konfiguracja routera D-Link DI 524

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Witam wszystkich.
Mam problem z konfiguracją routera DI 524. Jestem zupełnym laikiem i walczę z tym od miesiąca (rzadko bywam w domu :( ). Chciałbym mieć na laptopie (mam kartę D-link Air Plus) internet bezprzewodowy. Może ktoś mógłby mi pomóc? Od mojego dostawcy netu wiem, że mam stały adres IP. Sklonowałem adres MAC na routerze, zrobiłem wszystko wg instrukcji dołączonej do sprzętu, i... nic.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera DI 524

Post autor: zDaleKi »

Na początku poczytaj te wszystkie wątki, może znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu: >FAQ - Dzielenie łącza na dwa i więcej komputerów <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Dzięki, ale przeczesałem już Wasze forum i nie wpadłem na nic, co mogłoby mi pomóc.
Mam 2 tyg. urlopu. Może uda mi się w końcu skonfigurować ten przeklęty router javascript:emoticon(':x')
Mad
Podłączam neta do routera przez RJ45, do laptopa wkładam kartę sieciową, wklepuję wszystko wg załączonej instrukcji i nic... Klikając na ikonkę połączenia pokazuje się transfer rzędu kilku bajtów. Ktoś ma jakiś pomysł??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Podłączam neta do routera przez RJ45
Rozumiem, że podłączyłeś to do portu oznaczonego jako WAN lub Internet?
do laptopa wkładam kartę sieciową
Jaką kartę wkładasz do laptopa? Nie masz tam karty fabrycznej?
wklepuję wszystko wg załączonej instrukcji i nic...
Co dokładnie wklepujesz?
Powinieneś poza sklonowaniem MAC adresu mieć jeszcze IP, maskę, bramę i DNSy ustawione. Jeżeli masz możliwość z poziomu zarządzania routerem spingować jakąś stronę, to zobacz, czy to działa.

Następnie to samo zrób na laptopie, tzn spinguj jakąś stronę i podaj nam wyniki.
Podaj też co ustawiłeś na laptopie, jakie IP, DNS, bramę (dodam, że jako brama powinien być adres IP routera, na jaki logujesz się do jego panelu zarządzania).

Zobacz też to, zrobiłem taki mini manual w wersji mocna alpha ;)
Jak najprościej skonfigurować router do podziału łącza internetowego
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Co do laptopa, to jest dosyć stary (prawie 3 lata, haha), więc nie ma wbudowanej karty wi-fi.
Jutro będę próbował wg Twoich wskazówek. Dzięki, mam nadzieję, że się uda.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Co do laptopa, to jest dosyć stary (prawie 3 lata, haha), więc nie ma wbudowanej karty wi-fi.
Czyli będziesz w nim używał karty WiFi na USB?

Na początku spróbuj, czy zadziała połączenie po kablu. Gdyż połaczenie poprzez WiFi to inna bajka ;)
deli pisze:Jutro będę próbował wg Twoich wskazówek. Dzięki, mam nadzieję, że się uda.
OK, czekamy na info :D i też mam nadzieję, że się uda.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Karta jest na CardBus'a, a nie na USB, ale to chyba bez znaczenia, bo konfigurować powinno się tak samo. Połączenie po kablu, czyli kablem RJ45 z gniazda internetowego do routera i dalej takim samym kablem do laptopa działa. Problem pojawia się, gdy próbuję połączenia przez wi-fi.
Jutro będę próbować...
Dam znać jak mi poszło.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Ok. Zresetowałem router i zacząłem od nowa.
Po podłączeniu kompa do netu "po kablu", bez pośrednictwa routera, w połączeniu sieciowym (na karcie sieciowej wbudowanej do laptopa, a nie na tej z wi-fi, jeśli to ma jakieś znaczenie) wyświetla mi się następująca konfiguracja:
Adres fizyczny: ********
IP:192.168.0.*
Maska: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
DNS:212.160.185.2
77.242.226.226

Potem połączyłem internet do portu WAN w routerze, a kabel z routera z portu 1 kablem RJ 45 do gniazda na laptopie. Wszedłem na stronę konfiguracyjną routera (tj. http://192.168.0.1) i tam ustawiłem takie "coś":
wybrałem statyczne IP (wg sugestii dostawcy internetu)
w zakładce WAN:
IP:192.168.0.*
Maska: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
DNS:212.160.185.2
77.242.226.226
LAN: IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255
Jest jeszcze coś takiego jak DHCP serwer. U mnie jest on włączony i jest:
IP początkowy: 192.168.0.100
IP końcowy:192.168.0.199
Co z statycznym DHCP? Włączyć, czy wyłączyć??

