OPTION 3G Vodafone... problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: Gość »

Witam

Mam karte 3G Vodafone. Do wczoraj wszytko bylo ok, ale dzis pojawil sie problem. Wsadzam karte, odpalam oprogramiowanie Vodafone... karta łapie sygnal (3G lub GPRS... zaleznie od mocy sygnalu), ale zalogowac sie za cholere nie moze. Pojawia sie błąd 619. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Jak to naprawic? Próbowalem z różnymi wersjami oprogramowania, upgrade'owalem soft w karcie... wszystko OK. Ale za cholere nie moge sie polaczyc, bo 619.

pomocy :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: bob »

Cześć
W panelu sterowania otwórz opcje telefonu i modemu potem zakładkę modemy i właściwości twojego modemu następnie zakłada zaawansowane i sprawdź czy masz AT+CGDCONT=1,"IP","internet"; (to dla orange) lub
AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" (oczywiście plus) lub AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet" (era jak widać).Teraz otwórz hyperterminal:
Nazwij dowolnie połączenie i wybierz dowolną ikonę.
W pozycji "połącz używając" wybierz numer portu swojego modemu.
W ustawieniach portu nic nie zmieniaj ,zatwierdź.
Wpisz na wszelki wypadek :
ATE1 i naciśnij enter modem powinien odpowiedzieć OK.
Następnie wpisz AT+CPIN="twój pin"
Zamknij hyperterminal.
Przejdż do połączenia sieciowego i upewnij się ,że w Twoim "dial up" jest numer np: *99***1# teraz połącz .Napisz czy działa ,jeśli nie to w którym miejscu się wysypuje.
bob
Gość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: Gość »

Bob. Dziekuje za zainteresowanie.
bob pisze:W panelu sterowania otwórz opcje telefonu i modemu potem zakładkę modemy i właściwości twojego modemu następnie zakłada zaawansowane i sprawdź czy masz AT+CGDCONT=1,"IP","internet"; (to dla orange) lub
AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" (oczywiście plus) lub AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet" (era jak widać).Teraz otwórz hyperterminal:
Nazwij dowolnie połączenie i wybierz dowolną ikonę.
W pozycji "połącz używając" wybierz numer portu swojego modemu.
W ustawieniach portu nic nie zmieniaj ,zatwierdź.
Wpisz na wszelki wypadek :
ATE1 i naciśnij enter modem powinien odpowiedzieć OK.
Do tego momentu wszystko jest ok. Problemy zaczynaja sie dalej.

bob pisze: Następnie wpisz AT+CPIN="twój pin"
I tutaj wyskakiwalo "zle hasło"...a potem juz tylko ERROR. Probowalem z 2 kartami SIMDATA, zadna nie chodzi. Najpierw pomyslalem, ze moze to dlatego, ze obie ustawione sa na "bez pytania o PIN", wiec zmianilem ustawienia w jednej.... NIC nie pomoglo. Zapisalem ustawienia pomimo tego. Przy logowaniu sie do sieci wyskakuje "ERROR 692". To samo jest przy uzyciu VMC, jak i zwyklego "dial-up".

Co dziwne, mam druga karte SE GC75e, tam wszystko dziala jakby ze zlota bylo. Nawet nic wpisywac nie musialem, poprostu wsadzilem karte, stworzylem "dial-up"... numer wskoczyl automatycznie, zadnego "www.plusgsm.pl" nawet nie wpisywalem. A nat tym OPTION'em skacze jak czarownica nad kociolkiem... i nic :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: bob »

To może reset ?
AT_ORESET
odpowiedź:OK
pozdr bob
Gość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: Gość »

Wygralem!

Odinstalowalem wszystko co w kompie bylo zwiazane z modemem. Wlazlem na strone Vodafone i zassalem najnowszy VMC v6.0 (mialem v5.0) . Wsadzilem karte... i poszlo.

Dzieki za pomoc Bob!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Po problemie

Post autor: bob »

No to super.Pewnie chodziło o nowsze stery bo sama aplikacja nie ma znaczenia.Tu możesz ściągnąć stery na przyszłość : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990 pod pozycją OPTION pierwszy adres .Tam jest GlobeTrotter Mobility Manager (firmy OPTION) w którym są zaszyte stery np: 1.7.0.0 dla mojej karty GT OPTION 3G+ są nowsze niż ze strony VODAFON`A .Jest też pod pozycją pozostałe VMC ver.6.01 .
Gratulacje i pozdrowienia bob
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:43 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: Gość »

Witam,
Mam takie pytanie.
czy z ta karta Vodafone 3G musisz uzywac telefon komorkowy, tzn. miec go w tej samej sieci co karte data card tj. Vodafone? A czy komorka jest potrzebna aby miec net w laptopie?
I jak sie net sprawuje z ta karta? Jaki abonament i limit MB?
Gość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Witam,
Mam takie pytanie.
czy z ta karta Vodafone 3G musisz uzywac telefon komorkowy?
Nie rozumiem pytania... sprecyzuj...
Anonymous pisze:tzn. miec go w tej samej sieci co karte data card tj. Vodafone?
W Polsce nie ma Vodafone. Karta ma odblokowany SimLock.. i mozesz wsadzic w nia taka karte jaka chcesz.
Anonymous pisze:A czy komorka jest potrzebna aby miec net w laptopie?
Tak, ludziom ktorzy nie posiadaja Modemu takiego jak wspomniany Option.
Anonymous pisze:I jak sie net sprawuje z ta karta? Jaki abonament i limit MB?
Net sprawuje sie przyzwoicie. A abonament i limit zalezy od operatora i u\slugi jaka sobie wybierzesz.



A tak na marginiesie, ile masz lat?
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: bbart »

Witam.
Mam pytanie odnośnie modemów Option. Otóż czy sprawiają one takie same problemy w notkach opartych na procesorach AMD jak modemy Sony Ericssona?
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: OPTION 3G Vodafone... problem

Post autor: bob »

Witaj bbart !
Trochę uzbierałem materiału na temat Option Globetrotter 3G+ (HSDPA)
ale sam mam starego IBMa z intelem .Podłączyłem tą kartę u kumpla na nowym HP i było OK (niestety też intel).Sorry chciałbym pomóc.Próbowałem zestawić słowa na necie AMD,OPTION GLOBETROTTER,TROUBLESHOOTING i bez zagłębiania się nic na pierwszy rzut oka nie widzę.Mogę tylko potwierdzić ,że na intelu chodzi bezbłędnie i prędkości są na full,a nawet zaskakują (HSDPA ? - nie, ale na netmeterze było nawet 420 kb UMTS,średnia ściągania exe to 45-48 kB )Nominalnie świeci 1,8 mb
kiedy takie będa ?Sorry ,może ktoś dopisze coś ciekawszego niż ja.
Miłego wieczoru bob :twisted:
ODPOWIEDZ