplusa moje gg 4735870---------------vista 32

EDIT: Modyfikacja tematu (uzupelnienie po ->)
Gdyż temat pomocy nic nie mówi o problemie
Moderator (BliSki)
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: rb_zg »

Drivery i aplikacja GT Connect pod Vistę jest tu: http://www.option.com/support/globetrot ... oads.shtml

--
Pozdrawiam
adnim

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: adnim »

mam tą aplikację i stery ale z tym modemem niestety nie idzie (działa z globtroterm edge). Macie jeszcze jakies inne pomysły?

EDIT 1
więc co ? są jakieś szanse?

EDIT 2
---------------------------------------------------------Pomoże mi ktos czy nie. Wyciągne coś z tego modemu pod vistą? jak nie ma możliwości to napiszcie ! Dzięki i pozdro !!!--------------------------------poczatek numeru seryjnego : CL1344

EDIT 3
Pomoże mi ktoś :cry: !!! Bez netu nie mogę pracowac !!! ----------Do modów !!! : napisałem tak aby odświeżyżc temat--sorki !


Nie piszemy posta pod postem uzyj opcji ZMIEŃ
Edycja -Moderator Jaco
Jeszcze raz tak zrobisz i dostaniesz upomnienie - Jaco
Zaczął się długi weekend nie każdy siedzi przy kompie.Bądż cierpliwy.
radekgers
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-05-03, 23:49

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: radekgers »

To jest Option Colt. Teoretycznie to powinno dzialac: http://www.business.vodafone.com/site/b ... tscs49.jsp

a w praktyce nie wiem... no i sprawdz czy masz firmware 3.1.6
adnim

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: adnim »

Dzięki wielkie :) zaraz sprawdzę jak tylko przyjadę do domu ! Tylko jak sprawdzic ten firmware ???----------------------------------------------------------------------- niestety nie działa :( . pomózcie proszę !!!!------------------------------------------------------------------ oki wrcacam do xp ! jak już zainstaluje xp to jakich sterów i programu użyc??
Ostatnio zmieniony 2007-05-04, 08:47 przez adnim, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: sardo nunspa »

Kupując Vistę pakujesz się w kłopoty - system nowy, sterowniki tylko do podstawowych urządzeń. Proponuję wrócić do XP i spróbować za rok z Vistą
Latka lecą...
adnim

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: adnim »

Modemik już śmiga na xp ! Oprogramowanie ze strony vodafone --- option colt. Dziękuję wszystkim za pomoc !!! ------------- mam jeszcze pytanko : mój modem jest dość duży i chce go codziennie wyciągac i zakładać(w domu mam neo(lifebox)a modemu będę używal tylko w pracy). Czy przy takiej eksploatacji złącze pcmcia nie ulegnie przewczesnemu zużyciu-----nie wyrobi się ??? Dziękuję i pozdrawiam !!!-----------------toshiba L30-10W
Ostatnio zmieniony 2007-05-04, 08:51 przez adnim, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: zDaleKi »

adnim pisze:Czy przy takiej eksploatacji złącze pcmcia nie ulegnie przewczesnemu zużyciu-----nie wyrobi się [...] toshiba L30-10W
Toshiba, to sprawdzona marka i nie powinno się nic wyrobić.
Ale ciężko tu cokolwiek prorokować, bo nikt z nas nie ma szklanej kuli :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adnim

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: adnim »

Witam !!! A teraz pochwalę się downloadem jaki uzyskuję na tym modemiku ! ---Obrazek-------------Nieżle co? Pozdrwiam !--------mam iplusa.
saturnv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-25, 11:08
Lokalizacja: Kraków/Lesko

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: saturnv »

hey,
Pod Vista wszystko chodzi, tylko trzeba instalowac sposobem.
(posiadam karte Option Fusion+ z promocji Ery Blueconnect - Simlock,
notebook: IBM T42)
Napisze jak otrzymalem na moim notebooku super stabilna konfiguracje.

Potrzebne sa:
1. program GlobeTrotterConnect_Option_1.0d0-343.zip ktory umiescilem na swoim serwerze: http://mateusz.net.pl/download/GlobeTro ... d0-343.zip
2. plyta ze sterownikami z programem Option Mobility Manager z Ery lub jesli ktos nie ma sterowniki do karty PCMCIA.
3. program ktory mozna sciagnac stad: Vodafone Mobile Connect: link: http://www.business.vodafone.com/getDoc ... sUnitId=22

..... po kilku godzinach testow jednak lepsza jest opcja z wyrzuceniem wszystkiego co bylo zainstalowane dla karty PCMCIA, odinstalowanie i zainstalowanie Vodafone Mobile Connect od nowa:)

Instalujemy pierwszy program, po instalacji wkladamy dopiero karte, system zainstaluje sterowniki oprocz ostatniego, wkladamy wtedy plytke z pozycji 2 lub wskazujemy katalog gdzie system ma znalezc sobie sterownik. Instalacja przebiegnie bez klopotow. Zamykamy program z poz 1. oraz wyciagamy karte z portu PCMCIA. Instalujemy software Vodafone'a podczas instalacji wybieramy ze posiadamy siec np Vodafone UK (i tak pozniej zmienimy ustawienia). Mozliwe ze zapyta sie o restart wiec restartujemy. Nastepnie wkladamy karte i uruchamiamy program Vodafone Mobile Connect z wlozona karta i postepujemy zgodnie z komendami. Znajdzie nasza karte zapyta sie o PIN itd... Gdy juz mamy uruchomiony program wchodzimy do menu "Manage Devices" > klikamy na karcie i przycisk Edit

zmieniamy ustawienia na nastepujace: w sekcji APN:
APN:erainternet
username:erainternet
pass:erainternet

w opcji DNS mozemy ustawic wlasne dnsy, albo zostawic puste,
teraz przechodzimy do security, pozostawiamy wlaczone pola:
CHAP
MSCHAP
oraz MSCHAP v2

klikamy ok a na stronie "Apply"

Teraz wystarczy sie tylko polaczyc z siecia.

Mozemy wykonac jeszcze jedna zmiane, tym razem w aplikacji: Vodafone SMS. Musimy zmienic centrum serwisu SMS. Menu Settings a nastepnie Service centre. Wybieramy _Custom i zmieniamy numer na centrum SMS Ery: +48602951111

W razie problemow prosze pisac na gg: 2088228. U mnie zadzialalo.
Tutaj jest screen: http://mateusz.net.pl/download/fusion.jpg
Pozdrawiam
Mateusz
Ostatnio zmieniony 2007-05-13, 10:23 przez saturnv, łącznie zmieniany 2 razy.
saturnv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-25, 11:08
Lokalizacja: Kraków/Lesko

Re: pomocy -> OPTION Globetrotter 3G UMTS/GPRS - Vista

Post autor: saturnv »

ODPOWIEDZ