Przy tak ustawionym routerze "wywaliłem" wszystkie kable, włożyłem kartę sieciową wi-fi. Pokazało się połączenie bezprzewodowe (jakość bardzo dobra), ale transfer: wysłane 600 odebrane 3.
We wlaściwościach połączenia bezprzewodowego pojawiło się:
Adres fizyczny: *********
IP 192.168.*
Maska: 255.255.255.0
DNS: 212.160.185.2
77.242.226.226

I to tyle. Czy ktoś może wie, gdzie tkwi błąd. Pewnie jest banalny, ale ja tego nie widzę...

--
Skasowałem część danych, np adresy MAC kart, które akurat nie są tu istotne a moga posłużyć komuś w złej wierze.
BliSki.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:(na karcie sieciowej wbudowanej do laptopa [...]wyświetla mi się następująca konfiguracja:
Adres fizyczny: *******
IP:192.168.0.*
Maska: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
[...]
Potem połączyłem internet do portu WAN w routerze, a kabel z routera z portu 1 kablem RJ 45 do gniazda na laptopie. Wszedłem na stronę konfiguracyjną routera (tj. http://192.168.0.1)
Zauważ, że adres bramy domyślnej jak też Twojego routera jest taki sam i to może się pogryźć. Ale przede wszystkim adresy sieci są te same a nie mogą być.

Zmień w odpowiednich właściwościach adres routera w sieci lokalnej na 10.0.1.1, zapisz te ustawienie. Zmień konfigurację Twojej karty sieciowej na: 10.0.1.2, maska taka jak na routerze - domyślnie chyba 25.255.255.0, brama 10.0.1.1.

Teraz powinno zadziałać.

EDIT:
Co do DHCP, to jeżeli będziesz pilnował, żeby odpowiednio konfigurować karty sieciowe własnych komputerów, tzn. przydzielał im adresy IP, to spokojnie możesz to wyłączyć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Pisząc o adresie routera w sieci lokalnej masz na myśli LAN?
Co z WAN (zostawić tak jak pisałem wcześniej?). DHCP wyłączyłem
W ustawieniach karty sieciowej wpisałem jeszcze DNS (j.w.).

Po wyrzuceniu wszystkich kabli jest trochę lepiej niż było :)
We właściwościach połączenia bezprzewodowego w rubryce wysłane i odebrane są liczby rzędu kilku tysięcy, ale dalej nie można odpalić przeglądarki internetowej.
Jakiś pomysł?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Pisząc o adresie routera w sieci lokalnej masz na myśli LAN?

Tak, to mam na myśli. Czyli adres, który wklepujesz w swoją przeglądarkę internetową.
Zmień na routerze 192.168.0.1 na 10.0.1.1 i po tej zmianie zaloguj się ponownie na taki adres z przeglądarki 10.0.1.1
Ponadto pamiętaj, aby po stronie WAN adres bramy pozostał jako 192.168.0.1
Co z WAN (zostawić tak jak pisałem wcześniej?).
Tak, to zostaw, bo jest OK.
Po wyrzuceniu wszystkich kabli jest trochę lepiej niż było :)
We właściwościach połączenia bezprzewodowego w rubryce wysłane i odebrane są liczby rzędu kilku tysięcy, ale dalej nie można odpalić przeglądarki internetowej.
Ale zmieniłeś adres routera po stronie LAN i adresy wszystkich kart sieciowych, bo togo do końca nie napisałeś?

Koniecznie musisz prawidłowo ustawić adres bramy na wszystkich kartach sieciowych. Teraz adresem bramy, będzie nowy adres routera.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś.
Adresy kart sieciowych to odpowiednio: 10.0.1.2 i 10.0.1.3, Maska: 255.255.255.0, Brama 10.0.1.1 (dla obu kart).
Adres routera w LAN zmieniłem na 10.0.1.1.
WAN zostawiłem jak było, czyli:
IP 192.168.0.230,
Maska: 255.255.255.0,
Brama: 192.168.0.1,
DNS: 212.160.185.2 i 77.242.226.226.

Po wyrzuceniu kabli sytuacja wygląda następująco:
- pojawia się ikona połączenia bezprzewodowego, "wysłane" i "odebrane" rzędu kilku, kilkunastu tysięcy
- jest też druga ikona "połączenie internetowe" z czymś w rodzaju schematu: Internet- Brama internetowa - Mój komputer, gdzie pakiety wysłanych i odebranych wynoszą odpowiednio 241-2100 (wysłane) i 2650-13000 (odebrane).
A internetu jak nie ma, tak nie ma. Czy trzeba jakoś skonfigurować przeglądarkę? Gdzie jest błąd??
Na wszelki wypadek na czas konfiguracji routera wyłączyłem firewall'a,
bo czytałem, że może przeszkadzać.

EDIT nie pisz posta pod postem. sklejam sardo nunspa

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale adresy MAC LAN i Wireless są takie same, zaś adres MAC WAN jest inny.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: MaxFM »

Zrób ping na brame bez routera, moze dostawca przycina TTL ? podaj jaka masz wartosc TTL.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

Zrób tak jak sugeruje MaxFM.

Ponadto, skoro...
deli pisze:Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale adresy MAC LAN i Wireless są takie same, zaś adres MAC WAN jest inny.
...masz takie same MAC'ki, to faktycznie też może się coś gryźć.

Nie do końca rozumiem, tylko dlaczego piszesz o MAC LAN? Który to dokładnie, po stronie LANu?

Po stronie WANu powinieneś sklonować MACa takiego, jakiego masz przypisanego do usługi (bo zapewne ISP tylko do nie go ma przypisaną usługę). Natomiast na kompie, który ma taki MAC powinieneś na wszelki wypadek zmienić MAC na inny, np ostatnią cyfrę zmienić o 1 więcej. Spotkałem się z przypadkami, że takie same MAC'ki się gryzły i router nie wiedział gdzie ma to wysyłać na WAN czy do karty...
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Yes, yes, yes. Działa.
Błąd polegał na tym, że konfigurowałem go na statyczne IP (tak mi powiedział mój ISP). Teraz (chyba w akcie desperacji) zrobiłem wszystko to co mówiłeś, tyle, że w zakładce dynamiczne IP, do tego sklonowałem MAC i... działa.
Tylko chodzi jakoś tak wolno i co chwila zrywa połączenie. Można coś z tym zrobić? Co z firewallem, bo słyszałem, że może sprawiać problemy w sieci wi-fi.
Przeskanowałem otoczenie Network Stumblerem i wiem że w pobliżu jest inna sieć, ale na innym kanale (oddalonym od mojego).

PS. Dzięki za wszystkie dotychczasowe porady!! Bez tego dalej byłbym głęboko w lesie.
Ostatnio zmieniony 2007-08-16, 09:41 przez deli, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Yes, yes, yes. Działa.
No to super :)
deli pisze:do tego sklonowałem MAC i... działa.
Sądzę, że sklonowanie MAC było ostatecznym kluczem w tej sprawie ;)
deli pisze:Tylko chodzi jakoś tak wolno. Można coś z tym zrobić
Ciężko teraz tu prorokować. Napisz jaką szybkość masz a jaka powinna być i czy to jest przy działającym (zasysającym) jednym kompie czy przy wszystkich?
deli pisze:PS. Dzięki za wszystkie dotychczasowe porady!! Bez tego dalej byłbym głęboko w lesie.
Polecamy się na przyszłość ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Moja sieć składa się tylko z jednego kompa :)
Prędkość pokazywana na ikonie Brama internetowa waha się od 60 do 120 b/s.
Na kablu spokojnie wyciągam nawet 3-4 Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

Czy ten Twój router jest nowy czy używany?
Może ktoś się nim bawił i ograniczył gdzieś pasmo? :shock: Np. funkcją QOS lub podobną. Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi poza tym, ze provider może jakieś ograniczenie stosuje, np. TTL?
Spróbuj może znaleźć opcję odpowiedzialną za podbijanie TTLa. Nie pamiętam jak się ona w tym routerze nazywa. Włącz to i zobacz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Nie wiem czy to coś pomoże w rozwiązaniu problemu, ale zpingowałem stronę onet.pl i oto wyniki:
wysłane pakiety=4, odebrane=4, strata=0%
średni czas błądzenia 16ms, TTL=51
Wlazłem na stronkę, gdzie można przetestować prędkość łącza i wyszło, że jest 963 kb/s, więc chyba nie jest źle, tylko co zrobić z tym, że połączenie zrywa się co chwilę.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Wlazłem na stronkę, gdzie można przetestować prędkość łącza i wyszło, że jest 963 kb/s, więc chyba nie jest źle, tylko co zrobić z tym, że połączenie zrywa się co chwilę.
Pingi dobre, wynik testu też OK...
Chociaż nie wiem czy 963 kb/s czy 963 kB/s, gdyż 963 kb/s daje 120kB/s.

Sprawdź połączenie z jakimś FTP. Ponadto dalej nie wiemy czy jest to nowy router?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Router jest nowy.
Co bo prędkości na stronie testowej, to było 963 kbps.
Teraz znowu się coś pokopało, bo połączenie wifi zrywa się dosłownie co kilka sekund.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Teraz znowu się coś pokopało, bo połączenie wifi zrywa się dosłownie co kilka sekund.
A może jest tak, że ktoś (np. Twój sąsiad) nadaje na tym samym kanale WiFi, dlatego taka mała prędkość jak też zrywanie transmisji.
Ściągnij program >NetStumbler< i sprawdź kto, co i na jakim kanale nadaje i przestaw swojego AP na kanał, który ma "najdalej" do innych zajętych kanałów. Tu jest lista kanałów dostępnych dla pasma B/G - >KLIK<

Sprawdź jak jest na samym kablu. Bo może też sam router jest uszkodzony?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Teraz w okolicy nie widać nikogo (na Network Stumbler), ale rano były jeszcze dwie sieci (na kanale 4 i 6), a moja jest na 12, więc nie powinno być kolizji.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale przed chwilą odsunąłem router od zasilacza do laptopa, bo stały tuż obok siebie i teraz już nie zrywa połączenia.
Może to pole z zasilacza zakłóca pracę routera i dlatego zrywa się połączenie??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Może to pole z zasilacza zakłóca pracę routera i dlatego zrywa się połączenie??
Jest taka możliwość. Zasilacz może emitować jakieś pole elektromagnetyczne, wiec nigdy nic nie wiadomo. Potestuj i napisz co i jak.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Po uwolnieniu się od kabla :) przeniosłem się z laptopem (i zasilaczem) może z 3 metry od routera (wcześniej router i zasilacz stały tuż obok siebie) i jest znacznie lepiej. Teraz połączenie zrywa się co kilkanaście minut :)
Ktoś ma jakiś pomysł...
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: MaxFM »

Z tego co wiem to ten router pracuje z max 22mb przepustowoscia ale to i tak wystarczy. A jak sie z nim łaczysz ? przez LAN czy wifi ? Jesli przez wifi to sprawdz ustawienia przepustowosci na karcie, siłe i jakosc sygnału, szumy, preambułę (to tez zazwyczaj istotne, bo jak masz na routerze ustawione na long a na karcie na short to bedzie kicha). Mam ten sam router w domu na 2 kompy i lapka i działa bezproblemowo, przez 2 lata moze raz sie zwiesił. Firmware ver. 3.02
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

Jeżeli nikt jak pisałeś nie nadaje na tym kanale ani na 2 kanały obok Ciebie* i jeżeli inne moje sugestie nic nie dały, to ja stawiam na uszkodzenie routera. Sprawdź to, co podał MaxFM. Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Spróbuj może spisać sobie ustawienia i jeszcze raz przywrócić go do ustawień fabrycznych po czym skonfigurować od nowa.

* - należy pamiętać, że kanały w standardzie G nakładają się na siebie, dlatego jeżeli np. nasza sieć pracuje na 12 a ktoś obok na 11, to sieci i tak będą się zakłócać (ale to już tak przy okazji nadmieniłem) ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Nie chcę zapeszać, ale chyba się udało. Od ok. 2 godzin chodzi bez zarzutu :)

Zaktualizowałem firmware do wersji 2.06b (najnowsza jaka jest na stronie producenta). Skąd masz wersję 3.02??

Ponadto, zgodnie z sugestią (FAQ na stronie producenta) wyłączyłem "tryb G", zamiast tego jest teraz "tryb mieszany" (tak to chyba można przetłumaczyć na nasz język) w panelu konfiguracyjnym routera.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za wszystkie cenne wskazówki. Bez tego na pewno nie dałbym rady.

Teraz zajmę się zabezpieczaniem mojej mini-sieci, więc może niedługo znowu będę potrzebował pomocy ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

deli pisze:Skąd masz wersję 3.02??
Kto, co? ;)
deli pisze:Teraz zajmę się zabezpieczaniem mojej mini-sieci, więc może niedługo znowu będę potrzebował pomocy ;)
Zapraszamy serdecznie w razie czego.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
deli
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-10, 22:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: konfiguracja routera D-Link DI 524

Post autor: deli »

Użytkownik MaxFM napisał, że ma ten sam router z firmware v.3.02, a mi udało się znaleźć jedynie v.2.06b
ODPOWIEDZ